Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek rengeteg pénze van az...

Akinek rengeteg pénze van az miért nem ad a szegényebbeknek? :-)

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 23:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
43%
Ez így nem teljesen igaz, csomó gazdag ember adakozik, támogat valamilyen alapítványt stb...
2012. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem elég sok pénzem van,sőt elég gazdagnak számítok.

Bár nem reklámozom,de rendszeresen adakozom. Örömmel támogatom a családomat,barátaimat. Adok rendszeresem állatmenhelyeknek is adományt.

Igaz, név szerint nem reklámozom magam,de bőven adok,mert bőven van miből adni.

üdv

2012. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: Nem tartasz tőle, hogy privátban elkezdenek pénzt puncsolni tőled? :)
2012. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Kis országunkban nincs kultúrája /hagyománya?/ az adakozásnak./Tisztelet a ritka kivételnek./

Fejlett országokban ez szinte íratlan szabály.

Nálunk jó magyar módjára pont ellenkezőleg működik.

Minél több a pénzed,annál smucigabb vagy.

Legalábbis a saját környezetemben ezt látom.

Valószínűleg ez az a réteg,aki úgy tartja,hogy "akinek nincs semmije,az annyit is ér".Pedig ebben a világban

nem nehéz nincstelenné válni.

Ugyanakkor tényleg vannak EMBEREK,akik segítenek,nem is

keveset,a rászorulókon.A nevüket nem vállalják,de nem is

azért teszik.

Másrészt ne felejtsük el a rengeteg visszaélést különböző

"jótékonysági" alapítványnál,ahol leléptek az összegyűjtött pénzzel.

2012. júl. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Idézek neked egy milliárdos ismerőstől.



"Nem vehetem a világ nyomorát a nyakamba"


A sztori dióhéjban:


Az ember szabadalmakkal foglalkozott, és befektetett a szoftveriparba, és egyéb műszaki találmányokba.


Kb 16 milliárdos magánvagyon a lett belőle 14 év alatt.


Kezdésnek az örökölt családi házát adta el és az egészet feltette egy lapra. (szakértői gárda bevonásával) Bejött neki!


21 millióból lett hirtelen 630 millió.


Aztán már nem volt megállás.


Jelenleg a svédek társaságát élvezi...


Ezt az oldalt is meg akarta venni az egész webminute kft-vel együtt, ajánlatot is tett volna, de nem akartak vele tárgyalni, nem tudják mit hagytak ki :D:D

2012. júl. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"A sztori dióhéjban: "


Nagyon jó sztori, de ennek mi köze van a kérdéshez?

2012. júl. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy a lehetőség bárki előtt nyitva áll. A sztoriban szereplő kockáztatott, és bejött neki.

Attól azonban hogy most gazdag lett, nem érzi úgy, hogy kötelessége lenne minden szegény embernek pénzt adni.

2012. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A minap olvastam 1 gazdag ember életművét, és ő is kitért erre a problémára.Véleménye szerint ha 10 embernek adnál 10 millió forintot(ez csak 1 példa ő 100k dollárral írta) 8 lenullázná magát 1-2 közülük még adóságba is verné magát.1 megtudná tartani az összeget és 10-ből 1 megduplázná azt.

Lehet segíteni a szegényeknek,de ami biztos h nem pénzel kell ezt tenni.Képtelenek a kevésbé művelt emberek kezelni a pénzt v el sem jut hozzájuk a pénzadomány.

2012. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért veszed egy kalap alá a szűkösebb anyagi körülmények között élőket a kevésbé műveltekkel? Egyik sem következik a másikból...
2012. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán miért veszed egy kalap alá a szűkösebb anyagi körülmények között élőket a kevésbé műveltekkel? Egyik sem következik a másikból..."

Ahogy én általánosítottam úgy te is.A 8 általánost végzett cigány a putriban mit csinállna ha pénzt kapna?!(kap is és azt is csinállja...semmit, elkölti az 1. nap)

Még a főiskolát végzett emberek mindegyike sem képes kezelni a pénzét így keverednek adóságba és vesztik el mindenüket.

Ha pedig ellátogatunk Afrikába(mellesleg ez a példa járt az eszembe mikor megírtam a választ)ott nagyon is fennáll amit írtam.Az emberek zöme nyomorban él,nincs iskolájuk,és a pénz úgyse érkezne el hozzájuk.

2012. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!