Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segít_enétek? CV kozmetikázás?...

Segít_enétek? CV kozmetikázás? Hosszú idő kihagyása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy pár évet fősuli után ki kellett hagynom: nagymamám beteg lett, és mivel nagyban ő is hozzájárult a tanulmányaim költségéhez, (és mivel sokszor mondta, hogy ő ugyan aztán nem megy kórházba, mert azt a háta közepére sem kívánta) ezért úgy gondoltam, hogy ápolni fogom (ennyivel legalább tartoztam neki, úgy érzem). Nos nagymamám meghalt, és mostanában keresek melót 1000-re, csakhogy! Múltkor voltam interjún és megkérdezték, hogy mit csináltam az elmúlt időszakban, amire én kis (h*lye p*csa) őszintén elmeséltem ezt a sztorit. Arra gondoltam, hogy ez milyen jól hangzik, meg hogy legalább látják hogy lojális voltam.... Erre csak a fura arcokat láttam, hogy hát ez így nem pálya....(pedig a fősiklás éveimet végig melóztam irodai alkalmazottként, szóval már akkor sem henyéltem) Úgyhogy kellene valami fals "állás"/"munka" amire tudnék hivatkozni, de mégse lehet utánanézni sehol. Azt sajnos nem tudom mondani, hogy külföldön voltam, mert az angollal nem állok olyan jól (hogy ekkorát hazudjak, na meg van némi önkritikám is XD). Gyerek nincs, közel 3 évről van szó, és eddig csak szakmai gyakorlati helyeim vannak bejelentve + még talán a meló-diákos helyek...


Szóval tudnátok valami ötletet, tanácsot adni?


2012. máj. 11. 14:20
 1/3 anonim válasza:

Marad az őszinteség.

talán majd belefutsz értelmes emberekbe is. Sajnos -ez magánvéleményem- a HR-es szakmában sok a h*lyep*csa. De azért akadnak normálisak is, akik értékelik az ilyesmit.

2012. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amit emberként és morálisan maximálisan tisztelnek ( én is ) azt egy állásinterjún nem biztos hogy jó néven veszik.


Sajnos ezt a helyzetet úgy is "lefordíthatták" a HR-esek, hogy te inkább a családodnak kötelezed el magad mint a munka mellett, így ha ne adj' isten hasonló helyzet adódna, akkor nem lehet majd rád számítani.

Amikor pályakezdőként felvételiztem és ki kellett tölteni egy tesztet - leendő ügyfélkezeléssel kapcsolatban- akkor én is megkaptam a leckét: elmondta nekem a kis hölgy, hogy bár emberileg elismeri hogy ez mind szép és jó hoyg így gondolom, na de üzlet szempontjából... nem az igazi.


Hogy mit mondj az interjún, az attól is függ, hogy hova mész dolgozni. Egy multinál pl. sajnos ez elég "rezgő léc", ott a beledet is ki kell dolgoznod, így én a helyedben körülnéznék családi/ baráti körben, ha van valakinek saját vállalkozása, talán tud "segíteni" hogy folyamatos legyen az önéletrajz.

2012. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ma már ugyan nincs munkakönyv, de a TB kiskönyvben benne van mégis, hogy hol dolgoztál korábban. Szóval nem lehet munkatapasztalatot hazudni. Én mégis megpróbálnám a külföldet, ha esetleg olyan helyet pályázol, ahova nem kell nyelvtudás.

Arra nem gondoltál, hogy elvégezz valami tanfolyamot? Azzal talán ki lehetne tölteni a hiányzó időt, és hátha még hasznát is veszed.

Én is álláskereső vagyok jelenleg, és beiratkoztam egy német tanfolyamra, hátha segít valamit. Vannak ma már intenzívek is, hogy minden nap menni kell, a férjem ilyet csinált, fél év alatt meglett az alapfokúja, és állta a munkaügyi kp. Most már nem biztos, hogy állja, de érdemes utánanézni.

2012. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!