Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyar egyetem vagy angol...

Magyar egyetem vagy angol egyetem "karrier" szempontjából? Esetleg tökmindegy?

Figyelt kérdés

Elég nagy válaszút előtt állok, kíváncsi lennék néhány véleményre. A család anyagi helyzete miatt most semmiképp nem tudok egyetemre menni. Nagyon vonz a kutatói pálya, a biológia és a kémia, ezért vegyész, vegyészmérnök, biológia vagy biomérnök szakok jöhetnek szóba nálam (BME vagy ELTE). Ezért azt tervezem, hogy valamennyi időre kimegyek Angliába, hogy összeszedjem magam anyagilag. Ha ez sikerül, akkor utána 3 lehetőségem van:

1. Hazajövök és itt elkezdem a sulit hallgatói szerződéssel, és ha úgy alakul, hogy újra külföldre megyek, akkor az ottani fizetésből perkálom vissza az államnak a tandíjat

2. Itthon egyetem, önköltséges formában

3. Kint munka, majd egyetem, és akkor viszlát Magyarország (nem olyan jó belegondolni)

Egyáltalán van-e akkora tudásbeli különbség a kinti (angol) és a hazai oktatás között mérnöki-term.tud. szakokon, hogy megérje az egész (itt nem Oxfordra vagy Cambridgere gondoltam, mert azzal összehasonlítva biztos nagy a különbség :-))?

A nyelvtudás miatt írtam Angliát, mert a német jelenleg messze elmarad az angol mellett nálam, de ha ez könnyebben megoldható Németországban vagy Ausztriában, arról is írhattok.


2012. szept. 20. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés, amire csak Te tudod a jó választ.

Ami tény, hogy a nyugat-európai oktatás szinvonala sokkal jobb a magyartól, de szerintem a Te esetedben az még fontosabb kérdés, hogy el tudod-e képzelni az életedet külföldön. Mert ha oda fogsz járni iskolába, akkor világos, hogy nem jössz vissza. Ezt pedig neked kell eldöntened. Tudós ember lehetsz viszont itt is ott is. Ami viszont nem lehet rossz választás, hogy az mellett döntesz, ami boldoggá tesz(akár iskola akár otthon szempontjából).

2012. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!