Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebbe bele fogok betegedni?...

Ebbe bele fogok betegedni? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

korábban tettem már fel egy kérdést ezzel kapcsolatban,de a helyzet azóta rosszabb lett.

19éves lány vagyok egy gyorsétteremben dolgozom már 1hónapja de teljesen ki vagyok készülve mind lelkileg mind idegileg.

a munkahelyemen ha olyan menedzsert fogok ki aki nem bír egész nap kiabál velem, belémköt, csicskáztat. Az még csak a kisebb probléma hogy a vendég olykor majdnemhogy kiszed a pultból olyan indulatos, de az a nagyobbik gáz, hogy azon túl hogy rabszolgameló úgy beszélnek velem mint egy kutyával mert éppen "kezdő vagyok"

Nincsen azzal problémám hogy dolgozni kell, sőt! de 450forintos órabérért kigürizem a belemet, plusz nagy rajtam a felelősség mivel pénzzel illetve bankkártyával bánok.

szeretnék váltani, naponta nézem a munkákat de sajnos nincsen jobb.

Tudom jönnek majd a hozzászólások hogy hisztis vagyok meg minden, pedig nem, rengeteg dolog történt azóta amióta itt vagyok és csak negatívak, amikor fáradt vagyok akkor is kedves vagyok mindenkivel, de a menedzserek élvezik hogy nem szólok vissza és ezért duplán cseszegetnek, általában azért nem szólok mert nem akarok balhét, de ők ezt kihasználják, mert gyengének hisznek.

Plusz a napokban is 1000ft minusz volt a kasszámban amit persze levonnak a fizetésemből, az Istenért sem értem ez hogy jöhetett össze, arra gondolok hogy a kasszaszámolásban volt egy kis turpisság, mivel mindig lassan pontosan adom vissza a visszajárót, lehetetlenség hogy ennyire elszámoltam magam.

Eddig mosolygós vidám csaj voltam, mára már keveset mosolygok, naponta idegeskedem, és ma is már 2x sírtam, mint a kisiskolások akik nem akarnak suliba menni, én meg dolgozni nem akarok menni, mert már előre félek a konfliktusoktól, és a megalázástól, mert nagyon rosszul esnek.

Anyum látja rajtam hogy minden nap szomorú és rosszkedvű vagyok, eddig vele megtudtam beszélni ami bánt most azonban a fejemhez vágta hogy csak sajnáltatom magam, holott nem lát bele a dolgokba, nincs ott és nem tudja mi zajlik bent.

Nem mondom hogy ki kell nyalni a s*ggem, de én is ember vagyok és értek az emberi szóból, mégis úgy beszélnek bent velem meg még 1-2 emberrel mint a kutyával. Igen nekem is van 1-2 unszimpatikus munkatárs, mégsem bunkózok velük, cserébe ők bepótolják. A menedzser sokszor a vendég előtt szíd és előtte kiabál velem, nekem meg ég a pofám.

Nemsokára fizetés, főállásban dolgozom állitólag olyan 50ezret fogok kapni:/

Most is délutánra megyek egészen este fél 11ig leszek,és akár hisztisség akár nem, nem vágyok melózni, mert esküszöm félek. Már senki sem ért meg, aki le akar szólni kérem ne írjon, nagyon magam alatt vagyok, segítsetek mit tegyek, önbizalmam, önértékelésem mára már 0.


2012. okt. 10. 10:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

dolgoztam már más munkahelyeken is, csak valamelyik idénymunka volt, valahonnan meg leépítés miatt küldtek el, de ilyen még sehol sem volt, hogy így bánjanak velem.

Tudom mindenhol ez van, de ez embertelen, napi7-8 órát dolgozom azért az órabérért amit leírtam, csak 20percig ülhetek le, amikor kajálok, azt persze le kell dolgoznom. Nem támaszkodhatok a pultnak, nem kéreckedhetek el inni, sem mosdóba (ritka mikor elengednek) nem lehet beszélgetni azzal a kollégával akivel bírjuk egymást(még akkorsem ha üres az étterem) meg ilyesmi.

ezek az utasítások mennek minden nap, nem halok bele, de máshogyan is lehetne mondani:

"söpörj föl!"

"menj hátra cimkézz salátát!"

"jólenne ha mozognál, ne álljál ott, lassú vagy"

semmi emberi hangem, tegnap szóltam SZÉPEN,hogy várok még egy hamburgerre, flegmán ez volt a válasz "jóóvan, és akkor? készül ha nem látnád"

2012. okt. 10. 10:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Az értéked illetve a megitélésed NEM attól függ, hogy ott hogy viselkednek veled.

2. Ha kasszahiányod van, akkor valahol mégis elszámoltad magad. Vagy ha szerinted valaki kivesz belöle, akkor figyelj oda erre.

3. Ha eddig csöndben türted ezt a bánásmódot, akkor ezzel csak adod a többiek alá a lovat. Nyugodtan szólj vissza, ne hagyd magad.

4. Vagy megpróbálst változtatni a helyzeten és a sarkadra állni, vagy ez lesz a végtelenségig, söt egyre rosszabb.

5. Ha kiállsz magadért, akkor vagy elismernek és normálisan fognak veled viselkedni, vagy elküldenek.

6. Viszont ha nem változik a helyzet, akkor mindenképpen hagyd ott, mert annak semmi értelme, hogy fél év múlva idegbeteg légy a szó orvosi értelmében.

2012. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ha rápillantok az órára megkönnyebbülök hogy dejó még néhány órát itthon lehetek, de ha belegondolok abba hogy nemsoká dolgoznom kell görcsbe rándul a gyomrom.

tegnap is többen voltak az étteremben felvettem 3 rendelést mindenhová tartoztam valamivel, teljesen összezavarodtam és mondták hogy "nemérdekel vegyed a következőt" erre mondom hogy "uhh. tök sok mindenre várnak így is" erre beszól a menedzser csaj flegmán "istenem, szánalmas én is kezdjek el hisztizni??"

2012. okt. 10. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény fiam van így ,csak ő nem felszolgáló hanem,kemence építés és tégla szeletelés. Már csupa ideg amikor mennie kell dolgozni. ketten vannak a főnökével,de minden selejtes munkáért a fiam felel. Ő havi 80 000 kap ,de napi 10-12 órát keményen dolgozik.

Sajnos nincs munka tehát TŰR,TŰR és Tűr amíg bírja és nem lesz máshol munka.

Már és is mondtam neki hagyja ott addig eltartom, de-hát a férfiúi büszkesége nem engedi.Ami renden is van,de pár év és ,ha nem javul a helyzet kiborul idegileg.


Azt tudom javasolni neked is mint a fiamnak,hogy keresgéljen másik munkát adjon fel hirdetést,stb..De addig ne hagyja magát terrorizálni!Ha kirúgják akkor mondja azt,hogy NEM! Nem rúghat ki,mert én mondok fel és felmondasz. Ezek után emelt fővel leveszed a kis kötényed a pultra rakod és oda szólsz,hogy holnap kérem a fizetésem és elviszem az esetleges ott maradt holmidat.Na pá...és szépen elmész.

Nem könnyű,de légy bátor!

ui: Én a kutyámmal szépen beszélek,sőt... :)

2012. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez Magyarország sajnos,undorító komolyan mondom :O

Szerintem menj ki külföldre ne itt gürizz,sokkal normálisabbak kint hidd el.

Velem mondjuk a vezetőség normális nagyon,bár én IT-ban vagyok.

2012. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Fenyegesd meg egy kicsit a menedzsert,hogy rájuk küldöd a NAV-ot,meg a tisztiorvosi hivatalt,meg a többi ellenőrző szervet,ha nem viselkednek veled rendesen,meg amúgy is miért nem keresel másik munkát?
2012. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam mint te, szóval teljesen megértelek, ugyan ez a munkakör, csak én kicsit magasabb beosztásban egy főnökkel, aki rám szállt. Másfél hónapot bírtam, aztán szégyen nem szégyen eljöttem. Hála ég nekem akkor 3 héten belül lett másik munkám, de azóta is bánom ezt a lépésem, igenis le kellett volna ugatnom, hogy normálisan beszéljen velem, plusz ne a vevők előtt hozzon már cikibe, mert különben szólok az ő felettesének is, erről...Sajnos egyszerűen csak megmondtam neki, hogy nem tudok vele együtt dolgozni, és felmondtam. Igenis azt mondom, hogy bírnom kellett volna, és ha hiszed, ha nem 4 év után is bánt, hogy milyen benga voltam. A mostani melóhelyem se egy leányálom, bár ennyire nem rossz, ide is undorral és gyomorideggel megyek be sokszor, de sajnos látom, hogy erről szól az élet. Be kell venned minden nap munka előtt a leszarom tablettát, és egyik füleden be a másikon ki, és otthon nem ezen agyalni. Szerintem próbálj meg kiállni magadért, mert más nem fog, és lehet máshol is kapásból ilyen szituba kerülsz!!Hajrá és ne foglalkozz semmivel, csináld a dolgod, legyél jóba néhány munkatárssal, és pörögjetek ti a menedzseren!:)
2012. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön dolgozom, egy étterem bárját vezetem, és soha semmilyen körülmények közt nem beszéltem még így egyik kollégával sem. A te főnökeidről a leírásod alapján lerí hogy amatőrök, azaz nem képesek sem építeni, sem irányítani, sem tréningelni egy team-et.

Ha hozzánk bekerült egy új kolléga aki gyengébb képességű volt mint a többi akkor mindig előtérben volt, neki kellett a legnehezebb feladatokat végeznie, de soha nem egyedül hanem segítséggel és ha valamit elrontott akkor is bíztató szavakat kapott és soha sem lehordást. Mert így vissza fogja adni azt amit tőlünk kapott, és nem muszájból fog segíteni egy másik kollégájának, hanem mert EZT KAPTA ő is, és így leszünk csapat.


A menedzsereidet el kéne vinni egy kis továbbképzésre, bár amit leírtál abból kiderül hogy emberileg is alkalmatlanok vezető pozíció betöltésére.

Sajnos ez Magyarország, tényleg próbálj meg váltani amint lehet.

2012. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem csak Magyarorszag, hanem Romania-ban is vannak sok hasonlo helyek, ahol igy bannak a munkasokkal ahelyett, hogy megkoszonnek az embereknek, hogy nekik is kikeresik azt a penzt amibol mindent megengedhetnek maguknak, es a sajat munkasuk fizetesukbol vonjak le azt.
2012. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott kell hagyni, másik munkahelyet kell keresni. Ha nem találsz más melót, attól függetlenül ugyanúgy kiléphetsz. Ez csak egy munkahely, van még ezen kívül több száz , csak meg kell őket találni. Neked kell mérlegelned, hogy mi a fontosabb a lelki békéd és nyugodt napjaid otthon, igaz pénz nélkül, összehúzod magad. Vagy az hogy ilyen förtelmes mekis alkalmazott leszel, és csicskáztatnak, úgy beszélnek veled mint egy paraszttal, ráadásul szinte semmi fizetéssel. Még csinálhatod azt is , hogy a sarkadra állsz és visszapofázol mindenkinek, csak rövid időn belül kifognak rúgni, ezt garantálom neked.
2012. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!