Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő álláskeresőként érdemes...

Kezdő álláskeresőként érdemes kiakadnom azon, hogy tucatszám küldöm ki az életrajzokat kísérőlevéllel a hirdetésekre, és még visszajelzés se érkezik? Annyi se hogy "megkaptuk, köszönjük, majd értesítjük? "

Figyelt kérdés

Kezdő álláskereső: ez nem azt jelenti, hogy pályakezdő vagyok, 10 éve dolgozom, de állást életemben először keresek. A mostani helyemre ismeretség nyomán kerültem be.


Nem csak úgy vaktában küldöm az életrajzom: mind hirdetésre, konkrét pozíció megjelölésével. Eléggé furcsának tartom, hogy a cég felad egy hirdetést, kap egy professzionális életrajzot, kísérőlevéllel és annyira se veszi a fáradtságot, hogy 5 mp alatt küldjön egy mailt: „kösz nem”.


Vagy nem érdemes ezen kiakadnom, ez ilyen világ?


2012. szept. 2. 09:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
"Én úgy hiszem, hogy a hirdetések 95%-a kamu, már megvan az ember, csak valami HR belső szabályzat miatt a cégnek muszáj kiadni toborzónak, hogy szedjen össze 10-20-50 embert, és csináljanak velük interjút. " Ez pontosan így van ahogy leírták előttem is.
2012. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Most végre megerősítést kaptam, hogy tényleg vannak kamu helyek. Én is jártam így, hogy úgy éreztem én vagyok a megfelelő ember és semmi...

14 éves korom óta dolgozok diákként, most 24 vagyok friss közgazdász diplomával és már nem kellek senkinek. 4 hónapja keresem a munkát, és eddig 2 interjún voltam, de nem én lettem kiválasztva. Összesen kb 80 helyre küldtem el a pályázatom. Már elküdltem az önéletrajzom eladói munkákra, de oda se kellek, pedig direkt kitöröltem az egyetemi végzettségemet.

De most nagyon reménykedek, mert találtam egy nagyon jó állást egy szuper jó cégnél, ahol nagyon korrekt fizetések, juttatások vannak. Végzettségemet és szakmai tapasztalatomat tekintve is alkalmasnak érzem magam a munkára. Nagyon bízom benne, hogy legalább az interjúra bejutok és megkapom az esélyt, hogy eladjam magam.


Én azt mondom, minden sikertelenség ellenére sem szabad feladni, hanem minden kudarc után mégjobban megmakacsolni magunkat és bombázni a cégeket önéletrajzokkal. Nem csak konkért hirdetésekre! A kötelező szakmai gyakorlatomat is úgy találtam, hogy elküldtem egy nagy szolgáltatónak, akinál nem is kerestek gyakornokot, és 1 hónapra rá megkerestek, majd felvettek. Imádtam a helyet, de sajnos nem vettek fel később, mert látszámstop van.


Mindenkinek hajrá! :)

2012. szept. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Én azon vagyok még kiakadva, hogy a munkaügyi hivatal, mikor regisztráltattam magam 8 évi munkaviszony után, azonnal közli, ők nem tudnak munkakeresésben segíteni!

A kötelező fejtágítón 120 percen keresztül azt taglalta a profi álláskeresési tanácsadó (fejvadász), hogy hirdetések útján nem lehet munkához jutni, kizárólag az ismeretség számít. De legalább százszor elmondta, hogy ő másodállásban mennyi embernek segített és neki milyen kitűnő kapcsolatai vannak, milyen hamar elhelyezkedik az aki tőle kér segítséget. (Nem voltam rest félrehívtam, megkérdeztem mennyiért segítene jó állását találni. Lehidaltam! Egyszeri 50 ezer Ft + a kialkudott alapbér egyszeri 20%-a :-[ Jó hogy életjáradékot nem kér a jövőbeli keresetemből! :-((

Hát emlegettem azt, aki megszülte! :-[


40 éves vagyok, de eddig többnyire csak ismerősi kapcsolattal sikerült munkához jutnom. Tehát legalább ebben az egyben igaza volt a pasinak.


10 hónapja nincs hivatalos munkám.


Akadnak olyan hirdetések, melyek nem kamuk, és hamar vissza is jeleznek.

Mikor lejárt a munkanélkülim épp akkor sikerült hirdetés alapján melót találnom az Alstom-nál. Alvállalkozó alvállalkozója alkalmazott. NEM FIZETETT KI, KAMU VOLT A SZERZŐDÉS IS! Az Alstom mossa kezeit, mert neki semmi köze hozzá! :-((


"Felfordult világ és sajnos a szar került felülre!"

2012. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én már azt is felajánlottam ismerőseimnek, ha vki szerez nekem munkát, a nettó bérem 10%-át adom neki egy éven keresztül. Így sem tudott segíteni senki. :-(
2012. szept. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondod komolyan!

Ha valaki nekem azt mondaná, fizessek X pénzt, és cserébe állás-azonnal igent mondanék! Azonnal!


>>>>


Lehidaltam! Egyszeri 50 ezer Ft + a kialkudott alapbér egyszeri 20%-a :-[ Jó hogy életjáradékot nem kér a jövőbeli keresetemből! :-((

2012. szept. 3. 07:17
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Jó mondjuk az se mindegy milyen az állás. Mert ok szerez, valami haverjánál felvetet, majd próba idő után szevasz kirúgnak akkor ugrott 50ezer+amit még kért és ugyanúgy nincs állásod megint.


Munkaügyi hivataltól én már nem várok semmit. Bemegyek, lepecsételtem a kis füzetet és jövök. Állást ők sem tudnak adni. Képzést úgy szintén. Régebben megkérdeztem őket, hogy esetleg valami?! Majd hogy nem lebasztak, hogy keressek magamnak, meg ez fejvadász cég és hasonlók. Az már csak mellékes, hogy az az unott fancsali fej amivel ott ülnek, hát nem kicsit lelombozó.


Ami pénzt én már elutaztam álláskeresésre abból szerintem már egy thaiföldi út lassan kijönne. Diák már nem vagyok, csak egész áron tudok már utazni. Szóval ha nem itthoni a hely akkor már az interjú is kurvä drága nekem.

2012. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Félmillió munkanélküli van Mo.-n, de álláshirdetés talán csak 30000, vagy annyi sem, azt hiszem, ez mindent megmagyaráz...
2012. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"Félmillió munkanélküli van Mo.-n"

Regisztrált!!!

Nem beszélve azokról akik nem regisztráltak, a közmunkásokról akik rotációban vannak, a táppénzesekről, akik inkább tanulnak valami alibit mert melót úgyse találnak, stb stb stb

2012. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
2 millió olyan ember van Mo-on, akik nem dolgoznak, bár munkaképesek (tehát nem öreg,nem nyugdíjs, nem gyerek, nem beteg-rokkant), ebből 500ezer a regisztrált.
2012. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Jah és nem is diák, tehát nem tanul.
2012. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!