Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az természetesnek számít...

Az természetesnek számít Magyarországon, hogy a havi fizetésedet nem kapod meg?

Figyelt kérdés
Nem kapod meg, később kapod meg, részletekben kapod meg a fizetést, ez most Magyarországon természetesnek számít 2012-ben?

2012. jún. 26. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#7: inkább az a baj, hogy sok vállalkozó egy év alatt akar meggazdagodni, és ennek legtöbbször az alkalmazottak látják a kárát.

Egyébként tényleg nem kötelező vállalkozónak lenni. Kíváncsi lennék, hány vállalkozónak van akár egy évre előre _leírt_ üzleti terve.

2012. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát akit én ismerek vállalkozó 5-6 éve csinálja, és még így is nehezen fizeti ki az alkalmazottakat.
2012. jún. 26. 17:34
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
Oké. Nem vállalkozunk. Elmegyünk munkanélkülinek, segélyt kérünk. Ti alkalmazottak meg fizetitek ezeket!
2012. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Miket?
2012. jún. 26. 18:21
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj segélyt kérned, lehetsz alkalmazott is. Vagy attól félnél, hogy nem fizetne ki a főnököd?
2012. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na jó kis vita kerekedett ebből is.

Amit én látok évtizedek óta, az az, hogy a vállalkozó keze közül folyik ki a pénz számolatlanul.

Beveszi a buliba a kedves családtagot, annak háromszor több fizetést ad, mint a másik hasonló munkakörűnek, feneke alá egyből egy 6-8 milliós autó, lakásvásárlásához kamatmentesen, vissza nem fizetendő milliók, plussz a gyerkőc saját vállalkozást kezd, amihez a dolgokat a papa vállalkozásán keresztül veszik meg, ha ő elszúr valamit, ami büntetéssel jár, az OKÉ, ha a munkavállaló teszi ugyanezt, akkor "behajtja" rajta, és/vagy kirúgja, családtagok diplomáját cég fizeti, a cégben nem dolgozó családtagok kocsijának szervízét, karbantartását cég fizeti, stb.

A dolgozó pedig hó végén kap 60 ezer nettót, azt is csak talán, mert a vállalkozó széttárt karral nyög, hogy milyen rengeteg a járulék, adó utánuk, és hogy ő milyen szerencsétlen, és legyünk hálásak, hogy egyáltalán ingyen dolgozhatunk neki.


Na, ha ezt a sok-sok elpazarolt forintocskákat összeszámolom, és meglenne, akkor virágzó cég lehetne, amelyik fejlődni tudna, beruházni és a munkavállalókat sem fillérekért dolgoztatná, valamint egypár hónap rosszabb üzenet is simán túlélhetne a tartalékokból.


Én az elmúlt 20 évem alatt csak ezt láttam mindegyik vállalkozónál, akinél dolgoztam (nem egyéni vállalkozóra gondolok, azt a részt nem ismerem, csak sejtem), úgyhogy nekem ezek után mondhat mindenki azt, amit akar...

2012. jún. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan vállalkozót, akinek a cégéhez nap mint nap bejár a felesége és felmarkolja azt a pénzt ami a kasszában van. Az alkalmazottaknak meg jelezni kell, minden hónapban, hogy na akkor kaphatnék végre egy kis pénzt, ha már itt dolgozok? De az alkalmazott ugráltatása ezek mellett persze természetes.
2012. jún. 27. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!