Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Budapesten élők miért...

A Budapesten élők miért kapnak 20 százalékkal több fizetést, ők jobb emberek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
a munkaerő kereslet-kínálat miatt
2011. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem jobb emberek! A fizetéseket a piac határozza meg. Általánosságban elmondható, hogy mivel Budapest, Magyarország egyetlen ténylegesen nagy városa, ezért szembetűnő a különbség a vidéki és a budapesti fizetések között. (Nyugaton is a nagyobb városokban mindig magasabbak a fizetések, mint a vidéki városokban. Csak ott ez nem érződik annyira, mert több a nagyváros, de itthon csak Budapest a nagy.) Nem mellesleg a megélhetési költségek is magasabbak Budapesten, mint vidéken.
2011. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én vidékről jöttem Budapestre dolgozni, és nem 20, hanem 60 százalékkal kapok többet, mint otthon. A megélhetés pedig egyáltalán nem drágább. Persze ha kocsival mész mindenhova, akkor eltankolhatod az egész fizetésedet, mert nagyok a távolságok, de egyébként nem vészes.
2011. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Én magam is vidékről jöttem fel Budapestre, azt vettem észre hogy az albérlet és a tömegközlekedés kivételével az árak nagyjából egy szinten vannak a vidéki árakkal. Egy nyugat-magyarországi kisvárosban dolgoztam eddig nettó 95.000 Ft-ért.(Abban a városban ez még jó fizetésnek számít.) Jelenlegi helyemen nettó 185.000 Ft-ot kapok, mellette pedig megtérítik a BKV bérletem árát is, és mivel egész jól megy a cégnek, még karácsonyi pénzt is kapok.
2011. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

kereslet-kínálat törvénye, ahogy fentebb írták.

amúgy meg:a kapitalizmus nem az igazságról és az egyenlőségről szól!

2011. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előttem lévők írják.


Aki nem érti, az teremtsen munkahelyet Budapesten és kínáljon pont annyi fizetést, mint más vidéken (bár még az is lehet, hogy most úgyis kapna munkaerőt).

2011. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Akinek ez nem tetszik, nyugodtan költözhet Budapestre, nincs röghöz kötés.
2011. dec. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4. Válaszoló, Megkérdezhetem, hogy hol dolgoztál videken es most mit dolgozol? :)
2014. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!