Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban érdemes feltünte...

Önéletrajzban érdemes feltüntetni a félbehagyott tanulmányokat?

Figyelt kérdés

Elkezdtem X egyetemet 2009-ben, majd - mivel időközben rájöttem, hogy nekem ez nem fekszik - rá 1 évre elkezdtem egy másikat, X egyetemről kiiratkozva.


A másik egyetemet jelenleg is csinálom, mellette keresek munkát, és azon gondolkozom, beírjam-e a tanulmányok részhez, hogy 2009-2010 X egyetem Y szak?


1. Ha beírom: hátránya, hogy esetleg azt vehetik le belőle, hogy nem vagyok kitartó, vagy valami (ők ugye nem tudják, miért nem folytattam)


2. Ha nem írom be: akkor 1 év kvázi kiesik az életrajzból, hisz munkám sem volt akkor, így az jöhet át, hogy csak a lábamat lógattam, míg az egyetem legalább hasznos elfoglaltság (ismeretszerzés), még ha nem is fejezem be.


Vélemények?


2011. dec. 28. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
ne írd be, mióta én kihagytam az önéletrajzomból 4-4,5 évnyi munkaviszonyt, azóta legalább behívnak valahová
2011. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova jelentkezel. Ha a félbehagyott egyetemen tanultak számíthatnak a felvételnél, akkor írd bele, ellenkező esetben nem. A motivációs levélbe pedig írd bele, miért nem folytattad az egyetemet.

Voltam hasonló helyzetben, olyan céghez adtam be az önéletrajzom, ami pont azzal foglalkozott, amit félbehagytam egyetemet. Hasonló területen tanulok most, csak más szakon. Az interjún megkérdezték, miért hagytam félbe a sulit. Mondtam, hogy azért, mert ahogy elkezdtem tanulni, rájöttem, hogy mégsem pontosan ez az irány érdekel, ezért váltottam idejekorán. Nem volt belőle semmi probléma, felvettek.

2011. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!