Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskeresési segélyem...

Az álláskeresési segélyem hamarosan megszűnik. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mi a teendő, ha addig nem találok állást?

Jogosult leszek-e egészségügyi ellátásra stb...

(Több mint 30 évig folyamatosan dolgoztam előtte, a nyugdíj még szóba sem jöhet.)


2009. jún. 3. 13:14
 1/5 anonim válasza:
0%
aki keress talál.... menj külföldre inkább mint itt élj a mi adónkból..
2009. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha letelt az álláskeresési támogatás ideje és az álláskeresési segély ideje is - amit a munkaügyi központban intéznek -, és nem találsz állást, lehet kérni rendszeres szociális segélyt a helyi önkormányzat szociális osztályán. Feltétele, hogy az igénylőnek nem lehet ház, lakás, gépkocsi a tulajdonában, nem lehet vagyona, és a jövedelme sem haladhatja meg a öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át. Feltétel még, hogy az igénylőnek együtt kell működnie vagy a munkaügyi központtal vagy a településen működő családsegítő szolgálattal. Az együttműködés célja, hogy a segélyezett mielőbb megfelelő álláshoz jusson. Ha a munka a szakképzettségének, illetőleg iskolai végzettségének, vagy annál eggyel alacsonyabb szintű végzettségének vagy az általa utoljára legalább 6 hónapig betöltött munkakör képzettségi szintjének megfelel, és egészségi állapota szerint az álláskereső a munka elvégzésére alkalmas, és a munkahely és a lakóhely közötti oda- és visszautazás ideje - tömegközlekedési eszközzel - naponta a három órát nem haladja meg, valamint a várható havi kereset eléri a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét, részmunkaidős foglalkoztatás esetén ennek időarányos részét, az ajánlott munkát el kell fogadni. Ellenkező esetben a segély folyósítását megszünteti az önkormányzat. A rendszeres szociális segély összege függ a családi fogyasztási egységektől.(Hány eltartott van) Pl. ha 1 fő ötvenöt év feletti személy megélhetését kell biztosítani, vagyis nincs kiskorú eltartott, nincs jövedelem nélküli házas-, élettárs, akkor a havi segély 25650 Ft. Ehhez lehet még kérni közgyógyellátást, ha a havi gyógyszerköltség meghaladja - úgy tudom - a 6000 Ft-ot.

A rendszeres szociális segély ideje alatt jár az orvosi ellátás, fizetni érte nem kell, de betegség esetén nem jár táppénz. Viszont a szoc.segélyen töltött idő nem számít bele a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időbe, mert nem kell a szoc. segélyből nyugdíjjárulékot fizetni.

2009. jún. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!
2009. jún. 4. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Hehe ilyenem nekem is volt.

Attól fugg mennyi munkaviszonyod volt eddig.

Elvileg ha a kiskönyvben benne vannak a megcélzott munkahelyek ahová jelentkeztél,de mégse vettek fel, átminősül munkanélküli segélynek.


Úgy tudom úgy számítják ezt hogy minden bejelentett ledolgozott hét után 1 nap segély jár..

A minimális munkaviszony pedig 12 hónap.

2009. jún. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont a szociális segély mellett létezik rendelkezésre állási támogatás is. A legtöbb önkormányzat már készít éves tervet, melyben különböző munkalehetőségeket igyekeznek kialakítani kinek-kinek végzettségéhez mérten. Ha a RAT-osok közül behívnak valakit ilyen közmunkára, s elfogadja, akkor minimálbért kap.
2010. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!