Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell válaszolni állásinter...

Mit kell válaszolni állásinterjún erre?

Figyelt kérdés

Ha egy állásinterjún megkérdezik, hogy miért pont hozzájuk pályáztam, vagy hogy miért nem XY céghez, akkor mit kell válaszolni, hogy jól jöjjek ki belőle? Főleg az utóbbi eset érdekelne.

Köszi a válaszokat!



2012. júl. 19. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Interjún mindig az igazat mondd! Miért őket pályáztad meg? Mert kisebbek, így úgy gondolod, nagyod szerepet vállalhatsz a cégben? Vagy mert nagyobb, így nagyobb karrierlehetőséget látsz benne? Jobb az imázsa, így szimpatikusabb volt? Jobb a társadalmi megítélése? Jobbak a kiírt állások?


Vagy elmondhatod az igazat, hogy mind a kettőt megpályáztad, de a fenti okok egyike vagy másika miatt te inkább ide jönnél.

2012. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. utánaolvastál a cégnek és náluk több előrelépési lehetőséget látsz és te kizárólag hosszútávon gondolkodsz, vagy pl. náluk dolgozott xy ismerősöd és ők elégedettek voltak velük (csak akkor ha tényleg dolgozott ott ismerősöd mert rákérdezhetnek ki volt, melyik osztályon, milyen pozicióban), vagy náluk érdekesebb a feladatkör a másikhoz képest.

Bármi olyat mondhatsz amiben ők jobbak mint a másik cég.


Olyat ne mondj hogy: mindenhova jelentkeztél és ők hívtak be vagy nem tudod csak úgy. tehát valamivel támaszd alá amit mondasz

2012. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 19. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert kaját akarsz venni a boltba hogy ne dögöljél éhen és náluk van munka ! borzalmas, ilyen f*szságokat kérdezni a XXI.században !?


Küld el őket a ku*rva anyjukba.

2012. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"miért pont hozzájuk pályáztam"


Mert megtetszett a hirdetésük. Mind a 10 elvárásban jó vagy, a feladatok tetszenek. Aztán felsorolod azt a 3 elvárást, amiben a legjobbnak érzed magad.


Ha hirdetés nélkül jelentkeztél akkor meg elmondod miért lenne ez álmaid munkája, gondolom ha hirdetés nélkül küldtél jelentkezést, akkor csak van fogalmad róla.


"miért nem XY céghez"

Ez egy hülyeség, ilyet miért kérdeznének? Mert XY nem adott föl hirdetést, de ők meg igen.

Vagy ha adott is föl, te még nem találkoztál vele.

2012. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó előtti..párhuzamosan írtunk az utolsóval. De egyébként a miért nem xy céghez jelentkeztél sem hülyeség..sajna én már belefutottam :(
2012. júl. 19. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt minden egyes állásinterjún megkérdezik! És mi lenne rá a valódi válasz? Pályáztam én mindenhova, dolgoznék bárhol, ahova felvesznek. Na, de ezt nem lehet mondani, szóval tényleg egy nagy marhaság. Mint ahogy az állásinterjú kérdések 90 %-a az. Manapság már külön főiskolán képezik a hr-eseket, hogy hogyan kell az állásinterjún mindenféle értelmetlen dolgot kérdezni, aztán abból meg le tudja szűrni, hogy jól fogsz-e dolgozni?! Hát, nem. Ezeken én is ki vagyok akadva, az eddigi állásinterjúim során soha, de soha nem is kérdeztek szakmai dolgot! (Pénzügyes vagyok, mondjuk kb. 10 interjún voltam, de akkor is) Nem szeretem, ha csupán ilyen rizsa alapján döntik el, hogy kit válasszanak. Értelmetlen, megfoghatatlan.

Én is azt szoktam mondani, hogy tetszett az álláshirdetés, mert a korábbi munkakörömben is hasonlót csináltam, ezt tanultam, ehhez értek. És a cég is szimpatikus, mivel neve van a szakmában. Nyilván a neten utána kell nézni a cégnek, hogy tudj mit mondani róla.

Azt tőlem még nem kérdezték, hogy miért nem pályáztam a konkurenciához. Ez valóban hülyeség, mert nyilván az ember mindenhova pályáz, ahol hasonló állásokat hirdetnek.

2012. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem ahova végül felvettek, nem is kérdeztek ilyen baromságokat, szinte az egész interjú szakmai kérdésekkel telt. Olyan volt mint egy kemény vizsga:)


Amúgy én erre a kérdésre úgy készültem, hogy alaposan átolvastam a cég honlapját (már amelyiknek volt), főleg a "cégünkről" fülecskét érdemes olvasgatni és kiragadni onnan pár hangzatos mondatot, pl fontosnak tartjuk, hogy cégünk aktív szerepet vállaljon az egészségvédelemben. És ha kérdezték én ezekre a szlogenekre utalva fejtettem ki, hogy miért szimpatikus a cég.

2012. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak foiskolakon hanem mar egyetemen kepzik a hr-eseket...mindenre... stressz interju es az osszes ilyen baromnal baromabb kerdeshalmaz es szemelyessegi teszttel sokkolva az embereket.

No es valoban...hablatyolgatni, hogy miert mesz oda? Azert, hogy megelhess es legyen vegre penzed a betevo falatra. Szoval ezeket tenyleg at kellene ugrani.

Hiaba a megfelelo szemelyt kell kiszurni...ha nem valik be legalabb ujra van munkajuk :) Neveteseges az egesz...komolyan es nekem is elegem van az egeszbol.

A Remeny Rabjaibol Morgen Freeman jelenete jut eszembe, mikor mindig felulvizsgaljak, hogy jo magaviselet utan kiengednek e a tarsadalomba a bortonbol. A vegen egy ujjonc kis fiatal vizsgalobiztost kap es jol odamondja neki...nah az allasinterjukon is legszivesebben ezt tennem...ahogy Veronika is fogalmazta, elkuldeni oket a.........

2012. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyebkent elirtam veletlen...tehat Morgan nem Morgen :)
2012. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!