Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet hogy ennyi értékesí...

Hogy lehet hogy ennyi értékesítő cég van? Hogy élnek meg? Főleg most hogy válságosabb időket élünk és szerintem az emberek inkább megélni akarnak mintsem megtakarítani. Persze van kivétel.

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig van akinek jól megy.
2012. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy ennyi értékesítő ügynök van, pont azt mutatja, hogy az emberek alapvetően nemigen akarnak/tudnak megtakarítani. Ahol az emberek jól keresnek, és ezért alapból gondolnak a megtakarításra is, maguktól is bemennek a bankba/biztosítóba emiatt, nem ügynökökkel kell összevadászni és rábeszélni őket. Egyébként meg úgy élnek meg, hogy az ügynökök jutalékot kapnak, vagyis ha nem kötnek üzletet, pénzük sincs, a cégek fix fizetést nemigen adnak, így ezzel költségük sincs.
2012. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiteleket is árulnak, na meg, akinek van érzéke hozzá, pl a fundamentánál az tényleg megmagyarázza neked (nem elhiteti veled, hanem megmagyarázza) hogy mindig vannak olyan kiadások, amire ezek és ezek a termékek milyen jók is ilyen és ilyen kedvező, és már önmagában is hihetetlen jó, de hozzákapcsolódó hitelt aztán már semmi nem veri a piacon, és ezért havonta csak... stb. Eddig is voltak ügyfelek, akik mást is akarnak, lejáró szerződéseket megújítanak, a gyerekének is elkezdi, előre látja, hogy muszáj lesz tetőt cserélni pár éven belül és már most köt egy szerződést, hogy takarékoskodjon rá stb.


Van még elég sok ember azért, aki ilyen célra tud nélkülözni havonta pénzt és szerintem manapság egyre jobban szembesülnek vele, hogy hónapról hónapra ilyeneket hirtelen képtelenség finanszírozni, és a szimpla hitelnél mégis érdemesebb kedvező megtakarításokba fektetni a pénzeket. Ugyanis, ha csak a bankszámlán tartja, az a legrosszabb, meg amúgy is ha nem teszi valahova, akkor csak el fog menni, mindenféle szir-szarra, mikor meg hirtelen tetőt kell cserélni, vagy csatornát beköttetni, akkor meg néznek majd, mint a sült hal, hogy miből?

2012. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fundamentát én is figyeltem és tényleg jól csinálják amit csinálnak.
2012. márc. 22. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem van fundamentám onnan vettem fel a lakás hitelt. Elég sok ajánlatot átnéztem, volt egy pár hónapos nagyon kicsi összegű fundamenta megtakarításom, amit csak úgy kötöttem, mert hát miért ne, biztos jó lesz az valaha valamire, aztán mikor kellett a hitel nem nagyon tetszett egy bank ajánlata sem úgyhogy úgy voltam vele, hogy egye fene, jöjjön a személyi bankár, hátha mond valami okosat.


Na hozott egy rakás papírt, kiszámolt vagy 6 féle variációt, még tippet is adott azzal kapcsolatban, hogy a befektetés szempontjából mit vegyek mindenképpen figyelembe a megvásárolt lakás árán, hitel költségén figyelembe, bevallom mikor elkezdett konkrét összegekkel jönni, akkor azt hittem, hogy nem értem az egészet és valahol elakadtam és a végén csak azt tudtam kérdezni, mikor mutatta, hogy mekkora összeg, mennyi időre, milyen törlesztővel, hogy most ez akkor ennyi? Vagy erre még mi jön rá? De miért csak ennyi? Komoly? Ráadásul fix.


Magasan vert minden bankot, pedig én valami azonnali áthidalót vettem fel, az, ha simán lejárna, és akkor vettem volna fel hitelt még kedvezőbb lett volna.


Egyébként mindenki húzta rám a száját, hogy jaj fundamentát kötök, milyen hülye vagyok stb. nekik nem kell. Most meg itt irigykednek, meg siránkoznak, hogy jaj, ha három éve megkötötték volna mindketten most mennyivel előrébb lennének, és tudták volna nélkülözni azt a pénzt, így meg csak elment.


Ez olyan, mint a biztosítás, szerintem arra is most kezdenek rájönni, hogy kicsit inkább befizetnek havonta, de ha utána beüt a mennykő, legalább van rá esély, hogy fizetnek. Nekem ilyen is volt, betörtek, volt ingóságra biztosításom, kekeckedés nélkül fizettek, ráadásul úgy, hogy vittem az ellopott műszaki cikkek papírjait, meg az akkori listaárát, még csak nem is számlát és az alapján fizettek, nem mondták, hogy na de asszonyom 20 ezerért is van dvd lejátszó, az a maga baj, hogy 150 ezreset vittek el..


Én tényleg úgy gondlom, hogy inkább kezdenek az emberek rájönni, hogy ezekért megéri kiadni havonta, mert később sokat segítenek.

2012. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!