Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti nem őrültök...

Munkanélküliek, ti nem őrültök bele ebbe?

Figyelt kérdés

2.5 hónapja keresek állást pályakezdőként, de egyszerűen sehova nem vesznek fel, hiába jelentkezem már mindenféle állásra. Egyfolytában ezen kattogok minden percben, várom, hogy csörögjön a telefon és legalább behívjanak interjúra, de semmi...


Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni? Akiknek hosszabb ideig nem sikerült elhelyezkedniük, hogy bírták ezt az egészet?


2012. szept. 20. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha még csak 2,5 hónapja, akkor jobb, ha hozzászoksz. Én május óta keresek, pedig már nem vagyok pályakezdő. Interjún voltam már, de nem vettek fel sehova. Valóban az a legrosszabb, amikor ülök a telefon mellett, hogy hívnak, hogy felvettek, de aztán mégsem hívnak. Sőt, még egy e-mailre sem méltatnak, miután 3 körös interjún voltam náluk.

Hogy bírom? Nehezen, próbálom lefoglalni magamat, nyelvet tanulok. Hátha jó lesz még valamire.

2012. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a pályakezdőknek. Valamivel mindenképpen kösd le magad. Persze kell egy jó állás, hogy hamar találj munkát...
2012. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én is voltam eddig 4 interjún, mindenhol közölték velem, hogy még több száz embert hívnak be rajtam kívül és majd értesítenek. Egy helyről jeleztek, hogy nem kellek, a többi meg válaszra se méltat.


A legrosszabb az, hogy mindenki kérdezgeti, na, van már munka? Dolgozol? Hogy a francba dolgoznék, ha egyszerűen sehova nem vesznek fel, se irodába, se takarítani, se büfébe, se bolti eladónak... Már néha úgy érzem, hogy hülyét kapok ettől a helyzettől.

2012. szept. 20. 13:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm lassan 2 éve nem talál semmit. Érettségije van, jól ért a számítógépekhez, van egy technikusi papírja is kis tudással. Még árufeltöltőnek se veszik fel. Kitartás.


Keresgélj, tanulj valamit, kösd le az idődet. Mást nagyon úgyse tehetsz.

2012. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Tőlem is ezt kérdezgetik az ismerősök:


Még mindig nem dolgozol? A te végzettségeddel és kiállásoddal? Bezzeg X és Bezzeg Y 2 hét alatt talált állást...akarsz te egyáltalán dolgozni? :-(((((

2012. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
START-kártyát igényeltél már? Persze azzal sem 100%, hogy elsőre felvesznek, de pl. én is jelentkeztem már olyan helyre, ahol előny volt.
2012. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
2,5 hónap?! Ohhhh az még semmi. Majd hozzászoksz.
2012. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális cég xarik a START-kártyára. Azoknál inkább a tapasztalat a lényeg, az hogy érts ahhoz amit csinálsz, amire felvesznek.

A néhány fős kis cégeknél talán számít még valamit.

2012. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Addig nem váltom ki a Start-kártyát amíg nem alkalmaznak valahol, mert úgy tudom, hogy annak a kiváltás után ketyeg az ideje. Ki tudja még meddig sínylődök itthon... :/


Viszont feltüntettem az önéletrajzomban, hogy "Start-kártyára jogosult vagyok". Én is próbálom magam lefoglalni olvasással, a háztartás vezetésével, főzéssel, netezéssel, de ezekkel sajnos nem vagyok előrébb. :( Na meg szükség lenne a pénzre is.

2012. szept. 20. 14:10
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
így van, csak akkor váltsd ki, ha már a munkaszerződés a kezedben van.
2012. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!