Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék egy ilyen emberre...

Mit tehetnék egy ilyen emberrel? Kikészülök idegileg! SOS

Figyelt kérdés

2 hónapja van munkahelyem, nagyon szeretem, de a mentorom az utóbbi időben kikészít. Állandóan beszólogat, szerinte én sosem csinálok semmit, ha mégis, az is rossz. Soha nem használom ki a fél órás ebédszünetet, az óránkénti 10 perces pihenőt pedig sosem tartom, végig dolgozok, igyekszek, szorgalmas vagyok, mindenki meg van velem elégedve.

A rendszerek, amikkel dolgozunk elromlottak, erre közölte, hogy inkább ne adjanak nekem semmi munkát, mert bármihez hozzáérek az csak tönkremegy.


Minden nap úgy megyek be, hogy gyomorgörcsöm van, és már amikor kezdődik a műszak, számolok vissza, hogy már csak ennyi és vége, jöhetek haza.


Szükségem van a munkára, nem akarok felmondani, de nem bírom idegileg. Az egyik vezetővel beszéltem erről, ő azt mondta, hogy mindenkit tönkrevág idegileg, mindenkivel ezt csinálja, aki közvetlenül vele dolgozik.


Szerintetek ilyenkor mit tegyek?

Tudom, hogy ne foglalkozzak vele, de képtelen vagyok így dolgozni, pedig muszáj odafigyelnem.


Ha gondoljátok, tudok példákat írni, hogy lássátok, nem én fújom fel.


Azért raktam ebbe a kategóriába, mert itt normális válaszokat kapok, és ezt a témakört többen nézik, kérem, hogy ne kerüljön át máshova. Köszönöm.


23N



2012. júl. 22. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha mindenki megvan elégedve veled,mit foglalkozol vele?Használd csak a 30perces ebédszünetet,ugy is ledolgoztatják,meg a 10perces pihenőt is tartsd be nem adnak érte piros pontot.A mentorodnak meg röhögj a pofájába!!
2012. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nevess rajta, röhögd ki magadban. Fogd fel úgy, hogy ez csak egy elmebeteg, és csak poénnak van ott, hogy röhögj rajta. Lásd benne a komikumot, hogy állandóan pattog. Nekem ez segített, amikor ilyen főnököm volt!


Egyébként milyen nemű a mentorod? Ha férfi esetleg lehet meg akar dugni, és mérges rád mert nem tud. Ha nő, akkor talán féltékeny arra, hogy egy fiatal lány vagy, és azért ilyen szemét veled.


24/N

2012. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Folyamatosan mondd magadnak, hogy te mindent megteszel, és mindenki meg van veled elégedve és szeret. Így a mentorod csak egy idióta kakukktojás lesz az egész munkahelyen, akin csak röhögsz. A 10 perces és 30 perces szüneteket pedig HASZNÁLD. Jogod van hozzá.
2012. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nő.

Pénteken ő semmit nem csinált, hanem egy kolléganő munkáját nézte...Egyszer elhívták valamelyikünket, mondtam, hogy mindjárt megyek én, de ezt befejezem (1 perc lett volna). Erre elviharzott, hogy kiszakad a bele, mert mindent ő csinál...

Valamit kérdeztek, amit tudtam, mert előző nap túlóráztam és megkérdeztem a kollégát. Megmondtam nekik, erre gúnyosan közölte, hogy jajj, hát valaki hogy tudja. Érezhető volt benne a rosszindulat...

2012. júl. 22. 18:00
 5/10 anonim válasza:
93%
Fél. Egyértelműen félti a pozícióját szerintem, és ezt így reagálja le. Segíteni nem tudok, hogy mit tegyél, én lefagyok ilyen helyzetekben.
2012. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A vezető, akivel beszéltem, szintén ezt mondta, hogy félti a pozícióját. Szerintem ez ostobaság, több évtizedes tapasztalata és tudása van...ami mellettem szól, az igen csekély.
2012. júl. 22. 18:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mit tegyél, nehéz így megmondani, hogy a munkakörödre, a cég felépítésére csak tippelni tudunk. Azt írod, hogy "a mentorom". Egy hagyományos vállalatnál tipikusan nincs mentor. Főnök van. Ha valamiért mégis kirendelnek valaki mellé egy mentort, nem ilyen marhát küldenek. Ebben az esetben egyszerűen jelezned kell a cég vezetősége felé (akik kompetensek), hogy nem tudsz együttdolgozni a mentoroddal. Amúgy minden OK lenne, de ezt a problémát meg kell oldani valahogy.


Mentor, szponzor stb tipikusan MLM rendszerekben szokott lenni. Itt viszont nagyjából elképzelhetetlen egy ilyen viselkedésű ember: "mindenkit tönkrevág idegileg, mindenkivel ezt csinálja, aki közvetlenül vele dolgozik". A saját üzlete ellen dolgozik az ilyen. Ha mégis ebben a helyzetben vagy, akkor beszélj a mentorod mentorával, és találjatok valamilyen megoldást.


A legvalószínűbbenk azt látom, hogy a cég alkalmazottakat dolgoztat, és közöttük épít fel ilyen jellegű rendszert. Valami ilyesmiben vagy?

2012. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem MLM-ben vagyok.

Hagyományos cégnél dolgozom, azt, hogy hol, azt nem írnám le.

Őt rendelték ki mentoromnak, mivel vele vagyok egy irodában. Eleinte semmi baj nem volt, jól kijöttünk, de 3-4 hete teljesen megváltozott minden, pedig én ugyanazt csinálom, mint addig.

2012. júl. 22. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Valóban nem csak MLM-nél van mentor. Én ügyfélszolgálaton dolgoztam, ott is mentorok őrködtek munkánk felett...

Most mondtam fel, mert nem bírtam a minden oldalról jövő baszogatást. Óránként jöttek a lecsesző e-mailek, stb.

Szerintem 2 hónap után nem nagyon tudsz pattogni, de ha már kis időt eltöltöttél a cégnél és a sarkadra állsz, talán ki tudod bulizni, hogy ne ő legyen a te mentorod. Ha látják, hogy jó munkaerő vagy, lehet, hogy belemennek. Amúgy nálunk fél évente volt mentorcsere, szóval esetleg valamelyik kollegánál megkérdezheted, hogy nálatok van-e csere bizonyos időközönként.

2012. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

20:02 Minden bizonnyal a saját érdekedben és a cég érdekében is érdemes lépned, hisz az idegeidre megy, és emiatt a munkád hatékonyságát is rontja. Senki nem jár jól ezzel a helyzettel, legfeljebb a cég konkurenciája. A lényeg, hogy valami rosszul működik, ami működhetne jól is. Változtatni kell. Az, hogy hogyan, érdemes a problémát kezelned már jóval nehezebb kérdés. Nagyon fontos ehhez az emberismeret, emiatt csak általános tanácsot merek adni.


-Ne kollégával vedd föl a kapcsolatot, hanem vezetővel. Ő pontosan érteni fogja, hogy orvosolandó baj van a csapatában. A megoldáshoz nem olyan emberre van szükséged, aki a te pártod fogja, hanem olyanra, aki érdekelt a megoldásban és megvannak hozzá az eszközei.


-Ne panaszkodj, ne vádaskodj, ne minősítgessd a mentorod. Egyszerűen mondd el, hogy szűk egy hónapja megromlott a viszony, ami szerinted nem tesz jót a munka hatékonyságának. Ha ő is úgy látja, hogy emiatt érdemes változtatni valamin, akkor te nyitott vagy a megoldás keresésére. Akár arra is, hogy a mentorral tisztázzátok, mi a rossz viszony oka. Nem megfúrni akarsz valakit, csak jeleztél egy problémát.


-Attól még, hogy a főnököd, nem az atyaúristen. Tulajdonosként illetve ha ő is alkalmazott, annak megbízottjaként képviseli a céget, amelyik épp bérli pénzért a te idődet és tudásodat. Egyenrangú felek vagytok. Ne legyél megalázkodó, de arrogáns sem.

2012. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!