Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyek pilóta vagy repülőgé...

Mi legyek pilóta vagy repülőgép-mérnök?

Figyelt kérdés

Pilótánál tudom nagyon sokba kerül mindenki mást mond, nagyjából tudom az egész folyamatát is, de mégis jó lenne ha valakivel aki jártas ebben vagy pilóta, tudnék vele beszélni privátban. Ha repülőmérnök milyen suliba menjek és hol van állás? Az airbusnál német, francia o.-ban?

köszi


2011. aug. 14. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Repülögépmérnöki tanulmányok, ez sem olcsóbb a pilóta képzésnél. Egyébként repülőgépmérnöki végzettség pilótáknál is előírás. Repülőgépmérnöki tanulmányok érintik a szakmai angol nyelvtől kezdve, a hajtóműüzemeltetést, rádióforgalmazást, üzemfentartást, repülés egészségügy és pszichológia, repülés navigáció, repülés meterológia tárgyakat. A képzésbe bevan építve gyakorlati repülés, repülőgép karbantartási és szervízelési elméletek, repüléstájékoztatás stb.. Ahhoz hogy az Airbusnál elhelyezkedj minimum egy tökéletes és hibátlan diploma kell, és nagy szerencse. Elég pénztárca faló szak.
2011. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a repülőmérnöki szakon a BME-n onnan pl. fel tudnának venni az Airbushoz:D? és egyetem ugye nincs gyakorlat, tehát szerintem jóval kevesebbe kerül a pilótaképzésnél a gyakorlat dobja meg nagyon az összeget. És kb mennyit keres egy ilyen pl.az Airbusnál? és van lehetőség máshova menni az Airbuson kívül?(nem a Boeingre gondoltam:))
2011. aug. 15. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat nélkül sehova sem vesznek fel...Repülőgépmérnökivel a zsebedben szerintem a Ferihegyi Central Aeroplex céghez tudsz elmenni, ahol dolgozol és egyben gyakorlatod is lesz. Cég egyébként repülőgép szervízeléssel foglalkozik. Suliból közvetlen, esélytelen rögtön a "mélyvíz"
2011. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy van esélyed, számtalan repülés technológiai cég van. De ezzel a végzettséggel legjobb ha repülőgépgyártás közelében dolgozol. Pl helikopter, kisgép, stb..
2011. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi. De azért van esélyem elhelyezkedni? És ferihegyen mennyit keres egy ilyen? Akkor egy ilyen diplomával el lehet menni repülőttervezni, karbantartatni? És akkor egy bme-s diploma elég hozzá vagy jobb lenne valahol máshol?
2011. aug. 17. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak pilóta fizut tudok. De a repülésben dolgozók mindig is jól kerestek. Esély az mindig van, tudtommal dolgozik egy-két magyar mérnök az Airbusnál. Ha nincs más lehetőség, jó a BME-s de a Nyíregyi Fősulin is van hasonló képzés.Van egy két külföldi preferált egyetem, amelyeket nagyobb beszállítók támogatnak. Toulouse-i egyetem műszaki karának a legnagyobb támogatója pl az Airbus.
2011. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi hát vagy itthon, vagy ausztria, németországban egyetem, mert a német jól megy. Nem tudtok valami ilyesmi szakot ezekben az országokban valahol, ahol ingyenes a suli?
2011. aug. 21. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Külföldön igazi ritkaság az állami oktatás egyetemeken..az bizony nem Magyarország.
2011. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért az Eu-ban nem ingyenes az oktatás?
2011. aug. 22. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!