Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti nem őrültök...

Munkanélküliek, ti nem őrültök bele ebbe?

Figyelt kérdés

2.5 hónapja keresek állást pályakezdőként, de egyszerűen sehova nem vesznek fel, hiába jelentkezem már mindenféle állásra. Egyfolytában ezen kattogok minden percben, várom, hogy csörögjön a telefon és legalább behívjanak interjúra, de semmi...


Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni? Akiknek hosszabb ideig nem sikerült elhelyezkedniük, hogy bírták ezt az egészet?


2012. szept. 20. 12:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jelentkezhetsz valami munkaügyis tanfolyamra is. Én is akartam, de amelyik kategóriába belepasszoltam volna, az már betelt, amikben még volt hely, oda meg a korom miatt fértem be. A 25 alatti kategóriához túl öreg, az 50 felettihez meg túl fiatal vagyok. A 8 általánossal rendelkezőhöz meg túlképzett.
2012. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, kezdek beleőrülni én is.
2012. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőskodő (butácska) ismerősöknek azt kell mondani, hogy egy recesszióba süllyedt gazdaságú országban többnyire nemigen bővelkednek az elhelyezkedési lehetőségek...
2012. szept. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj valamit közben, nyelvet vagy menj tanfolyamra, az mindig jó. És ne add fel, előbb-utóbb kapsz munkát!
2012. szept. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Mindenképp próbálkozni kell, és ne add fel...

Nem tudom mi a végzettséget, de esetleg az is lehetséges, hogy szóba jöhető cégekhez csak úgy bemész, beadod az önéletrajzod, próbálsz keresni valakit, akivel beszélsz pár szót, hogy ezt és ezt tudnád csinálni, keressenek meg, ha esetleg szükség lenne rád..

Én idegenforgalmat végeztem, végigjártam a város összes szállodáját, nem árthat, ha ott az a papír, még az is lehet, hogy bizonyos állásokra nem is adnak fel hirdetést, hanem előszedik az előző hirdetésre beadott vagy más módon náluk kallódó papírokat, és azokból hívnak be. Nálam is volt olyan, hogy nem vettek fel (próbanapon is voltam), egy hónap múlva meg még egy ember felmondott, és akkor már elsőre engem hívtak, majd vettek fel. Kitartás, sok sikert! :)

2012. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
végzettséged, bocsi :)
2012. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnos sok ember nem 2,5 hónapja, hanem 2,5 éve keres munkát, nekem 1 év volt a teljesen semmi, közben csináltam egy nyelvvizsgát, aztán megelégeltem a sok rosszmájú "lusta disznó nem is akar dolgozni" megjegyzést és elmentem önkéntes munkára ami kicsit a diplomámhoz is kapcsolódott. Reméltem, hogy felvesznek de persze nem vettek fel, sőt, azóta senkit se vettek fel, mert találtak újabb ebédért dolgozó önkéntes munkaerőt. Azóta lett egy minimálbéres munkám ami nem túl jó és a belem is kidolgozom, de jobb a semminél.

Szerintem tanulj valamit, ha nincs is pénzed autodidakta módon nyelvet akkor is lehet tanulni. Ha pedig van lehetőséged valami értelmes önkéntes munkára amiből később még hasznod is lehet, akkor azt is meg lehet próbálni.

2013. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!