Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a tapasztalatok a Multi...

Mik a tapasztalatok a Multi level marketinggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok néhány tapasztalatot, és hogy mit gondoltok róla.
2011. jún. 7. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
16%

Szabad kérnem bizonyos állítások tényekkel való alátámasztását? Addig ugyanis nem tudom komolyan venni őket.


"Ez egy erőteljes közös pont minden MLM-ben... "

Kérlek sorold el, mely MLM rendszereket vetted górcső alá, és hogyan győződtél meg arról, hogy nincs ezeken kívül MLM rendszer.


Továbbá azt is, hogy a minőség és ár összehasonlításában konkrétan mely termékeket hasonlítottad össze melyekkel, honnan vettél árakat, és a minőség megítélésére milyen teszteket végeztél?


Gyanítom, hogy egyik kérdésre sem tudsz megnyugtatóan válaszolni, a mondandód tehát üres fecsegés. Azért remélem meglepsz.


Én tudnék neked árban is és minőségben is konkrétumokat mondani, ezt sajnos viszont még alacsony hatékonysággal sem tudom megtenni írásban. Illetve az árról tudnék. Elmondhatnám, hogy mi mennyi, de egyrészt nem hinnéd el, másrészt pedig azt mondanád (annak ellenére, hogy eddig azt mondtad, hogy drága), hogy OK, hogy olcsó, de biztosan gyenge minőségű. (A minőség megítéléséhez látni, használni kell a terméket, gondolom ebben egyetértünk.) Ezért tehát az egész felesleges lenne.


"az én értelmi képességemet szólod le"

Nem. Olvasd el mégegyszer. A te 15 évvel ezelőtti értelmi képességeidet, és a mai tudásvágy-hiányodat szóltam le. Akkor nem voltál képes, ma pedig nem akarod megérteni. Ha meg akarnád, szerintem már értenéd.

2011. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
88%

Mindig csak a ködösítés, meg kitérés a konkrét válaszok elől.

Írd már le mi az isten f@szát árulsz vagy árultok ami olyan k.rva jó és rohadtul megéri nekem 24 éves fiatalembernek megvennem tőled minthogy lemenjek a legközelebbi kereskedésbe megvásárolni őket. Mi a forradalmi benne? Hogy nem Segíthetek Kriszta adja hanem egy mocskosul jóképű kínai öltönyös emberke sózza rám? Úgy hogy egész végig az a gondolat jár a fejében, hogy vedd meg b+ mert nem tudom fenntartani a jólöltözöttségemet?

Mi a rákért nem lehet egy anonim forumon kiírni, hogy IGAZÁBÓL mire jó ez az egész? Visszekeres a Nagy Fehér? Vagy valaki a leveleden felnyom? Valamelyik cápa? Harapjunk... Adj el nekünk valamit a k.rva őszinte mosolyod nélkül.

2011. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:

Óóóóó a másik fele.

Te milyen tesztekkel hasonlítottad össze az általad kínált árut a kereskedelmekben lévőkkel? Alá tudod támasztani?

2011. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
90%

15:40


Zepter szarságait többször láttam már, mint irtó gagyi és rohadt drága.


Aztán a múltkor becsöngetett valami töketlen egy 300.000-es vízlágyítóval házalni, ami egy mezei RO készülék volt, amit 25.000-ért lehet venni bárhol - már aki tudja mi az. Bocsásd meg nekem, hogy a márkát nem jegyeztem meg.


Szegény nagyanyámra még 10 éve egy 3. ilyen cég rásózott valami "vizes porszívót" 120.000-ért (az 10 éve sok pénz volt...) azzal a felkiáltással, hogy ez a legjobb, legtutibb. Mondanom sem kell, hogy egy hulladék.


Aztán konkrétan van itt nekem egy LUX porszívóm, amit szintén egy ügynök akart rámsózni először 450.000-ért, majd mikor jeleztem neki, hogy ez nem pálya akkor már 350-ért is odaadta volna. Na azt megvettem németországból 70.000-ért. Ennek kivételesen jó a minősége, csak a helyi árral nem voltam megelégedve...


Soroljam még? Szerintem felesleges.


Na akkor most virítsál nekem legalább 3 terméket a palettádból, ami:


- Vagy olcsóbb de azonos minőség, mint akármelyik boltban kapható konkurense

- Vagy azonos árú de sokkal jobb minőségű



Őszintén meg lennék lepve, ha egyet is tudnál mondani.

2011. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
Ja, és azt majdnem kifelejtettem, hogy egy kolléganőm ilyen irtó drága gyógynövénykészítményes szarokat árul. Undorító az ízük, rettentő büdösek és ahogy a csajt elnézem nem sokat használnak :) De legalább rohadt drága.
2011. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:

"mi az isten f@szát árulsz vagy árultok ami olyan k.rva jó és rohadtul megéri nekem 24 éves fiatalembernek megvennem tőled minthogy lemenjek a legközelebbi kereskedésbe megvásárolni őket. Mi a forradalmi benne? "


Először is inkább neveznélek 24 éves gyereknek. Ezt pedig azzal a reményteli várakozással mondom, hogy talán kinövöd ezt az alpári stílust.


Ami pedig azt illeti, hogy kérdésedből következően fogalmad sincs a termékről, mégis leolcsószarozod, nos, szintén nem egy érett személyiség gondolkodására vall.


Egyelőre tegyük fel, hogy jobb termékem van olcsóbban, mint amit a sarki boltban megvehetsz. Ezért éri meg neked.


"egy mocskosul jóképű kínai öltönyös emberke sózza rám"

Alapvetően kezdek rájönni, hogy neked nem is az MLM-mel, hanem a közvetlen értékesítéssel van bajod. Szíved joga, bár szerintem nagy előny a vevőnek, ha vásárlás előtt ki tudja próbálni, látja működni az adott terméket, mintha csak a személytelen reklámoknak kellene hinnie.


És itt természetesen feltételezem, hogy senki nem akar átverni senkit. Ha igen, az csalás, büntetőjogi kategória, nem pedig üzleti kérdés.


"IGAZÁBÓL mire jó ez az egész?"

Kinek? Leírtam, miért jó a vevőnek, leírtam, miért jó az eladónak. Mi kell még?


"Te milyen tesztekkel hasonlítottad össze az általad kínált árut a kereskedelmekben lévőkkel? Alá tudod támasztani?"

Ezt akkor fogjam fel úgy, hogy NEM tudod alátámasztani az állításodat, igaz? Rendben. Nem leptél meg. Én általában a hagyományos kereskedelemben kapható piacvezető termékekkel hasonlítok, és működési tesztet végzek. Persze, hogy alá tudom támasztani, ne viccelj már, ezt csinálom elég rendszeresen..


"Zepter szarságait többször láttam már, mint irtó gagyi és rohadt drága. "

Alakul, de jobb lett volna, ha említesz egy jobb terméket (megmutatva, hogy miért jobb?) jobb áron. Tudsz ilyet is?


A víztisztító és porszívó árus cégek neve nélkül sajnos nem tudom sehogyan sem értékelni a megjegyzésedet. Annyit tudunk, hogy direkt értékesítők voltak, de nem tudjuk, hogy MLM-e. Valószínűleg nem, hanem ügynökök voltak. Akkor végülis miért hoztad fel ezeket a példákat?


"Soroljam még? Szerintem felesleges."

Szerintem is. Térjünk át az ügynökökről az MLM-re, ez a téma, erről beszélj!


"Na akkor most virítsál nekem legalább 3 terméket a palettádból"

És hogyan akarsz meggyőződni a minőségéről? Leírom, hogy jobb, és elhiszed? :) Szerintem feleslegesen írnék bármit is. Ha találkozunk, mutatok. Tudod pont erről szól a direkt értékesítés. Megláthatod, megtapasztalhatod. Nem kell reklámoknak, vagy leírt állításoknak hinned.


A kolléganőd termékét illetően: igen, lehet, hogy büdös. Igen, lehet, hogy rossz ízű. Ezek egyrészt a gyógynövénykészítményeknél viszonylag irreleváns tényezők, másrészt pedig ízlésről nem vitatkozunk, rendben? Beszéljünk inkább arról, hogy drága. Gondolom durva lenne olyat kérdeznem, hogy melyik hasonló termékhez hasonlítottad az árát.. :/ Tudom, semelyikhez sem. Tehát nem a termék a drága, (mert ennek a megítéléséhez hasonló termékhez kellene hasonlítani) hanem te vagy szegény hozzá. Így van?

2011. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
84%

Megint sikerült egy teljesen semmitmondó hozzászólást kiírnod magadból gratulálok. Kötözködsz, de még mindig nem tudjuk, hogy mit árulsz, hogy ez miért lenne jó bárkinek is.


Csak a mondandód legvégére reflektálnék, mivel úgyis csak félrebeszélsz és kibújsz a válasz alól, értelmetlen a többiről beszélni:


"eszéljünk inkább arról, hogy drága. Gondolom durva lenne olyat kérdeznem, hogy melyik hasonló termékhez hasonlítottad az árát."


Beszéljünk az utolsó dologról, amit rám akart tukmálni. Egy zseniális gyógynövénykivonatos csodatevő izomlazító és izomlázcsökkentő krém. 100 ml 6.000 forint, kb tízszer tudod vele bekenni a lábadat. Kipróbáltam, mert adott belőle egy majdnem üres üveget tesztnek. A sima egyszerű minden patikában kapható lóbalzsam pont ugyan ilyen büdös, ellenben sokkal hatékonyabb és 500 ml 990 forint.


Akkor egyszer adott valami embertelen büdös krémet megfázás ellen. Tényleg kitisztult tőle az ember orra, de a sima kínai balzsamtól is kitisztul az ember orra, de az 200 forint bármelyik kínai vegyesboltba.


A legborzalmasabb cucca meg valami algakivonatos "energizáló" ital volt. Port kellett feloldani valamiben, meginni és a tájékoztató szerint már másnap sokkal energikusabbnak kellett volna lennem, egy hét után meg 20% teljesítménynövekedést kellett volna tapasztalnom. Na azon kívül, hogy heveny hányinger kerülgetett az ízétől és a szagától, egy hét után a világon semmit nem éreztem és a teljesítményem sem javult. Cserébe fájt tőle a gyomrom és két heti adag 5.000 volt belőle. Nem hinném, hogy kéne helyettesítő terméket felhoznom erre a szarra, mert nem csinált semmit. Ha be akarok fosni akkor eszek egy kis kovi ubit tejföllel. Mást meg ez se csinált.


"Tehát nem a termék a drága, (mert ennek a megítéléséhez hasonló termékhez kellene hasonlítani) hanem te vagy szegény hozzá. Így van?"


Maradjunk annyiban, hogy klasszisokkal jobban élek, mint az átlag magyar, dolgozom, jó fizetésem van és nincs gondom semmire. Nem egy 5.000 forintos algapor vágja földhöz a családi kasszát - ellenben nem szeretem, ha hülyére vesznek és pláne nem szeretem, ha lehúznak pénzzel.


Na szóval most, hogy ilyen jól leírtam amit szerettem volna kifejtenéd végre, hogy MIT árulsz és MIÉRT OLYAN JÓ?


Semmi másra ne válaszolj csak az utolsó 2 kérdésre.

2011. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
75%

Azt ugye tudod, hogy két külön ember irogat neked?

Az alpári hangnemet azért engedem meg magamnak mert nem szeretem sz értetlenkedő embereket. Igaza van az előzőnek, folyamatosan semmitmondó válaszokat adsz. De udvarias leszek, ne haragudj.

Kérlek vezesd fel nekem itt a termékedet (termékeidet) mert a kipróbálás a mai világban már nem téma, amikor bármilyen árucikkről több száz internetes oldal foglalkozik, illetve fórumon a felhasználók osztják meg a véleményüket a termékkel kapcsolatban...

2011. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
24%

"még mindig nem tudjuk, hogy mit árulsz"

Nem is fogod itt megtudni, ennek ugyanis semmi köze a témához. Már többször elmondtam az ezzel kapcsolatos álláspontomat. Jó lenne, ha a témára koncentrálva, személyeskedés nélkül tudnál reagálni. Továbbra sem látod be, hogy alapvetően azzal van problémád, hogy nem volt szimpatikus pár direkt értékesített termék. Az MLM-et, amiről beszélni kellene, már vagy 15 hozzászólásod óta meg sem említed. Ez miért lehet?


Aztán kaptál a kolléganődtől pár terméket ingyen kipróbálásra. Történetesen nem tetszett. (Valószínűleg létezik ember, akinek tetszett volna, ugyanis gondolom a cég a piacon van, működik.) A hagyományos kereskedelemben hol van olyan lehetőséged, hogy kapsz a termékből ingyen, adott esetben ha nem tetszik, visszakapod az árát? Szóval, végülis mi olyan rossz ebben?


"Semmi másra ne válaszolj csak az utolsó 2 kérdésre."

Hát, talán ha te is válaszonál a kérdésekre, szívesebben fogadnám azt, hogy megpróbálod meghatározni, hogy mit írjak.


Például mondd már el, "hogyan akarsz meggyőződni a minőségéről? Leírom, hogy jobb, és elhiszed?"


Tehát leírom, hogy vitamint árulok, ami jobb és olcsóbb mint a másik, akkor elhiszed, és vége a vitának? Vagy ha leírom, hogy edényt, könyvet, porszívót árulok, ami jobb és olcsóbb, akkor kész, meg vagy győzve? Vagy miért akarod tudni egyátalán?!? Mi köze van ennek ahhoz, hogy miért és kinek jó az MLM?!? Vagy a direkt értékesítés. Mert keverni látszol a kettőt.


Egyszer azzal indokolod az elutasításodat, hogy hülye az ember (ez nem az mlm hibája), aztán hogy szar, drága a termék (ez sem az mlm hibája). Kérlek, ha képes vagy rá, maradj a témánál. Ja, és hadd ne kelljen leírni mégegyszer, amit már leírtam. Például, hogy kinek miért jó...


A személyeskedést meg mellőzzük, ha lehet. Az ilyet is: "klasszisokkal jobban élek, mint az átlag magyar", mert csak kinevetteted magad.

2011. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:

"Azt ugye tudod, hogy két külön ember irogat neked? "

:) persze, hogy tudom..


"Az alpári hangnemet azért engedem meg magamnak mert nem szeretem sz értetlenkedő embereket."

Nem azért. Hanem mert ilyennek neveltek, ilyen ember lettél. Az értetlenkedőket senki sem szereti. Viszont van, aki képes kifejezni magát anélkül, hogy alpári lenne.


"ne haragudj"

Miért haragudnék? Annyiról van csak szó, hogy ilyen ember vagy. Ezzel nekem nem ártasz, hidd el.


"a kipróbálás a mai világban már nem téma"

Oké, ezt nem tudtam, köszi, hogy szólsz. Minden bizonnyal képes vagy felmérni a helyzetet, holott nyilvánvalóan semmi tapasztalatod nincs a téren. Maradjunk a témánál, jó?

2011. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!