Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek így megoldhatók a Munkaüg...

Ezek így megoldhatók a Munkaügyön? (Kicsit összetett a dolog. )

Figyelt kérdés

Több, mint 3 évet dolgoztam egyfolytában, de elveszítettem az állásomat, ráadásul babát várok. Párom külföldön dolgozik (Szlovákia). Engem így már mondhatni semmi nem köt ide.

Megoldható az, hogy bejelentkezek itt a Munkaügyi Központba, de másik településen jelentkezek le havonta, hogy még vagyok, mint munkanélküli? Mert a ledolgozott évek után 3 hónapig még járna nekem a támogatás, ami most kimondottan jól jönne főleg a Pici miatt. Viszont egyidejűleg ki kéne kérnem egy nyomtatványt, amit elfogadnak majd kint Szlovákiában. Nem jut eszembe hirtelen a nyomtatvány száma, azt tartalmazza, amit itt Magyarországon az a rózsaszín kis-könyv (mettől-meddig hol dolgoztam). Szóval ebből is rögtön tudnák, hogy külföldre megyek. Akkor egyáltalán engednek bejelentkezni, mint munkanélküli?

Remélem érthetően fogalmaztam, és tud nekem valaki segíteni. Tudom menyek be és kérdezzem meg, csak jó volna tudni kb. mire számíthatok. Főleg, hogy itt vannak akik csak lusták megcsinálni, mert sok munkával jár valami. Aztán simán ráfogják, hogy ezt nem lehet, pedig dehogynem. Nem egyszer hallottam már ilyet, megbízható forrásból.


2012. aug. 15. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"Megoldható az, hogy bejelentkezek itt a Munkaügyi Központba, de másik településen jelentkezek le havonta"

Nem. A lakcímkártyád szerint illetékes munkaügyiben kell regisztráltatnod magad és ott kell a jelentkezéseket is teljesítened.

A rózsaszín kiskönyv az OEP igazolvány és le kell adnod a munkaügyiben amikor regisztráltatod magad. Ott is beleírják az álláskeresési ellátás idejét (addig maguknál tartják amíg ellátást kapsz)

2012. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szlovákiában is bejelentkezhetsz, ha regisztrációs igazolványt szerzel
2012. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves második! De itt tudtommal nem kapok egy fillért se, Magyarországon meg 3 hónapig legalább járna.

Amúgy itt itteni bejelentett lakcímkártya kell hozzá.

2012. aug. 18. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
de kapsz, pénzt, kérdezz rá, pontosan hogy
2012. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!