Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjam meg a főnökömne...

Hogyan mondjam meg a főnökömnek, hogy nem akarok kimenni külföldre tolmácsolni?

Figyelt kérdés

ugyanis, ahogy kifizettem a rezsit, nekem egy árva centem nem maradt, vele kellene kimennem külföldre. ok, hogy állják a szállást, meg kaját, de pénz nélkül kimenni....(úgy értsd, hogy a telefonomon sincs egység, ha bármi történne)

plusz, voltam tolmácsolni már (itthon) vasárnap, éjfélig!!! de persze nem minősül túlórának, ki sem fizetik, majd lecsúsztathatom...persze, hogy hétvégén volt, meg éjszakai műszaknak felelt meg, az szerintem nem is egy napot kellene, hogy jelentsen lecsúsztatásra, de mindegy, ezt lenyeltem.


de, hogy most az egész hétvégém oda lenne, és ráadásul így!


viszont ha azt mondom nincs rá pénzem, tuti azzal jönne a főnök, hogy viszont nem is kerül nekem semmibe az út, ha azt mondom, hogy nem akarok, munkamegtagadásnak nézné, pluszba hogy csúsztatok, szabályosan nem veszik jó néven, még magyarázkodom is kell miatta.


Szóval mivel indokoljam, hogy ne vitát, meg unszimpátiát ébresszek???


2012. febr. 26. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy nagyon nehéz lépés, én még is arra biztatnálak, hogy egyszerűen mondd meg neki, amikor épp erről van szó, hogy neked fenntartásaid vannak az utazással kapcsolatban. Ilyenkor kitérhetsz a korábbi húzásaira is, majd elmondhatod, hogy nem tehetsz róla, hogy ez a helyzet, de sajnos nem tudod állni az egyéb költségeket.

Fontos, hogy ne támadóan állj hozzá, hanem a saját érzéseidről beszélj. Biztosan meg fogja érteni.

2012. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

de ez a pénzkérdés is olyan kényes kérdés....

vehetné annak, mintha arra utalnék, hogy alacsony a fizetésem.

és ez megint nyitna egy újabb magyarázandó kaput :(

amit nem is lehet magyarázni ráadásul.


és hiába hoznám fel, mint plusz napot, az, hogy lecsúsztathatom ennél többet még én sem tudom mit várjak, hogy mit fog mondani erre?


tehát ha egy főnök el akarja venni a hétvégémet, egy "lecsúsztathatja" indokkal teljesen jogosan teszi, nem is értené mi a baj ebből.


tehát ezért nem egyszerű.

2012. febr. 26. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!