Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki ismeri ezt az új...

Valaki ismeri ezt az új "csodalehetőséget"?

Figyelt kérdés

Sondajro.com?


Ez is valami új piramisjáték lenne?

Bár ide nem kell pénzt befizetni csak kifizetés van. Ami számomra nagyon fura.



2012. szept. 17. 13:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/116 Viki84 ***** válasza:
77%
Nincs itt minek bedőlni, kamu adatokkal kilehet próbálni nyugodtan, ráadásul ezek az oldalak az elején fizetni is szoktak és később tűnnek csak el... :) De nincs jelentősége mert mindössze napi 30 perc elfoglaltságot jelent, nekem ennyit megér hogy egyszer csak 500eur boldog tulajdonosa legyek, de ha nem jön össze akkor mit vesztek vele?
2012. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/116 A kérdező kommentje:

Nagyon komoly cég. Ma ugyanazok a reklámok mennek, mint tegnap.

Nagyon szánalmasan sz@rra csinálták az egészet.

2012. szept. 19. 13:52
 13/116 anonim válasza:
77%

Ez átverés. Az emberek naivságát és kapzsiságát próbálják kihasználni és valószínű sokan be is dölnek neki. Hogy honnan tudom, hogy átverés?


1. A weblapon megtévsztő módon azt állítják, hogy az egész mögött egy nemzetközi média kutató vállalat áll, méghozzá a Mediasysle. Ilyen vállalat nem létezik, ami létezik az a Mediasys Corporation, de ha valaki rákeres a "Mediasysle" buherált névre akkor egyből a Mediasys oldalait dobja ki a google és aki nem figyel az azt gondolhatja, hogy hát akkor mégiscsak létezik az általuk említett anyavállalat. :)


2. Sehol az oldalon nem szerepel egyetlen telefonos elérhetőség vagy postai cím sem, sőt hivatalos cégnév, vagy cégjegyzékszám sem. Egy komoly média vállalat ezeket az adatokat minden esetben feltünteti, már csak a hitelesség kedvéért is.


3. A sondajro.com domain nevet valószínüleg magánszemély regisztrálta, mivel előfizettek egy privacy protect szolgáltatásra amely a domain whois rekordjában szereplő személyes adatokat nem jeleníti meg. Ezt komoly cégek szintén nem szokták megtenni, ugyanis az ilyen szolgáltatásokat kifejezetten magánszemélyek személyes adatainak védelmére illik csak alkalmazni.


4. Ilyen jellegü munkákért, úgy ahogy az valaki már említette fennebb, centeket szokás fizetni és nem több tíz eurókat. Pontosan ez a nagy összeg az ami az emberek naivságát kihasználja és már csak "egy próbát megér" alapon is regisztrálnak sokan.


Lehetséges veszélyek:


1. Amennyiben ugyan azt a jelszót használja valaki ezen az oldalon, mint amit a PayPal-on is használ, akkor azt hiszem mondanom sem kell, hogy ez milyen kockázattal jár. Egyszerüen hozzáférhetnek az illető PayPal fiókjához a kedves ukrán barátaink.


2. Ha nem a PayPal-os jelszavát használja a gyanutlan regisztráló, viszont az 500 (virtuális) eurós limit elérése után mégis megadja a PayPal-os e-mail címét fennáll a veszélye, hogy pishing támadás áldozatául esik, ami abból áll, hogy hivatalos PayPal-os e-mailnek álcázott leveleket küldenek az illetőnek, amelybe arra kérik, hogy kattintson egy linkre, az adott link pedig egy a PayPal weboldalának másolatára vezet (amit az ukrán bácsik üzemeltetnek), és kéri hogy jelentkezz be. A bejelentkezéshez használt adataidat elmentik és így ismét hozzáférésük lesz a PayPal fiókodhoz.


3. A legveszélytelenebb lehetőség egyszerüen az, hogy az oldal üzemeltetői reklámokat mutogatnak egy pay per view hálózatból, amiért ők pénzt kapnak (általában 1.000 megtekintés után pár dollárt), viszont természetesen senkinek nem fognak fizetni egy vasat sem, egyrészt mert ilyen üzleti modell mellett nem lenne miből, másrészt meg ugyebár alapból nem azért jött létre az egész oldal, hogy a tagoknak fizessenek akármitis.


Végül, zárszóként annyit, hogy semmiképp nem javaslom, hogy ilyesmivel foglalkozzatok, rengetek kockázattal járhat ha nem megfelelő kezekbe kerülnek az oldal által kért adataitok.

2012. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/116 A kérdező kommentje:
Nagyon jól összefoglaltad. Én is a paypal regisztráció megszerzésére gyanakszom leginkább.
2012. szept. 19. 19:31
 15/116 anonim ***** válasza:
72%

Én is csinálom pár napja, és csak ma délután jöttem rá arra, hogy itt valami nem stimmel. Mégpedig akkor amikor egy ismerősömet regisztráltam, és magyaráztam neki, hogy a piac és közvélemény-kutatáshoz fontos tudni, hogy a válaszadó milyen korú, és ezért kell pontosan megadni a születési adatokat.

Hoppá! A piackutatáshoz a nem (férfi-nő) éppolyan fontos mint a kor. Namármost itt senki nem kíváncsi arra, hogy fiú vagyok-e vagy lány.

Ez érdekes. Na mindegy majd meglátjuk.

Érdekes az is, hogy 24 eurót "fizetnek" naponta, amikor a reklámjukban 45-öt ígérnek. Ha tényleg csalásról van szó miért ilyen apróságokkal keltenek az emberekben kételyt? Az sem igaz, hogy a behozott emberek után 15%-ot fizetnek, mert az általam beregisztrál 24 eurója után én 1.35-öt "kaptam", ami csak 5,6%. Ezt meg is írtam nekik, de természetesen választ nem kaptam.

Bár nem vagyok jártas a Paypal számlák hozzáférhetőségében, de nem hinném, hogy egy e-mail cím után le tudnának venni a Paypal-omról. Inkább csak rátenni.

Ez kb. olyan mint megtudni valaki bankszámlaszámát. Rá tudok tenni, de levenni róla bajosan.

2012. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/116 A kérdező kommentje:

ma 20:28

Te kis naív, te.

2012. szept. 19. 20:39
 17/116 anonim ***** válasza:
47%

ma 20:39

Én legalább a zekin nem buktam. Ezen se fogok.

2012. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/116 A kérdező kommentje:
Én meg egyik piramisjátékon sem. Eddig csak egybe sikerült beregisztrálnom, de semmit sem foglalkoztam vele. Mert már akkor is gyanús volt. Ugyan ilyen gyanús dolgok voltak, mint a zeeknél.
2012. szept. 20. 01:06
 19/116 membrain ***** válasza:
68%

Sziasztok. Eleve érdekes, hogy 2 és fél napja nem változtak a videók, de naponta fizet rá újabb 3x8 eurókat és vegyük hozzá, hogy ez rengeteg embert érint, lehet szorozgatni. És ez az "unalmas" feliratú videóátugró gomb is maga a vicc. Ráadásul egyes videók 3-4 éve fent vannak ezek közül a videók közül, azon mit kell közvélemény kutatgatni? És ott a youtube-on is van ingyen nyomogatható tetszik és nem tetszik gomb, plusz a kommentek, az nem jó felmérésnek, mi? :) Emberek, ne legyetek már ennyire hülyék, hogy minden szarnak bedőltök!!!

Jelentettem a Paypal oldalon a Security Centerben, úgyhogy kb 1-2 nap és ez az oldal nem fog létezni. Pár éve tettem már hasonló bejelentést hasonló adathalász oldallal kapcsolatosan, órák múlva már nem létezett. Ennyi. ;)

2012. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/116 membrain ***** válasza:
68%
És még kiegészításül: egy ekkora monstrum cégről mit sem tud a google, a kereső szerint még csak nem is létezik, a cégnek nincs annyi pénze, hogy angol, magyar és egyéb nyelvre fordítsa azt a nem sok túl szavacskát, viszont kifizet a SEMMIÉRT emberek tíz- vagy százezreinek súlyos százezreket /fő havonta forintban számolva, agyam megáll, miknek be nem dől a jónép.
2012. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!