Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol találhatok olyan embereket...

Hol találhatok olyan embereket akik akarnak változtatni az életükön?

Figyelt kérdés

Olyan fórumokot, oldalakok keresek ahol olyan embereket lehet találni akik nyitottak az új lehetőségekre, és szeretnének tenni valamit a jövőjük érdekében.


Tudtok ilyen helyet?


2012. ápr. 1. 21:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Figyelj, van egy jo hirem. Én már EBBŐL ÉLEK. És nem kell nekem mond hogy működik ez! Nem vitatkozom, azért vagyok én itt ilyen élettel amilyenben élek mert nem vagyok olyan mint te.


Csak egy szavat mondok neked, nézz utána: Lyoness. Lássuk neked mi a véleményed róla:)

2012. ápr. 1. 23:08
 12/66 Smartguy86 ***** válasza:
51%

Lássuk csak:


[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy "szavat" mondok neked, nézz utána: Magyar helyesírás szabályai.


Ja, ez már három szav.

2012. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
:) Én mondtam, hogy hagyd a fórumokat, itt mindenki nagyon okos! Túl komolyan veszik az MLM-es rossz tapasztalatukat, azt hiszik, már mindent tudnak erről az iparágról. Mondjuk szerintem te meg túl komolyan veszed a Lyonesst. Én abban történetesen nem nagyon hiszek. Nem az a lényeg, hogy te abból élsz-e, hanem hogy tömegek tudnak-e a Lyoness tagságukból profitálni. Átlagemberként megéri csatlakoznod, ha senki nem csatlakozik utánad? Ha igen, remek! Ha nem, kártyavár.
2012. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 Smartguy86 ***** válasza:
51%
23:27 - Ezt hívják piramisjátéknak. Ha a rendszer működéséhez mindig új belépők kellenek. Épp ésszel belátható, hogy a piramis exponenciális függvény mentén nő a tagok számának tekintetében, ami roppant gyorsan eléri a Föld teljes népességét. Ha utána nem tartható fenn a rendszer, akkor össze is fog omlani, de ebből nem a fejesek kerülnek ki rosszul, hanem az alattuk belépettek (egyszerű kisemberek, akik elhitték, hogy jobb lesz az életük). Nem hiába törvényben tiltott a piramisjáték, és nem hiába tesz meg mindent az összes MLM, hogy fenntartsa a látszatát annak, hogy ők nem piramist szerveznek. A lóláb azért a legtöbb esetben kilóg. Azoknak van esélye elvegetálni, akik termékeket is adnak a rendszerbe - de azoknál meg az a baj, hogy a legtöbb termék szar, áltudományos, drága (ellensúlyozandó a kevés új belépőt), kereskedelmi forgalomra képtelen termék.
2012. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 Smartguy86 ***** válasza:
51%
Még mielőtt félreérti... a Föld teljes népessége sose fog belépni az MLM rendszerbe, ez egyértelmű, csak a "potenciális" népességről van szó, ami persze sokkal hamarabb eléri a maximumát. Ezért élnek az ilyen piramis-szervezetek max 1-2-3 évet.
2012. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
Smartguy, te régebben tök értelmes dolgokat írtál. Most is nagyjából, csak azt nem értem, miért jössz a piramisjátékkal? Miért kevered azt ide? Tök rosszindulatú vagy. Miért nem tudod elképzelni, hogy egy teljesen legitim MLM üzletről van szó? Mit tudsz a Lyonessről, ami alapján lepiramisjátékozod? (Én nem sokat, ezért is kérdeztem a kérdezőt. Te viszont támadod, szóval feltételezem, alapos okod van rá.)
2012. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 Smartguy86 ***** válasza:

23:52 - Gondold végig, hogy szükség van-e bármelyik MLM-nél arra, hogy a rendszer, a kifizetések, az egész "jövedelemtermelő" tevékenység fenntartásához új emberek lépjenek be a rendszerbe. Ha erre a válasz igen, akkor az piramisjáték. Sajnos ez a törvénykezés számára nem mindig egyértelmű, ahogy az ügyfelek számára sem az, amíg csak olyanok ugranak bele, akiket el lehet varázsolni a mézesmadzaggal, hogy ettől jobb lesz az életük. Bár nem ismerem a Lyoness-t testközelből, azért olvastam róla, és látszik, hogy a kifizetéseknek jönnie kell valahonnan. Ha a tagság mindenki számára ingyenes (már a vásárlók számára), akkor hol termelődik meg az a pénz, amit ők utána a te Cashback kártyádra utalnak? Nyilván van egy "befektetési csomag", amit ugye azokkal kell megvetetni, akik belépnek a bizniszbe, mint értékesítők. Aztán nekik maguk alá kell szervezni x embert, hogy az ő befektetésük megtérüljön. Igen ám, de annak az X embernek is be kell szerveznie X embert, hogy az övék is megtérüljön. Egy idő után a beléptethető emberek elfogynak. És akkor borul a rendszer...


Tedd hozzá ehhez azt, hogy az új belépettek után még nagyobb a cashback jutalék. Ez egy fenntarthatatlan rendszer és már több peres eljárás is folyamatban van ellenük a világ több pontján.

2012. ápr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 Smartguy86 ***** válasza:

Akinek esetleg magas lenne a téma: a lényeg az, hogy a lyoness alapja a kedvezményes vásárlás. A boltos, aki belép a rendszerbe, kedvezményt ad lényegében, mert az eladott cuccok árából valamennyi a vásárlóé lesz majd valamikor. A mérlegnek ez az az oldala, ahol valaki veszít. A másik oldala az, amikor valaki nyer - jelen esetben a vásárló kapja meg azt a pénzt, amit a boltos elveszített. Igaz, a Lyoness úgy tünteti fel, hogy a boltos is nyer, mert több lesz a vásárlója, ami igaz is, de ami pénzt elveszít, azt nyerik meg a többiek. Ha csak ennyi lenne a rendszer, akkor az egyszerű re-disztribúció, a pénzek újraelosztása.


De a Lyonessnél nem erről van szó! A Lyonessnél aki új tagot léptet be, az plusz jutalékot kap, és aki az alá lép be, az is, és így tovább. Ezeket a kifizetéseket viszont már a Lyonessnek saját profitból kell fizetnie, hiszen a boltosok nem adhatják még fél %-al, meg ezerszer fél %-al olcsóbban a cuccot, náluk csak egyszer van jutalékfizetés! Na ezzel a profittal van itt a baj, mert ezt a Lyoness honnan teremti elő? Hát pl. előadásokat tart, és rád sózza a prémium csomagját, amivel te magasabb szintű Lyoness seggnyaló lehetsz. Te ezt megveszed, és örülsz, mert "befektetettél". Ha utána beléptetsz embereket még, akkor neked ez megtérül, de másnak nem biztos, aki alattad vagy mások alatt van.


Tehát adjuk össze: egyre több belépőnek kell odaadni a cashbacket egyre több vásárlásból - ez rendben van. DE! A jutalékot egyre több embernek kell fizetni a belépők után, de közel sem biztos, hogy ugyanolyan ütemben nő a befektetni vágyó belépők száma, mint az egymásra épülőké, lévén a belépés mezei vásárlóknak ingyenes. A cég azért terjeszkedik nemzetközi szinten, mert az egyes országokban kezdik elérni a maximális szaturációt, vagyis elérik a potenciálisan beléptethető ügyfelek számát. Kérdés, hogy a cég meddig tudja kifizetni a jutalékokat a cashback kártyákra az új belépők szintjei után??? Ezen múlik minden, hogy meddig fog létezni a rendszer. Egy biztos - ez egy piramisjáték, csak nagyon trükkösen és csavarosan van elrejtve a szemek elől, de mint minden ponzi-sémára épülő játékban, itt is kilóg a lóláb.

2012. ápr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 Smartguy86 ***** válasza:
Még annyit, hogy az MLM nem véletlenül mutat ilyen meredek felfutásokat válságos időszakokban - az elkeseredett harc a munkahelyekért és a megélhetésért nagy úr! Ilyenkor többen kapaszkodnak akármibe, hát még olyan lehetőségbe, ami csodagazdagságot ígér és jólétet, nagy házat, kocsit, mint ami annak a jól öltözött úrnak van a színpadon...
2012. ápr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!