Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában élek, tanácsra...

Angliában élek, tanácsra lenne szükségem. Elkerül a szerencse, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Angliában élek, volt egy munkahelyem 4 hónapig, de kikészítettek és felmondtam. Most újra állást keresek, de kifogytam az ötletekből. Nem kapok választ sehonnan, de nincs is túl sok álláshirdetés.


Hallom folyamatosan innen onnan a siker történeteket, hogy nulla pénzzel kijött és elhelyezkedet, meg angol nyelvtudás nélkül meg tapasztalat nélkül stb. Én magam is ismerek ilyet, De én ezt nem értem. Én diplomás vagyok, jól beszélek angolul, van tapasztalatom abban amire jelentkezem (most már angliai is) és mégse.


Párommal vagyok itt, ő se talál munkát pedig ő mégjobb adottságokkal rendelkezik mint én.


Jelentkezünk bentlakásos páros munkákra is, de semmi válasz.


Tud valaki segíteni? Tippet adni? Például, hogy melyik városba érdemes költözni? Mert itt úgy tűnik nem boldogolunk...


Olyanokat ne írjatok légyszi, hogy járjuk a várost és menjünk be ide oda, mert minket még az állásközvetítők is hülyének néztek amikor állást keresni bementünk hozzájuk. Kb mintha a pékhez bementünk volna disznóhúsért, úgy néztek ránk.


Előre is köszi.


2011. dec. 13. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én itt élek, informatika területén dolgozom, jó angolom van és megmondom őszintén, én nem is kerestem állást, csak beregisztráltam jó pár szakmabeli ügynökséghez és az internetre is felraktam magam. Az első héten már 12 megkeresésem volt. Angliai tapasztalatom szintén nem volt. Melyik városban vagy? Mi a végzettségetek? Van-e rá kereslet? Szerencse is kell az elhelyezkedéshez! Pedig ha hiszed, ha nem járni kell a várost és az ügynökségeket! még ha csak a szakmádban akarsz dolgozni, akkor is érdemes megkeresni ügynökségeket! Ha meg bármit elvállaltok(bár tapasztalataim szerint a diplomásokra ez nem jellemző), akkor jó angollal gyakorlatilag bárhol kaptok munkát.(gyár, konyha, stb.)
2011. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nincs keresett szakmánk. Nagyvárosban élünk. Bármit elvállalunk, szinte csakis olyan munkákra jelentkezünk, amihez nem kell se végzettség, se tapasztalat. Olyan CV-nk van, hogy egy profi nem csinál ilyen jót...

Az összes valamire való ügynökségnél voltunk a városban, mindegyik azt monda online regisztráljunk... az az 1-2, ahol papiron beregisztráltak pedig nem adtak munkát, hiába hivogattuk őket.


Az informatikában mondjuk még otthon is "könnyű" elhelyezkedni, nem csoda hogy ennyi ajánlatod volt. Sajnos nekünk nincs ilyen kapós végzettségünk. Egyéb ötlet?

2011. dec. 13. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Otthon nem voltam ilyen kapós, pedig rengeteg helyre jelentkeztem. Idekinn úgy látszik nem számít a papír, csak a tudás.


Egyébként nyugodtan "nyaggathatjátok" az ügynökségeket, mert általában avval törődnek, akikre emlékeznek. Egyébként az tény hogy minden helyre óriási a túljelentkezés, főleg a végzettséget és gyakorlatot nem igénylő munkákra. Más városban nem próbálkoztatok? A környéken valahol? Csak azért mert eredetileg Londonba készültem, sőt itt is béreltem lakást, de aztán Milton Keynes-be kerültem a munka miatt. Megpróbálhattok boltokat, plázákat, valahol hátha van felvétel. Amúgy valamelyik újságban a minap olvastam, hogy ott a legnehezebb elhelyezkedni ahol végzettség és tapasztalat sem kell, mert 10-15-szörös a túljelentkezés. Még egy tanács: Tartsatok ki, mert jó példa erre a londoni szobatársam, aki jó angollal 1,5 nem talált fix állást, csak ilyen alkalmi melókat, már ott tartott, hogy hazamegy, aztán a sok próbálkozás meghozta a gyümölcsét.

2011. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is munkahely nélkül jöttünk, és mindketten találtunk is 1 hét alatt melót. Nekem a CV szétszórása volt eredményes, felszolgáló vagyok, és 2 napig szórtam a CV-met, végül egy étterem, és egy szálloda is felvett volna, én a szállodát választottam (recepció) mert az étterem part-time volt. Bár így utólag lehet jobban jártam volna az étteremmel, mert 800 fontot kaptam első hónapban, ami "elvileg" több lesz, de 1000-nél nem több. Ezért most megint keresek felszolgáló állást.

A párom ügynökségen keresztül talált 5 nap alatt melót szobalányként. A lényeg az volt hogy olyan önéletrajzot szerkesztettünk neki amiben évekig szobalány volt, így előrevették. Soha nem volt egyébként az, kórházban dolgozott diplomás laborosként, és fizikailag is fárasztó, meg elég lealacsonyító most amit csinál, de legalább kapott munkát, és meg vannak vele elégedve. Mondták is, hogy látszik hogy van gyakorlata. :)

Ahogy fejlődik a nyelvtudása, majd megpróbál a szakmájában elhelyezkedni, mert az a cél, vagy legalább pultosként dolgozni, már az is jobb lenne neki.


Szerintem ferdítsetek az önéletrajzotokban, mert sok munkához nem vesznek fel diplomást, mondván ő úgyis elmegy ha talál jobbat. Írjatok bele olyan munkahelyeket amiben a megpályázott állás van, senki sem fog utánanézni hogy te otthon tényleg ott pultoztál-e vagy sem.

2011. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!