Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólsz hozzá, hogy a mi...

Mit szólsz hozzá, hogy a mi magyar 25 év alatti fiataljainknak "csak" 28,5%-a munkanélküli? (lent)

Figyelt kérdés
Nincs is annál jobb, mint kedvtelésből ksh-zni meg eus és nem eus országok munkanélküliégi rátáit nézegetni. Optimizmussal és derűlátással tölt el, hogy a mi magyar 25 év alatti fiataljainknak "csak" 28,5%-a munkanélküli (regisztrált), míg a görögöknél ez 55,4%. Azért a norvégok 7,9%-át eléggé irigylem mondjuk. Másrészt arra is rá kellett döbbennem ismét, hogy diplomával még mindig kevesebben merengnek romkocsmák félhomályában, mint 8 általánossal. Jó érzés ez. Tetszik.

2012. okt. 4. 20:18
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
19-es jól szólt!
2012. okt. 11. 17:18
 22/30 anonim ***** válasza:
A 19-esnek üzenem, hogy azt mondja, jó, hogy jó lesz 5-10 év múlva... na már most, 8 éve mást választott folyamatosan.. ha az nincs, most már ott lennénk az 5-10 évnél.
2012. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Előző a 19-es vagyok!

Ennyi erővel magát a demokráciát is meg lehetne kérdőjelezni. Mi értelme van, amikor az emberek többsége mindig rosszul szavaz?! Ez nem így működik!

Én az évek alatt rájöttem, hogy az átlagemberek többsége, nem nagyravágyó, csupán annyi pénzt szeretne keresni, hogy tisztességesen el tudja tartani a családját, fel tudja nevelni a gyerekeit és hacsak nem kötelező egyáltalán nem vágyik arra, hogy külföldön dolgozhasson.

Az államnak ennyit kellene biztosítani, hogy mindenki annyit keressem, hogy megélhessen. Ennek elsődleges célnak kellene lennie és minden pénzt és energiát ebbe kellene fektetni.

Az államnak nemcsak az elnyomástól és a szabadságjogok megsértésétől kellene megvédeni a polgárait, hanem a nyomortól és a kiszolgáltatottságtól is!

2012. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
A jobb oldal pontosan ezt is teszi, mindegy, mit mond a média. Időbe telik, ahogy írtad, 5-10 év. Ha már előbb jöttek volna, előbb eljött volna az az idő is.
2012. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

És mond mi lesz az alatt az 5-10 év alatt?

Rengetegen hajléktalanok lesznek, mert a bank a házukat a fejük felől, mivel munka híján a hitelüket sem tudják majd fizetni. A magyar nők nem fognak a nyomorba gyerekeket szülni, a gazdaságilag értékes képzettséggel rendelkező diplomások meg lóhalálában fognak menekülni az országból, és nemcsak nagy részük, hanem szó szerint mindenki.

A embereket meg pánik szinten kétségbeesettek lesznek és bánatuk hamarosan egyre több és több fizikai betegségben fog megjelenni, viszont a összeomlott egészségügyben már ők sem számíthatnak tisztességes ellátásra.

Aztán amikor kibírjuk ezt azt 5-10 évet, kapunk egy depressziós, zárkózott, reményvesztett magyarságot, akik alkalmatlanok lesznek mindenfajta kreatív alkotómunkára.

EZT NEM MŰKÖDIK ÍGY!!! A munkahelyek megfelelő fizetésért most azonnal kellenek! Különben néhány éven belül, lelkileg megnyomorodott változásra végleg képtelen szegénységbe süllyed az egész ország. Számtalan példa volt már ilyesmire, ideje lenne végre tanulni a múlt hibáiból és a politikusoknak az emberekért TENNI, nem pedig ELLENÜK!!!

2012. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az csak a regisztrált.

Nekem szinte az összes volt osztálytársam munkanélküli (kb. 15 ember) és eszük ágában nincs beregisztrálni, mert félnek, hogy nem a szakmájukban kéne akkor dolgozniuk... Hányan lehetnek még ennyien? (én regisztráltam, mert így tudom kérni a TB-t, meg kell a segítség mindenhonnan)

2012. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Igen nekem sok csoporttársam se dolgozik,de nem is törik magukat a munkáért pedig programozók vagyunk,ahol nem minimálbéres fizukat adnak,és nem.

Mert,hogy buli miatt nincsen idő,no comment,sok esetben megéri a mai fiatalság a pénzét,komolytalanok nem nőttek fel,felelősség tudat közelben sincs,csak a buli.

És engem szólnak le,hogy mondom srácok kezdjük előbb az órát mert valaki melózni is megy.

Leszavaztak mert,hogy nehogy máá 7-kor kelljen felkelniük,no comment ez is.

Sok esetben a mai fiatalság lusta,tisztelet a kivételnek persze,de sokan elvannak a langyos vízben így maguknak.

2012. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27-es jól szólt, nem találnak munkát, persze, hogy nem tudják milyen az amikor a főnök a munkahelyen villámokat szór rád, mert késtél, vagy egyéb okok miatt...
2012. okt. 12. 18:31
 29/30 anonim ***** válasza:
Persze,fingjuk sincsen róla sajnos.Aztán majd néznek ha majd végeznek és kapnak egy nettó 120-as fizut talán.Amíg ők buliztak én pénzt keresek később ez forditva lesz én bulizok majd a Bahamákon meg pénzt keresek :D
2012. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
kapo1588! Lehet, hogy sokan azért munkanélküliek, mert nem olyan pályát választottak, ami iránt van kereslet. De ezt éppen az illetékes hivataloknak, szerveknek kellene szabályozni, hogy milyen szakon hány főt képeznek. Persze pontosan nem lehet felmérni, mennyi lesz a tényleges kereslet az adott képzés iránt, ill. a végzettek milyen hányada lesz pályaelhagyó, de sajnos egyes területeken elég nagy a túlképzés. Nem vagyunk mi egy olyan gazdag ország, ahol ezt a luxust megengedhetjük magunknak, arról már nem is beszélve, hogy a végzett fiatalok önbizalmának, önbecsülésének nagyon sokat árt az, hogy évekig tanultak, és utána nem tudnak mit kezdeni a képzettségükkel.
2012. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!