Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről az elképze...

Mit gondoltok erről az elképzelésemről?

Figyelt kérdés
Most járok középiskolába 11.-be, eldöntöttem, hogy nem akarok érettségizni, tanulni sincs erőm, mert nem tud érdekelni, mindenből csak sorra szerzem az egyeseket... Jövő augusztusban leszek 18 éves, és azután már nem vagyok tanköteles, ott akarom hagyni az iskolát, és el akarok menni olyan helyre dolgozni, ahová felvesznek 8 osztállyal, és Budapestre szeretnék költözni albérletbe. Addig még gyűjtögetem a pénzt a költözésemre, és amint betöltöm a 18-at kezdem keresni a munkát és az albérletet, ha megvan mindkettő akkor költözöm, mert már nagyon szeretnék különélni a családomtól. Boldogulni fogok így érettségi nélkül? Mit gondoltok ezekről a terveimről? Lécci normális válaszokat írjatok, ez nekem tényleg nagyon fontos.
2011. nov. 9. 20:24
1 2
 1/12 Cukika. válasza:
100%
A mai világban már az érettség is kevés. :S Jobban járnál, ha tanulnál. Elhiszem, hogy nincs erőd, de utána jobb munkahelyed lehet és több lehetőséged van...
2011. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon rossz ötlet! Már harmadikos vagy a középiskolában.Egy évet kellene kibírnod az érettségiig!Manapság érettségivel (szakmai tudás nélkül) borzasztó nehéz elhelyezkedni,még akkor is,ha van nyelvvizsgád és esetleg jogosítványod.Hozzáteszem diplomával sem könnyű!

A 8 általános pedig egyelő a semmivel.

Nem tudom milyen életről álmodozol,de albérletet fentartani Pesten,plusz kajára költeni és esetleg még élhető életet varázsolni magadnak pl. ruha vásárlás vagy mozi,az nem lesz könnyű,vagy talán lehetetlen is.Minimál bérnél többet nem fogsz kapni,ebből gyereket nevelni és háztartást vezetni borzasztó nehéz.

A helyedben ülnék még egy évet a seggemen és legalább az érettségit megszerezném,hogy ne 8 általánossal kelljen kopogtatni a munkaerőpiac ajtaján.

2011. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan azt hittem, kamu kérdés. Nem boldogulsz. Vagyis igen, de mit remélsz?! Lehetsz árufeltöltő, ha mákod van. Vagy segédmunkás, ha jó a fizikumod. De ezek nem jól fizető állásod. Ebből nem futja az albérlet, a rezsi, a kajád, a bérleted... Nem értelek, esküszöm. Írd már le, h mik a konkrét terveid.
2011. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem fognak alkalmazni nyolc osztállyal de még érettségivel sem. Minimum szakmunkás végzettség kell, hogy munkát találj. Esetleg keress olyan szakmát aminek tanulásához elég 10 osztály.
2011. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Linda97 válasza:
72%

Ne csináld ezt, hogy nincs kedved tanulni. Nem vagy már 10 éves tudod, hogy ez fontos. Ennyit nem bírsz ki? átolvasni az anyagot párszor, hogy legalább a 2-3 meglegyen? Nem másnak tanulsz.Magadnak ! Ne b*zd el az életed, mert most nincs kedved tanulni, majd nyomorogsz/ nem tudod eltartani a családodat.

A jövőre is gondolni kell.

Tényleg ,szerintem ne hagyd ott a sulit. :)

2011. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fejezd be az iskolát, még ha rövidtávon ez óriási erőfeszítésnek tűnik is, hosszútávon megéri. Ha legalább egy alapszakmád lenne, talán tudnál boldogulni, de 8 általánossal sehova nem vesznek fel, max. olyan helyre, annyi pénzért, amiből még egy albérletre sem futná.

Ha kettessel is, de rugdosd át magad, utána senki nem nézi, milyen jegyeid voltak (feltéve, ha nem akarsz még tovább tanulni, de azt vszínű eleve kizártad).


Azt a céltudatosságot, ami benned van, ebbe az irányba fordítsd, és menni fog!

2011. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet.

Manapság a képzett embereknek se egyszerű munkát kapni, találni, nemhogy 8 általánossal rendelkezőnek.

Valahogy rakd le az érettségit vagy egy szakmát, ami 10 osztályra épül csak.

2011. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát fiam, sok sikert az élethez. Én érettségivelD épp most törlöm a valgam, másfél éve itthon ülök munka nélkül, igaz alkalmi munkáim voltak, de nem több 1-2 hónapnál. Mindenhol leépítések, az emberek furkálják egymást mert nincs normális munka...

Tovább fogok tanulni és megyek ki Ausztriába mert itthon nem lehet boldogulni még -kapaszkodj meg- DIPLOMÁVAL sem.

Főleg mivel jövőre jön a lakás adó, ami egy átlag értékű háznál jobb esetbe is 20.000 ft havonta:-D Gondolhatod ha bérled, akkor is emelkedni fog a lakbér, plusz kaja költség, bérlet/benzin (felnőtt bérlet 10.000ft, üzemanyag árak a magasban, 400 ft felett...) Számolgass, ha csak minimálbért kapsz is (mert azt fogsz, érettségi nélkül még 90et sem fogsz keresni hidd el). Miért nem érettségizel le legalább? Nem nagy dolog, én két éve érettségiztem és elmondom neked egyszer olvastam át mindent, az érettségin meg annyi segítséged van, hogy kb. nem is kellett volna tanulnod...


Na de neked tényleg sok sikert, majd írd meg ha kihúztad a biliből a kezed:-DD


20N

2011. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez k.rvasz@r ötlet. Én is Itthon vagyok érettségivel. Semmi esélyem elhelyezkedni. Igaz az első OKJ-s szakma ingyenes és a legtöbb szakmához elég a 10 osztály, de ha a munkáltató látja majd hogy nincs érettségid akkor valószínűleg annak adja majd a munkát akinek van.

Még vidéken sem élnél meg a minimálbérből nem hogy Budapesten.

2011. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz elképzelés. Akár kettesekkel, de valahogy rugdosd át magad, mert még képzett embereknek is alig van munka, még egy utcaseprő állásra is 100-an jelentkeznek.:S
2011. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!