Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mióta munkanélkülin? Hogy...

Ki mióta munkanélkülin? Hogy viselitek lelkileg, mi az ami erőt ad a másnapi felkeléshez?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok kort, megyét és végzettséget is.
2011. máj. 15. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én B-A-Z megyei vagyok. Felsőfokú szakmai végzettséggel és szakközépiskolai érettségivel rendelkezem. 2008 októberétől 2010.április 1-ig voltam munka nélkül. Tényleg mindent megpróbáltam a megyében és Egerben is érdeklődtem, mert közel van hozzám. Sehol nem volt semmi, a munkaügyi központban is csak hitegettek, normális tanfolyam nem indult. 2009 őszén elkezdtem a fősulit Egerben levelező képzésen (államilag támogatott) ha már úgy is ráérek. Jelenleg is azt csinálom! :) Ja és jártam angol tanárhoz nyelvtudásom fejleszteni.


Nem mondom, nem volt könnyű, sokszor élni nem volt kedvem a folyamatos kudarcok miatt munkanélküliségemből kifolyólag. Ráadásul barátnőm sem volt, így még nehezebbnek tűnt, mert egyrészt hogy semmire sem vagyok jó (úgy éreztem), másrészt senkinek se kellettem, ami nagyon megviselt. Szerencsére szüleimmel laktam, mert ugyan az első 3 havi munkanélküli járadékom még jónak mondható volt, de a szociális segély már elég gyér, 28.000 körül volt, ami semmire nem lett volna elég ha egyedül élek.


Ma pedig néha sok már a munka és a főiskola is egymás mellett és vágyom arra az időre, amikor volt időm mindenre. Ennyiből jó volt munkanélkülinek lenni, egyébként semmi pozitívuma nem volt.


28/F

2011. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!