Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő álláskeresőként érdemes...

Kezdő álláskeresőként érdemes kiakadnom azon, hogy tucatszám küldöm ki az életrajzokat kísérőlevéllel a hirdetésekre, és még visszajelzés se érkezik? Annyi se hogy "megkaptuk, köszönjük, majd értesítjük? "

Figyelt kérdés

Kezdő álláskereső: ez nem azt jelenti, hogy pályakezdő vagyok, 10 éve dolgozom, de állást életemben először keresek. A mostani helyemre ismeretség nyomán kerültem be.


Nem csak úgy vaktában küldöm az életrajzom: mind hirdetésre, konkrét pozíció megjelölésével. Eléggé furcsának tartom, hogy a cég felad egy hirdetést, kap egy professzionális életrajzot, kísérőlevéllel és annyira se veszi a fáradtságot, hogy 5 mp alatt küldjön egy mailt: „kösz nem”.


Vagy nem érdemes ezen kiakadnom, ez ilyen világ?


2012. szept. 2. 09:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha vkinek a családjának pont nincs államtitkár, vezérigazgató stb. az megszívta. Én is. :-(
2012. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatokról meg csak annyit, hogy az hiába van ha nincs meghírdetett álláshely. Azt azért még sem lehet elvárni, hogy emiatt valakit kirúgjanak. (De azért ilyenre is akad példa sajnos)
2012. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Akinek akarnak, annak csinálnak állást-létszámstopp esetén is. Csak ahhoz olyan befolyásos rokon protektor kell.
2012. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Igy van,magyarban vagyunk,itt kapcsolatok kellenek mindenhez.Az 1 dolog,hogy így sokszor nem a legalkalmasabb tölti be a posztot,dehát itt így működnek a dolgok.Én is úgy hallottam,hogy az állások 90%-a ismeretség alapján kerül betöltésre.
2012. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősőm is megpályázott 1 interneten meghirdetett állást,teljesen megfelelt volna,de nem vették fel,mert meg már volt,hogy kit vesznek fel.Ez Magyarország,nem Svájc...
2012. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

????


Micsoda idióta egy tanács!

Mintha nem ismernéd (vagy tényleg nem ismered?) a valós helyzetet.

Oké. Akkor megkérdem: ki van azzal aki rég túljutott azon hogy olyan munkát végezzen amit szeretne, aki bármilyen helyre elmenne, csak fizessenek-de még bármilyen helyre se veszik fel?

pl. diplomás ember, aki végső kétségbeesésében már takarítói, vagy segédmunkási állást is elvállalna-de még oda se kell? Oda meg épp azért nem mert diplomás.


>>>>

Most következik az hogy el kell menni egy olyan helyre melózni,ahova nem is szerettél volna és persze aprópénzt fizetnek

2012. szept. 2. 11:46
 17/35 anonim ***** válasza:

Kérdező: Én pont ott tartok, diplomás vagyok, nyelveket beszélek ffokon, de már BÁRMI jó lenne. Házalok plázában az önéletrajzommal, bárhova mennék, de már a Mekiben sincs hely. :-(((

Adom el a ruháim, cipőim az interneten, csakhogy ne haljak éhen.

2012. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen ma már minden munkát el kell fogadni. Aztán keresni mellette másikat. Különben 1 év múlva jön a közmunka 25 ezerért. Na az sem jobb.
2012. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell meghirdetet állás. Egy magán cégnek nem kell meghirdetnie az állásait. Elég ha van ott valami ismerős aki szól ha akad valami üresedés épp (Gizike szülni megy, Lajos bácsi nyugdíjba, valakit kirúgnak, tényleg bővítenek 1-2új pozícióval, stb)


Nekem az még jobbik esett ha vissza sem szólnak. Azt utálom a legjobban mikor azért hívnak be, hogy legyen az egésznek „formája”, közben az akit felvesznek már megvan. Behívnak 20at, hogy a látszat meglegyen, de az egész csak színjáték. Utálom, hogy a legtöbb interjú csak kamu, HRes azért csinálja hogy bizonyítsa mennyire fontos ember.

Volt, hogy elmentem 2szer 300kmre tőlünk interjúra. Nem kevés pénz, 2szer 300km oda-vissza. Majd semmi nem jött az eredményről. Mikor hívogattam őket, annyit mondtak, hogy a pozíciót visszavonták. (Közben kiderült, hogy betöltötték.)

A másik amit utálok, hogy egy 20pár éves, műkörmös, HRes macának kell bizonygatnom mennyire vagyok szakember. Egy olyan valakinek akinek az adott területen nulla szakmaisága van.

Szívesen kimennék én külföldre is, de nincs 500ezer Ft erre. Pedig elég jó diplomám van, beszélek nyelvet is. De ahhoz is hogy kimenjek ahhoz is pénz kell. (repjegy, szállás az első fizetésig, koszt, rezsi, ezeket fizetni kell addig míg nem találok munkát)

Sajnos keresleti piac van, és ezt munkaadók is tudják. Ezért bármit megengednek maguknak.

2012. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 liliann13 válasza:
sziasztok. Ez sajnos így van. Diplomásként egy elektronikai eszközöket (vezérlőpanel, stb) gyártó cégnél forrasztom az anyagokat a nyomtatott áramkörre. Az álláskeresési naplóm (az kis füzet végén, amit a munkaügyön adnak) már kétszer betelt. És a legtöbb helyről nem is válaszoltak. Idén még az önkormányzathoz sem vettek fel (36000 nettóért), mert nincs rá pénz. A cégnél sok képzett (diplomás, stb végzettségű) munkatársam van. Igaz, páran néztek rám furán, hogy diplomával mit keresek ott. De még ennek is örülök, ha csak 3 hónapig tart is (külső cég alkalmazott, munkaerőkölcsönzés), úgyhogy a próbaidő végén valószínű elküldenek.
2012. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!