Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy főnök egy munkahelyen...

Egy főnök egy munkahelyen ugye nem kötelezhet arra, hogy kizárólag bankkártyán fogadjam el a fizetésemet? , hanem ha akarom kézhez is kaphatom boritékban.

Figyelt kérdés
ha bankkártyán kapnám meg, akkor a kezelési költségeket levonnák a fizumból? azt tudom ha mondjuk automatából veszek fel pénzt, akkor 1-2%ot levon mindig, ja meg az éves kezelési költség is ott van... levonnák a fizumból vagy a cég intézi?
2012. márc. 1. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

De, kötelezhet. Sok esetben nehezen is lenne kivitelezhető.

Automatából is legalább 1 felvétel ingyenes, de van, ahol több is, azt az évi pár száz forintos kezelési költséget meg ki lehet bírni. Ja, és nem, nem fizeti a munkáltatód.

2012. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ráutalják a fizerést a számládra, a bank pedig levonja a díjait. nem tudom hány éves vagy, de vannak nagyon kedvezö csomagok. unicreditnél pl. 400ft havidíj, saját atm-böl ingyenes a pénzfelvét. nem nagyon úszod meg az alatt. és igen,kikötheti a fönök. de hidd el, jobb úgy, legalább be vagy védve, hisz nyoma van, hogy mikor és mennyit kaptál. meg ha fizetni akarsz is sokszor biztonságosabb. nem kell soktízezerrel mászkálnod.
2012. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De, kötelezhet! És a legtöbb helyen ez így van, bankszámlára megy a pénz, nincs beleszólásod. Ezt a főnök dönti el, hogy fizet.


Vannak olyan esetek ahol azonnal számlára utalják nincs kp. kifizetés.


A bankok nagy fr@ncok. levonnak azok mindent, azt is amit nem kéne. És nem, nem a cég intézi a levonást vagy nem is tudom hogy értetted, hanem a saját fizetésedből fogják levonni.

2012. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen ez a normális, ezért a fönököd kötelezhet erre.
2012. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az AXA vagy a Gránit Banknál pl. teljesen ingyenes a számlavezetés, semmi feltételhez nincs kötve az ingyenessége, utóbbinál még ingyenes készpénzfelvétel is van, ezen felül ingyenes az összes netbankon végzett átutalás, stb.
2012. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, és azt megválaszthatom, hogy melyik banknál szeretném a pénzemet, vagy azt is a főnök dönti el?
2012. márc. 1. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:
azt megválaszthatod. csak javasolni szokták, hogy azt válaszd, ahol a cég számlája is van, mert bankon belül még aznap, másik bankhoz viszont csak következő munkanapon érkezik számládra a pénz
2012. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!