Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire szabad ilyen kérdésbe...

Mennyire szabad ilyen kérdésben hazudni állásinterjún?

Figyelt kérdés
nekem csak 3 hónapra kell munka, mert utána kimegyek külföldre, de a végek természetesen nem ennyi időre akarnak valakit. Mondhatom h ha rákérdeznek h hosszútávra tervezem?
2012. júl. 25. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondhatod, hogy hosszútávra tervezel. A próbaidő úgyis általában 3 hónap, addig meg indoklás nélkül felmondhatsz.

Akkor van gáz, ha próbaidő leteltével is ott maradsz, mert akkor kérhetik a felmondási idő letöltését (vagy rendkívülivel vagy közös megegyezéssel jöhetsz el).

2012. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elhallgathatod, hogy 3 hónap múlva világgá mész, bár nem túl etikus. Egyáltalán minek akarsz három hónapra még munkát? Nekem ha csak ennyi időm lenne itthon, biztos nem munkahelyen akarnám tölteni. Nyár van, strandolj, élvezd ki az utolsó hónapokat a családdal, barátokkal!
2012. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
azért, mert nem tudom kiélvezni ha nincs egy vasam sem, az emberek nem azért dolgoznak, mert élvezik, hanem mert vmiből élni is kell...
2012. júl. 25. 18:18
 4/4 anonim válasza:

Teljesen nyugodtan elhallgathatod, ha három hónapon belül akarsz felmondani, ez bele van kalkulálva a felvételi folyamat során, ők is felmondanának neked indoklás nélkül.


Ha etikai aggályaid lennének, szerintem próbálj meg fix időre munkát keresni, akad helyettesítés meg határozott idejű szerződésre szóló munka is. Bár kevés, ez is igaz, de ha bent van egy fejvadász cégnél az önéletrajzod, időnként megkeresnek ilyesmivel is.

2012. júl. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!