Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire kell a mostani 14-16...

Mire kell a mostani 14-16 éveseknek ez a rengeteg pénz?

Figyelt kérdés
Én már öreg vagyok, nem értem a sok ilyen kérdést. Mit akarnak több tízezer Ft-tal? Mit akarnak belőle venni, amit a szülők nem akarnak megvenni? (Vagy nem tudnak...De ha a szülő nem tud megvenni 25e Ft-os cipőt, akkor a gyereknek túl nagyok az igényei szerintem.)
2011. nov. 22. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen kölyköknek minden kell - meg úgy általában minden sz@rságra költenek, mert ez a menő..


Csak egy példa egy délutáni programra a "haverokkal":


- McDonalds 1500 ft

- Mozijegy 1000 ft

- Kaja a moziba 1500 ft

- Virág / ajándék a csajnak 2000 ft


Ez csak egy délutáni mozi volt, máris 6 ruppó.

Ha este elmennek bulizni valami diszkóba, akkor 4-5e megint elmegy "minőségi" piára. Aztán este taxi haza...

2011. nov. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de ezt minden héten?!
2011. nov. 23. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden héten?

Aki nem akar kilógni a menő társaságból annak heti többször is!

2011. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ma már kevés dolgot tudsz csinálni pénz nélkül, ez van sajnos. Most komolyan sorolj olyan programokat, amihez nem kell pénz. Nincs az már manapság, hogy menjünk ki a mezőre fogócskázni.

Habár azokat a szülőket én sem értem akik tízezrekkel tömik a gyerekeiket minden héten

2011. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, aki gyereket vállal, annak ezt is vállalnia kell. Nem kell burzsujnak lenni, hogy hetente, két hetente finanszírozzunk egy fent említett programot. Persze ennél sűrűbben tényleg túlzás. De azért heti egyszer, egy-egy szombaton egy kis mozi, korcsolya, 1-2 ezer forint plusz költőpénz, ilyesminek bele kell férjen minden szülőnek. Igen, a 15 ezer forintos Nike cipőt is meg kell venni, aki megteheti. Ez még nem burzsujkodás. A nike szabadidő 25 ezerért, na az már burzsujkodás. Nem tudom érthető-e a különbség.


Mondok a fentieknél 3 sokkal aggasztóbb pénzpazarlást:

1. Számítógép. Ha olyan gépet akarsz venni a csemetének, amin elfutnak azok a játékok, amikkel a többiek játszanak, alaphangon 150 ezer forintot kell elköltened (monitor+gép természetesen), de ez még nem is a top gamer konfig ára.

2. Gimis, meg fősulis koromban engem nem igazán kedvelt a menőbb csávók társasága, mivel én nem voltam benne az IHB bulijaikban. Egy-egy szombat este a csemete akár 8-10 ezer forintot is elvedelt. Ez még csak nem is kirívó eset, csak a szimpla átlag.

3. Ami inkább az általános iskolás korosztályt érinti, az a csipsz, meg a cukros üdítő. Ha bele gondolunk, hogy 1 zacskó lidlis csipsz 250 forint, egy 0.5 kóla meg 200 körül van, nem beszélve a rengeteg csokiról, és egyéb édességről, bizony súlyos ezreket lehet költeni olyan dologra, ami ráadásul még rombolja is a poronty szervezetét.


Én a fentieket súlyosabb problémának látom, mint a mozit, vagy egyéb, kulturált, normális szórakozási formát. Ha annyi idős gyerkőcöm lesz, inkább küldöm minden héten moziba, korcsolyázni, járatom sportolni, és költök 10 ezreket hasonlókra, minthogy a hétvégi piálást, a számítógépet, meg a rengeteg egészségtelen rágcsálni valót finanszírozzam.

2011. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!