Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtátok...

Mennyi idő alatt találtátok munkát Angliában és mit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék információkat kapni azoktól, akik a közelmúltban kerestek munkát Angliában és találtak is. Milyen tevékenységi körben érdemes dolgozni első nekifutásra Angliában? Alap angol nyelvtudásom van, érettségim, Marketing és reklám menedzseri Okj-s képzésem, és gyári munkai tapasztalatom Mo-ról. Itt is el tudnék helyezkedni gyárban?
2011. nov. 2. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Helló! Én október elején érkeztem, de már mikor megérkeztem akkor megvolt a munkaszerződésem. Az informatika területén kaptam állást, itthonról küldtem szét CV-ket(persze angol címet meg telefonszámot adtam meg.) Két hónap keresés után 15 helyről hívtak, abból 7 megelégedett avval, hogy videótelefonálás útján történjen az állásinterjú, ebből a hétből pedig 3 helyre fel is vettek volna, így én tudtam dönteni. Megkaptam a szerződésem és most jelenleg próbaidőn vagyok, eddig nagyon jól érzem magam. (Nem mellesleg a fizu sem rossz.)
2011. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Fél éve vagyok kint kb, az első hónapban kertészeti munkám volt, aztán hónapokig szinte semmi, és most sikerült a közelben munkát találnom, amivel meg vagyok elégedve.


Első körben érdemes bemenned egy next step office-ba, minden városban van, ott részletesen (és ingyen), elmondják neked az alapvető tudnivalókat (hol, hogyan, önéletrajz, szükséges papírok, veszélyek, stb). Ingyen nyelvóra is:)


Kérj időpontot a national insurance number-hez, mert az fog kelleni az adózáshoz. Ezt a Jobcenteren keresztül teheted meg, ahol egyben állásokat is kereshetsz (könnyen használható gépeken, ami cetliken kinyomtatja neked, ami érdekel). Ha bizonytalan vagy az angolban, akkor tolmáccsal is intézheted az insurance numbert.


Ha nehezen indulsz el, kérhetsz tax kreditet, ami heti kb 50-60 font (nekem tegnap küldték, úgy h munkám is van:)), ebben kérj valakitől segítséget (nem olyan vészes amúgy).


Kiindulásnak választhatsz ügynökségeket is, nem a legfényűzőbb munkákat adják, de így is háromszor annyi az órabér, mint otthon. Ilyen ügynökségekből rengeteg van (recruitment, agency, work in uk, ilyen keresőszavakkal keress abban a városban, ahol vagy). Ezek az ügynökségek megbízhatóak (kb 8-9-nél regisztráltam, amiből 4-5 adott munkákat). Ha bármilyen kezelési költséget kérnek, akkor az kamu, hagyd ott.


Aztán körbejárhatsz gyalog is, és nagyobb üzletekben, gyárakban, amit csak látsz személyesen érdeklődhetsz, ez itt teljesen természetes dolog (én is így találtam végül munkát), általában adnak egy jelentkezési lapot, amit kitölthetsz és visszavihetsz.


Az ilyen kávézó, kisebb kocsma jellegű helyeket nem ajánlanám (a kellemetlen tapasztalatokat innen lehet hallani).


Gyárban dolgozni amúgy jó esélyed lehet, személyesen felkeresheted őket, vagy az ügynökségekhez úgy mész be, hogy konkrétan gyári munkát szeretnél. Érdemes szezonidőben kezdeni, ünnepek előtt, tavasszal. A nyár idén elég kihalt volt.

2011. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2011. nov. 5. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!