Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is depressziósak vagytok a...

Ti is depressziósak vagytok a munkanélküliség miatt?

Figyelt kérdés

Annyira rossz,az utóbbi 2 évben két munkahelyemet is elveszítettem...Volt egy fél éves,egy kemény egy hónapos... :-( A köztes idő alatt is itthon voltam,és már megint....

Sokszor van rossz kedvem...



2012. jún. 14. 20:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Pályakezdő vagyok, 3 éve nem találok munkát, a városban, ahol lakom már több ember lett öngyilkos, mert ő sem talált állást. Teljesen megértem őket. A kétségbeesés állandóan elér, közben túl vagyok pár műtéten is, hiszen az egészségem sem jó, de se segélyem, se semmim, ha pedig 30 önéletrajzból behívnak 1 helyre, kiderül, hogy kamu.

Úgy érzem, soha semmire nem viszem az életben, elkeseredett vagyok.

2012. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
64%

Elhiszem,hogy nagyon nehéz,sőt.

De sosem szabad feladni.Változtatni kell,csak fel kell ismerni,hogy milyen irányban.És az nagyon nehéz,elhiszem.

De reménynek kell lenni,azt nem szabad elveszíteni,mert valahol van egy hely,ahova pont téged keresnek.

A mai világban amúgy is nehéz,de sajnos vagy nem sajnos nekünk is változni kell,haladni a korral,képezni magunkat,és megtalálni azt a vonalat,ahol a legjobbak lehetünk.

Vagy legalább hinni benne,hogy van ilyen,ha még nem találtad meg.

Minden lehetőséget számba kell venni,és bizony sokszor meg kell alkudni kevesebbel is,mit amit szeretnénk.

Csak a reményt nem szabad elveszíteni,minden nap egy újabb lehetőség,így kell neki indulni,mert az univerzum nagy és érzi a dolgainkat,így az optimizmus nagyobb sikerrel járhat,ha sikerül ezt kisugározni.

A Titok c.könyv vagy film nem hülyeség,nekem bejött,az utolsó pillanatban,eddig kétszer is.

Van egy olyan mondás:Vigyázz,mit kívánsz,mert még megkapod.

Fogjuk fel ezt pozitívan.Nehéz,tudom.

De sosem szabad feladni.Ez a lényeg.

2012. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolóhoz!!Nagyon köszi,ezeket a biztató szavakat!!Szerintem mindenkinek jót tett,aki elolvasta!!

Bizakodom én,csak megint márc. óta tart ez az állapot és még nem is voltam interjún....Sehova nem hívnak!!

pedig az Budapest....Az ember azt hinné,van lehetőség....A nagy sza...rt.De ha nem is tűnik úgy,bizakodom.Az előző 3 munkahelyem is váratlanul ért/jött.

2012. jún. 18. 13:10
 14/24 anonim ***** válasza:
Ez nálam is van, pedig most kéne megalapoznom a jövőm, de nem tudom. Szüleim adóssága csak nő és nő, nekem megy nincs munkám. Ha lesz is valamikor, nem tudom elképzelni, hogy önállósodjak egyhamar.
2012. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

40 éves vagyok,depressziós lettem,reggel szorongással ébredek,van munkám 2 hete,de nincs kihez szólnom egész nap,a fiam elköltözött az apukájához egy éve,jó a kapcsolatunk,én férjhez mentem,nem találom a helyem,nagyon rosszul érzem magam,sokszor sírnom kell.

Küzdök,nagyon,kipróbálok mindent,jelenleg Xanaxot szedek,0.25mg-os felét veszem be este hat körül.

Reggel a férjem kel hatkor,már nem tudok vissza aludni,pedig csak tízre kell mennem dolgozni.

Volt egy betegségem februárban,intenzív osztályon voltam tüdőgyulladással,azóta nem ismerek magamra,elment az életkedvem,pedig nagyon küzdök a rossz érzések ellen.

A házi orvosom csak le akar nyugtatni,a tüdőgyulladásnál is azt mondta,idegi alapon köhögök,és nem hitte el,akkor még jól éreztem magam lelkileg.

Nem tudom,mit tegyek,tudom,hogy ezt nekem kell megoldanom,de nagyon rossz gondolataim vannak,szégyellem magam ezért.

Szüleim már nem élnek,anyukám mérges lenne most rám,azt mondaná,kapjam össze magam.

Nagyon nehéz.Mit tegyek,merre induljak?

Orvos,talpmasszázs,szolárium,elfoglaltság,ezeket próbálom alkalmazni.

Segítsetek!

2012. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Utolsó válaszolóhoz!Nem igazán értem a problémát,kifejtenéd egy kicsit!?Találtál melót és van férjed!!Ha jól értem!Vagy a házasságoddal is gond van?Tudom,rossz,ha az ember egyedül van.....De próbáld meg lekötni magad,barátok,meg amiket írtál programokat,azok sem rosszak!De igazából miért vagy depis?Komolyan érdekel!

A gyógyszerek pedig nem jók,NE SZOKJ RÁ!!!!Az nem fog segíteni!!Tényleg!

2012. jún. 19. 11:38
 17/24 A kérdező kommentje:
Próbálj olyan dolgot találni,ami igazán érdekel!!Tudom nehéz,hisz én is ezzel küzdök!! (előző vagyok)
2012. jún. 19. 11:39
 18/24 anonim válasza:

Nem tudom,csak sejtem,miért lehetek ilyen depis.A fiam elköltözött,tartjuk a kapcsolatot,napi szinten,találkozunk,beszélünk,telefonon,facebookon,de NAGYON HIÁNYZIK!!!Nem tudok ezzel mit kezdeni,tyúkanyó típus vagyok,muszáj gondoskodnom valakiről.

A munkám nem köt le,egy kis üzletben dolgozom,semmi forgalom,nem lesz hosszú távú sajnos,de nem rajtam múlik.

Egyedül érzem magam,pontosabban,úgy érzem,nincs rám szükség a világban.

A férjem nem érti,mi a bajom,de ezt nem róhatom fel neki,jó a házasságunk,szeretjük egymást,számíthattam rá mindenben,mindig.

De a legjobb barátnőm megharagudott egy számomra érthetetlen dolog miatt,amit a mai napig próbálok jóvá tenni,bár nem érzem magam hibásnak,ő is nagyon hiányzik,de Bécsben él,így nem sok lehetőségem van,hogy újra kibéküljön velem.

Nincs más barátom,pedig azelőtt volt,a munkám során is rengeteg emberrel voltam kapcsolatban,taxis voltam öt évig.

De most más.Keresem az emberek társaságát,nyitott vagyok mindenre.

Ma voltam a körzetinél reggel,kértem beutalót a pszichiátriára,csoportos foglalkozások is vannak,azt mondta a doktornő.Állítólag van ott egy mentál higiéniás doktornő,aki nagyon kedves.Bár nem tudom,mit remélek,hiszen tökéletesen tisztában vagyok,mire lenne szükségem,de néha kiszalad a lábam alól a talaj.

Neked,nektek,mi okozza a problémát,mit tesztek,hogyan küzdötök?

Én nem akarom ezt elfogadni,tudom,hogy nem vagyok egy bezárkózós,unalmas ember.De nehéz,pedig nagyon igyekszem.

Írjatok,szívesen beszélgetek mindenkivel.

:-)

2012. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kedves előző!Nem törhetek a fejed fölött pálcát,nem is akarok.Még nem tapasztaltam meg az anyaságot,majd pár év múlva szeretnék gyereket.Tehát nincs meg a tapasztalat még,hogy milyen amikor egy gyerek kirepül a családi fészekből.De ez a természetes,örülj annak,hogy boldogul és éli a saját életét!Írtad,hogy sokat beszéltek egymással,meg találkoztok is!!Fel a fejjel!!!Én igazából apukámnál láttam,mikor 3 éve elköltöztem otthonról,hogy -Jajj,hát elmegy a pici "Macikám",vagy Gyere haza! -

De láttam,hogy ez minimális aggódás.Anyukám jobban viselte! :-)

Nem baj,ha beszélgetsz egy orvossal.De ne engedd,hogy gyógyszerekkel akarjon segíteni!!!!Tényleg!

Én hál'Istennek,elmondhatom,hogy végre találtam munkahelyet és hétfőn kezdek!!

remélem jó lesz...... :-)

Lehet más munkahely felé kellene nézned,nehogy megszűnjön.Mert akkor lesz csak depi....

Kitartás!Minden jót neked!! :-)

2012. jún. 22. 22:03
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk most van munkám, de nagyon kevés a fizetésem, és ami még jobban bánt, hogy van egy diplomám, de ezt amit most csinálok, 8 osztállyal is végezhetném. Értelmes munkára vágyom, de évek óta csak olyan melóhelyeim vannak, ahol nem kell csinálni semmit, nem kell gondolkozni, és ez nagyon zavar. De nem adom fel, vállalkozás indítását tervezem, ezen dolgozom most.
2012. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!