Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a munkáról?

Figyelt kérdés

Körülbelül, 1 és negyed éve nincsen munkám.

Van egy lehetőség, hogy elmenjek a Greenpeace-hez támogató toborzónak, már megbeszélés van is egyeztetve.


Ez arról szól, hogy az utcán kell leszólítani, embereket, beszélgetni velük a környezetvédelemről, és meggyőzni hogy támogassák a szervezetet.


Igazából én környezetvédelmet tanultam, e mellett pedig most esti iskolába járok, hátha akkor jobb lesz a lehetőségem.


Egyrészt viszont félek hogy ez a munka rossz belépő, mivel a Greenpeacet sokan nem szeretik, és ha megtudja mondjuk egy cég vagy ilyesmi, hogy dolgoztam nálunk nem vesz fel, mert azt gondolja, hogy majd bajt csinálok a cégnek, ha valami ott környezetileg nem jól működik.


Másrészt bár nagyon fontosnak tartom a környeztvédelmet, nem mindig értek én se egyet azzal, amit a Greenpeace csinál, van amikor túlzásnak érzek dolgokat.


Ráadásul valamennyire visszahúzódó természetű vagyok, és így nehezebb lenne ez a munka.


Attól is félek, hogy atrocitás is érhet az utcán , ráadásul fusztrál, hogy egyes emberek, majd átmennek az tca másikoldalára, ha meglátnak.


De közbe meg csak kéne dolgozni is, az se lehet, hogy mindig otthon üljek. Egyébként meg kevésbé hiszek már abba is, hogy van e értelme annak, hogy tanulok azon az esti képzésen, két szakmát.

Meg beszélek két nyelvet, és van egy diplomám.

Nem látom igazán értelmét.

De annak se hogy bármit tanuljak.


Más munkát pedig nem találtam, pedig 300 fölötti hely, ahova jelentkeztem már. Szakmába is szakmán kívül is. És tényleg próbáltam mindent pl. árufeltöltőt is.



Nektek mi a véleményetek a Greenpeaceről, meghalgatnátok egy ilyen toborzót, vagy milyen érzéseket keltene bennetek, átmennétek a túloldalra, ha hozzátok közelítene.


És mi lenne a véleményetek, ha pl. elmondaná, hogy ő se ért egyet minden tevékenységükkel, de mivel nagyon fontos ügyeken is dolgoznak, mégis azt gondolja érdemes foglalkozni foglalkozni, vala, párbeszédet fojtatni, ott azt is el lehet mondani, hogy mivel értesz, egyet és mivel nem, mert akkor ilyen irányban változás is történhet akár.


Szóval mia véleményetek erről a munkáról?


2011. szept. 23. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sikeres toborzó leszel, az első lépést már meg is tetted :-)
2011. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem ez a munka nem munka. Persze, időtöltésnek az utcán, de a szórólap osztogatás talán jobb lenne.

Írtad, hogy visszahúzódó vagy... szerinted így milyen embereket tudnál leszólítani (Budapesten)? Amikor az emberek többsége munkába/munkából vagy munkáért rohangál.

Lehet hogy csak felületesen olvastam, de mintha nem írtad volna,hogy fiú vagy vagy lány. De mindegy is.... Gondolj bele abba, hogy nemsokára itt az október, esőzések és záporok váltogatják egymást, aztán meg jön a fagy.

Szóval sorry, de már a szemeim előtt látom, hogy pl. a Blahán vagy az Örsön nagykabátban, fagyoskodva talán vmi greenpeaces táblával a kezedben köszönsz az embereknek egy nap néhány ezerszer, és csak az idős mamik mennek oda hozzád, mert azt hiszik vmit ingyen osztogatsz.

Vagy másik szitu: amikor kifejezetten leszólítod az embereket: mondjuk sietek a munkából oviba a gyerekért...szerinted megállok neked fél órára, hogy elmeséld hogy ki vagy, honnan jöttél, és mi a célod? Hát nem. És ha másnap is, vagy akármikor meglátlak, akkor bizony átmegyek az út túloldalára.

Bizony az is benne van a pakliban, hogy egyes emberek b@szogatni fognak, mert tele lesz veled a puttonyuk már messziről.

És most egy kicsit a GP-ről: kicsiny kis hazánkban, ami a környezetvédelmet illeti, mindenki megtalálja magának a dolgát, amivel foglalkozhat, amivel kicsit is hozzájárulhat a környezetvédelemhez. Pl. a mi lépcsőházunkban (10 emelet, 80 lakás) azóta gyűjtjük szelektíven a szemetet, mióta én kezdtem el "kampányolni". Idáig is majdnem mindenki szelektált, de nagyon sokat kellett cipelni a gyűjtőszigetig a cuccokat....közösképviselőnek kiadtuk utasításba, hogy legyen szíves intézkedni. Az ismerőseim közül sokan szoktak egy kisebb "tisztítsuk meg a játszótereket" programot csinálni. Akinek van lehetősége rá, az vegyszermentes kozmetikumot használ, újrahasznosított papírt vesz, stb.

De ez csak egy dolog, a lényeg az, hogy az embereknek se idejük, se türelmük, se energiájuk nem lesz rád.

És amíg nálunk nincs minden rendben, addig nekem senki se kampányoljon a GP oldalán, hogy mentsük meg a bálnákat. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az nem fontos, de.... De Marinéninek nagyobb katasztrófa volt a vörösiszapkatasztrófa. A folyamatos árvizekről még nem is beszéltem. :(

Sorry, nehogy félreértsél, nem bántani akarlak, de azért lásd be te is, hogy Magyarországon élünk!!

Nem tiszta a szitu... Fizetést is adnak? Csak mert ugye önkénteseket szoktak toborozni. De szerintem sokkal jobban tennéd, ha önkéntesnek mennél egy állatmenhelyre. És igen, szerintem jól látod, hogy később visszanyalhat a fagyi, mert bizony vannak cégek és multik, akik nagyon nem szeretik a GP-t.

2011. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed hogy zarkozott vagy nem ez a neked valo munka.


Masreszrol a Greenpeace-nel, gusztustalanabb dolog nemnagyon ezen a foldon. A genmodositott novenyek/allatok elleni kampany miatt inkabb tudomany ellenesek szamomra. Ahelyett hogy valoban elore latoak lennenek es segitenenek elhozni a radikalis valtozasokat, csak hulyesegekkel foglalkoznak. Persze konyebb betorni mas magan teruletere, leallitani a termelest es verni magat...

2011. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igaziból nekem is az a szimpatikusabb, ha nem csak beszélnének a dolgokról, és javaslatokat is tennének, hanem olyan mintaprojektjeik is lennének, mint pl. a WWF-nek, akik pl. csinálják a Tisza projektet meg ilyenek.



Azt azért hozzátenném, hogy a Greenpeace nem arról szól, hogy oadakötözni mugaunkat fákhoz, meg ilyenek.


Nekik, köszönhető, többek között hogy pár évtizede betiltották a CFC-ket amik az ózonréteg vékonyodását okozták. Az ózonréteg azóta talán lassan regenerálódik. Ha ezt nem tiltják be valószínű, hogy 1-2 millióval több bőrrákos haláleset történt volna már Európában.


És ők érték el azt is, hogy betiltsák azt, hogy fejlettebb országok Kelet-Európába hozzanak veszélyes hulladékokat.


Nem tudom, hogy milyen munkát végezhetnék. Diákmunka már nem lehet, mivel esti iskolába járok.


Szegeden vagyok, itt túl sok munka nincs.

Ha végzek az 1 éves sulival és megint nem találok semmit lehet, hogy felköltözök Pestre akár szórólapozni is, de addig is kéne valami.

2011. szept. 25. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!