Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan? Össze szeretnék...

Hogyan? Össze szeretnék gyűjteni néhány álláskeresési tippet, ötletet, trükköt.

Figyelt kérdés

Hamarosan munkanélküli leszek, lejár a szerződésem. Amíg van munkám, szeretnék másikat találni.

Hogyan álljak neki? Mit írjak az önéletrajzba, motivációs levélbe, hogy esélyem legyen?

Az egyetemet elvégeztem, de a nyelvvizsga miatt nem kaptam diplomát. Azóta folyamatosan próbálkozom a nyelvvizsgával, sikertelenül.

25 vagyok, és férjezett. Emiatt az esélyeim szinte egyenlőek a nullával, pedig még nem szeretnék szülni, de a munkáltatók folyton ezzel az indokkal utasítanak el.

Segítsetek ezeket a hátrányokat szépen megfogalmazni!


2011. máj. 11. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hátrányokat ne írd bele, az erősségeidről beszélj. Életkort, családi állapotot ne írd bele, majd az interjún ha rákérdeznek elmondod, de magadtól ott sem kell forszírozni. Sulit én beleírnám, mert minden záróvizsgád megvan, tehát a szakmai készségek birtokában vagy. Majd az interjún elmondod h a nyelvvizsga miatt még nincs diploma. Nyelvtudáshoz azt írnám h alap/társalgási szinten beszélem, szabadidőmben aktívan tanulom és célom a középfokú nyelvvizsga x időn belül.
2011. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Menj be a helyi munkaügyi központba.

Regisztráltasd magad.

Ott segítenek az önéletrajz megírásában, kapsz mintát, ellátnak tanácsokkal és ha nincs nyomtatód még nyomtatnak is neked.


Részt vehetsz tanfolyamon is, ajánlom neked, hogy a munkaügyi keretében tedd le a nyelvvizsgát és meglesz ezzel a diplomád is.


Ha eleget dolgoztál kapsz vmi pénzt is amiből szűkösen kihúzod addig míg nem találsz új melót ez kb 1-1,5 és folyamatos munkaviszony után van.


A munkaügyi oldalán mindig találsz friss állásokat: www.afsz.hu (www.munka.hu) Továbbá a munkaügyiben minden hétfőn ki vannak rakva a friss állások melyeket haza tudsz vinni egy a4 as papíron.


További hasznos oldalak: profession.hu jobmonitor, stb... De ne csak ezeket nézd hanem az összes lehetséges oldalt ami munkával foglalkozik mert ezeken nincs rajta mind.


Azt mondják h ha munkát akarsz találni érdemes napi 8 órát lláskereséssel tölteni de legalább 4 et, hogy sikeres legyél.


10 Munkaadóból átlag 1 jelez vissza szal ne keseredj el ha nincs visszajelzés.


A munkaügyiben kapsz papírt ami segít a motivációs illetve kísérőlevél elkészítésébe csak jelezd a tanácsadó felé az igényedet.


Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.

2011. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
És nyugodtan legyél rámenős ha munkát akarsz találni!
2011. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A munkaügyi központban is lehetőség van a nyelvi tanfolyam elvégzésére?

Mert eddig folyamatosan azt mondták, amiért érettségim van, nem jelentkezhetek rá :S

2011. máj. 11. 14:47
 5/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mit dolgozol most? Abban a pozícióban nincs másik állás? Vagy milyen fajta munkát keresel?
2011. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Titkárnő vagyok.

Nem csak ezt nézegetem, hanem mindenféle állásajánlatot.

Szeretnék ennél "jobb" munkát, ahol szükség lehet az egyetemen tanultakra, de olyat még nem kaptam :(

2011. máj. 11. 14:50
 7/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ok, de milyen szakon voltál Egyetemen?
2011. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gazdasági szakon tanultam :)
2011. máj. 11. 14:53
 9/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Pénzügyi területen akkor jártas vagy?
2011. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, valamennyire.

Bankba is elmennék dolgozni, de folyton azzal jönnek, hogy nő vagyok, és jön a gyerek :((((

2011. máj. 11. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!