Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzt kapok ha munkanél...

Mennyi pénzt kapok ha munkanélkülin vagyok, de még nem volt munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Nos,azt hallottam hogy minden 18. életévét betöltött személy (függetlenül attól hány osztályt végzett)kap munkanélküli segélyt,ha regisztrál mint munkanélküli és ennek a folyósítási ideje 9hónap valamint a munkaügyi hivatal fizeti a TB-járulékot is.Kérdésem,mennyire igaz?Vannak e feltételei?Estin vagy levelezőn tanultak jogosultak e rá?
2010. márc. 8. 13:54
 1/5 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem hogy havi 67ezer forintot kapnak,tudomásom szerint.
2010. márc. 8. 13:56
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha nem volt munka viszonyod még, semmit sem kapsz és a Tb-t sem fizetik. Ahhoz, hogy kapj munkanélkülit minimum 200nap jogviszony kell!!
2010. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
akkor kapsz pénzt ha a munkaügyi központ által támogatott tanfolyamot végzed
2010. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A pályákezdők már nem kapnak pénzt, csak ha besikoláznak. A Tb járulékot sem fizetik, a helyi önkormányzatnál kérhetsz mentességet szociális alapon - azaz ez sem jár automatikusan, pályázni kell rá, és vagy átvállalják, vagy nem.
2010. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés tetszett. :) Ha így lenne, akkor még ennél is magasabb lenne a munkanélküliség. :) Ez aranyos volt. :)
2010. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!