Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinalnatok a helyembe?

Ti mit csinalnatok a helyembe?

Figyelt kérdés
Szlovakiai magyar vagyok,nagyon rossz anyagi helyzetbe vagyunk.nagy nehezen talaltam egy munkat,csak az a baj,h nem nagyon tudok szlovakul,a fönököm meg nem akar megszolalni magyarul,pedig tud.ti ott hagynatok ilyen helyzetbe vagy mit tennèl?
2012. szept. 25. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulnék szlovákul. Hiszen azt írod, hogy nem nagyon tudsz - akkor kicsit tudsz? Mert akkor már csak gyakorolni kell.
2012. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ditta323 válasza:
Suliban biztos volt szlovák nyelvű órád. /Kolléganő is szlovák magyar/. A munkád meg ha nem vagytok jó anyagi helyzetben ne hagyd ott hanem tanulj meg szlovákul.
2012. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szükséges a szlovák nyelv a munka betöltéséhez én elkezdenék szlovákul tanulni. Alapszint hamar meg van, azzal már el lehet evickélni.

Aztán folyamatosan fejleszteném magam...

Ha a napi szintű szlovák kommunikáció szükséges a munkához, akkor szerintem meg kell tanulni a nyelvet.


Bár nem értem teljesen... mert ha egyszer felvettek a munkahelyre így, hogy nem tudsz szlovákul, akkor most miért kéne tudnod? ....


A főnököd magyar vagy szlovák? Mert ha szlovák, akkor érhető hogy nem akar magyarul beszélni. Szlovákiában van, szlovák az anyanyelve...miért beszélne másképp? Gondolom nehéz a magyar, nem könnyű nyelv, és senki kedvéért nem fog erőlködni. Plusz ő a főnök. Úgy és azt beszél amit akar. Sajnos. :S

2012. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az iskolában ingyen és bérmentve lett volna lehetőséged szlovákul tanulni...


van egy pár Felvidéki ismerősöm, szín magyar mindegyik, mégis megtanult szlovákul, csehül perfekt, mert tudta, hogy a nyelvtudás hatalmas előny és érték.


kérd meg a barátaidat, hogy segítsenek tanulni, vedd elő a régi könyveidet.

2012. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez ám a rábaszás, amikor nem lehetsz magyar, mert akkor kiutálnak, meg szlovák sem, mert nem tudsz szlovákul...


gyere át dolgozni ide. Pesten van munka, csak meg kell találni.

2012. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!