Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hallottatok valamit az üvegház...

Hallottatok valamit az üvegházi munkákról Hollandiában? Mik a tapasztalatok? Megéri kimenni szezonban? Esetleg dolgozott ott kint valaki ebben? Olyanok válaszai érdekelnének első sorba akinek vannak tapasztalatai!

Figyelt kérdés
Sajnos itthon nem tudok elhelyezkedni mert az építőipar jelenleg nem igen megy és az én végzettségem építésztechnikus!Vagy esetleg külföldön ebben a szakmámban mennyi esélyem lenne?

2012. febr. 11. 11:07
 1/2 anonim válasza:
29%
A szakmád szerint is ez a végzettséged?
2012. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Csak éltem kint Hollandiában és ez alapján gondolom, hogy attól függ: az üvegházaik ált. nagyon modernek, jó munkakörülmények vannak és ha nem tulipánnal kell foglalkozni, akkor állítólag egész tűrhető a munka maga. A tulipán nevelgetéséről mindegyik holland azt mondta, hogy a világ legutálatosabb munkája, .. mondjuk ők általánosságban baromi lusták és büdös nekik mindenféle munka, munkamorál nuku, szóval ez nem tudom, mennyire mérvadó, ..mi magyarok - már amelyikünk szeret dolgozni - 1000-szer jobb munkaerő vagyunk.


Annak viszont érdemes utánajárnod, hogy a munkáltató biztosít-e szállást, fizeti-e a TB-det (~150 euro/hó) és fizeti-e/megoldja-e a munkahelyedre való bejárást. Nekik pl. teljesen természetes, hogy -16 fokban, hóban is biciklivel járnak be dolgozni, nekünk azért nem. Akárhogy is, a tömegközlekedés horror (nagyon drága és alig vannak direkt járatok), tehát vagy egy jó biciklit kell venned, vagy kocsit. Egyébként náluk az építőiparba is mindig keresnek munkásokat, talán érdemes lenne egy kicsit jobban körülnézned, hátha az jobban fizet.

2012. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!