Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek rengeteg pénze van az...

Akinek rengeteg pénze van az miért nem ad a szegényebbeknek? :-)

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 23:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Aki kap pénzt ás elherdálja egy nap alatt az nem lehet gazdag a gazdag az aki megspórolja a pénzét és többet csinál belőle de manapság ezeknek az embereknek sincspénzük,és ezeknek kéne adni akik megérdemelnék,persze hogy nem a drogos cigányoknak,ki mondta ezt??
2012. júl. 4. 20:13
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 01:16-nak

01.11-es vagyok. Nem félek attól hogy bárki is írna,hogy adakozzak neki,mert ha mindenkinek én sem adhatok. Régebben volt rá példa,hogy többen akik anyagilag jobban állnak összefogtunk,és 10-20 olyan családnak segítettünk akik valamilyen oknál fogva totálisan csődbe mentek. Utólag kiderült nem szabad,mert ahogy mondják: könnyen jött pénz,könnyen megy el. Nem fogadták mag a tapasztalt szakértők tanácsát,hanem az első hogy elmentek luxus nyaralni.

Azóta nem adok idegeneknek. De örömmel támogatom azokat ahol tudom a pénz nem vész el.


Csak hogy tudjátok.Vannak akik névvel együtt adakoznak. Ahogy nemrég egy magyar milliárdos férfi is. Nem is olyan régen úgy döntött,hogy kiemel 20 olyan hátrányos helyzetű diákokat (10-14 éves korúakat) akik okosak, van bennük lehetőség,de a családi hátterük,anyagi helyzetük miatt képtelenek lennének kiemelkedni. Az összes diáknak egészen a tanulmányaik befejezéséig( és ebben az egyetem is beletartozik) ő fogja állni. Mindent biztosít nekik ami a jövőjükhöz szükséges.


Mint írtam én is adakozom. Én rendszeresen támogatok egy olyan állat menhelyet, ahol jó kezekben van a pénz, és sokkal könnyebb a helyzetük. Én is segítek családtagoknak,ha kell én is támogatom őket akár addig amíg ki nem lépnek a nagy betűs életbe. De felőlem akárki írhat, ha nem ismerem, ha nem egy szervezet tagja,ha nem nemes célból kér akkor nem adok..

2012. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, munkát nem tudsz adni?
2012. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, ne vedd zokon, de avítt ideálokat kergetsz. Hadd bizonyítsam be kristálytiszta logikával:


Egy kis filozófia. Minek is adnád a pénzedet a szegényeknek? Hagyjuk ezeket a populáris, ámde üres frázisokat, hogy ez nemes cél, ők rászorulók, és a többi. Azok úgyis megszokták már a napi életvitelüket, hogy éheznek, fáznak, infarktust kapnak a számlák miatt, meg mit tudom én, mi egyebet szoktak tenni ráérő idejükben. Az adományoddal csak megzavarnád az elméjüket, azt hinnék pár hónapra, hogy ők a világ közepe, és hogy ez örökké tart, aztán csak bolyonganának össze-vissza, mint a dúvad akit seggbe lőtt az ármány.


Élő példa erre BB Évi, az első proli valóságshow győztes, kapott egy panelháznyi összeget, aztán nézzétek meg, hol van azóta is, hát rajta röhög már egy évtizede az ország.


Na, ez lesz az esetek 90%-ában, ha ún. "rászorulóknak" adsz nagyobb összeget. Nincs se élettapasztalatuk, se műveltségük, se bölcsességük, hogy helyén kezeljék azt a summát, ami hasrapacsira 6x nagyobb a minimálbérnél, mert annyi már egyszer volt a kezükben.


De nem ám, ha nekem! Nekem van pénzem, amiből (ha szűkösen is) megélek, van lakásom hitel nélkül, egyszóval nem vesztem el az eszem akár milliók láttán is, hiszen elméletileg így is van egypár. Nekem nincsenek ezer éve elfojtott vágyálmaim, hogy mi mindent tennék, heeejjj, ha én gazdag lennék! Yachttal se akarok a postára járni, mint egyes szédült szaúdi olajsejkek. Viszont szeretem a biztonságérzetet, hogy akkor sincs nagy baj, ha máról holnapra beüt a crach, elvesztem a munkámat, vagy támad valami kitűnő ötletem, és meg akarom valósítani. Vagy papucs orrán pamutbojt.


Összefoglalva, én vagyok az önmagába zárt egész, a buddhista értelemben vett harmónia maga. (Ja, és még szerény is). Az a valaki, aki nem szédül meg a milliók láttán, nem mondok fel miatta a melóhelyemen, hogy egy hónap alatt elverjem, se nem leszek narkós, vonagló szerencsétlen.


Add hát nekem a pénzed jó szívvel, nekem, az első magyar gourmand koldusnak! :P

2012. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
„Nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni”
2012. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!