Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 nap szabim van még ebből...

15 nap szabim van még ebből az évből. Kivenni nem tudom, mert kevesen vagyunk a munkahelyen, és a többi kollégának is 10 napjai vannak. Mit tehet ilyenkor a munka adó, és mit tehetek én?

Figyelt kérdés
Volt róla szó, hogy kifizeti, de soknak találta a pénzt amit ki kellet volna fizetni. De ha átvisszük a következő évre akkor se tudjuk kivenni, mivel nincs elég ember, és akkor már 42 napom lesz plusz a többi kollégának is... Mit tegyünk ilyenkor?
2011. dec. 15. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha soknak találja, akkor is ki kell fizetnie, ha nem tudja kiadni. Bár azt sem tartom korrektnek, hogy nem vehettek ki szabit, mert kevesen vagytok. A sógornőm is olyan helyen dolgozik, ahol mindössze ketten vannak, és váltják egymást, mégis mehetnek szabira, ilyenkor a főnökük helyettest vesz fel alkalmi munkára. Megvan már a bejáratott emberük, aki kisegíti őket ilyenkor. Ennél nagyobb cégnél meg illik annyi alkalmazottat tartani, ahányan el tudják látni a munkát akkor is, ha mindenki kiveszi az összes évi szabadságát.
2011. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahol én dolgozok az eg kicsit nagyobb cég majdnem 100 dolgoznak. De amit mi csinálunk azt 9 ember csinálja, most éppen. Sőt mi nyáron nem is vehetünk ki szabadságot mert sok a munka....
2011. dec. 15. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a dolgozónak járó szabadságot a tárgyévben ki kell adni, átvinni csak nagyon kevés esetben lehet. Ezeket a Munka Törvénykönyve felsorolja. A Te eseted nem az. Hivatalosan megváltani/kifizetni tilos! Ettől függetlenül sok munkáltató a műszaknaplón szétírja, aztán vagy kifizeti, vagy a következő évben "lenyaralja" a dolgozó. Ennek az a hátulütője, hogy adott esetben nem tudod bizonyítani, hogy Neked még ténylegesen mennyi nap szabid jár, és ha a munkáltató valamiért szemétkedni akar Veled, akkor ebben tud.


Ezek a dolgok a Munkaügyi Felügyelőség illetékességi körébe tartoznak, ők jogosultak ezt ellenőrizni, adott esetben bírságolni.


Ha nem akarjátok elfogadni ezt a felállást (és miért is tennétek?) akkor én először is beszélnék - többedmagammal - a főnökkel, hogy ez így nem oké. Vagy ossza be másképp a munkát, vagy "helyettesítőket" alkalmazzon arra az időre. Ez nem a Ti dolgotok, azért van Ő, hogy ezeket megoldja.

2011. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!