Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fogalmam sincsen, merre...

Fogalmam sincsen, merre tovább, mi éri meg a legjobban? (pályaválasztás)

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, és fogalmam sincs, hova tovább. Vannak ezek a divatszakmák, mint hogy pszichológus. Rettenetesen nehéz bekerülni ( legalább is szerintem) de aki bekerül is, nagyon kiszórják őket, majd ha elvégeztem lesz belőle pszichológus. Avval is el kell helyezkednem, kapok érte egy minimális fizetést.

Én nem szeretném ezt! Persze mindenki ilyen pályakezdésről álmodozik, hogy nem szeretné ezt-azt. Eddig egy óvónői állást tartottam a legideálisabbnak számomra, de ott is elvégezni, ha elvégzem ( vagy fel sem vesznek) Nem hiszem, hogy hiány lenne az óvónőknél. Semmit nem érek vele. mindig az egyetemi végzettségi felé hajlottam, de rájöttem, hogy ott semmi nincs, amihez kedvem lenne. Most lehet buta, kis hülyének néztek, aki könnyen akar meggazdagodni. De sajnos csak az utóbbi pár napban kezdtem el gondolkozni konkrétan és reálisan a jövőmről, és belegondoltam, hogy koránt sem lesz egyszerű. OKJ-s képzések közül egy kettő megtetszett, de nem tudom, 2 éves képzés után, egyáltalán felvesznek e valahova. Gondoltam én itt titkárnői állásra, hisz azok mindig kellenek. Nem tudom mi tévő legyek, merre menjek. Informatika szakma tudom, nagyon fellendült, de nem szeretnék azzal kapcsolatban dolgozni, csak az office erejéig.

Valaki tudna nekem irányokat mondani, nagyon hiányszakmákban, amit most, semmi tudással el lehet végezni? ( év végére lesz egy középfokú nyelvvizsgám) Ha ez számít valamennyire.

utána néztem hiányszakmáknak, top foglalkozásoknak, de mindenhol informatikus web programozó és mérnökök kellenek. Nem vagyok egyáltalán ilyesfajta beállítottságú.

Köszönöm előre is aki elolvasta!


2012. okt. 27. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az informatikusok és a mérnökök a legkeresettebbek, mivel kevés az ilyen beállítottságú ember és tényleg nehéz elvégezni, de mondhatja bárki, hogy menj arra, ha egyszeruen nem áll rá az agyad, hogy azzal foglalkozz.


Szerintem ne hiányszakmák szerint válassz pályát, nem tudhatod, hogy mi lesz 5 év múlva. A legjobb, ha azt csinálod amit szeretsz, abban leszel jó, ezt viszont neked kell tudni. Mondhatja bárki, hogy tele van az összes folyónk már közgazdászokkal, jogászokkal stb, de sokan csak azért végeznek gazdasági képzést, mert közel sem kell annyit tanulni, mint egy mérnökin és mire elvégzik egy darab középfokú nyelvvizsgával állnak ott anélkül, hogy bármit is értenének ahhoz amit tanultak, mert sz4rtak az egészre és csak melegedni jártak be. Összességében arra akartam kilyukadni, hogy ne feltétlen a hiányszakmák között kell keresgélni, ha odateszed magad bármilyen területen lehetsz sikeres, ezt viszont neked kell tudni milyen beállítottságú vagy.


Vannak ilyen pályaorientációban segítséget adó személyiségtesztek felvi.hu-n is például.


Mellesleg a hiányszakmák, általad is említett mérnök, informatikus, orvos is az, illetve sok tényleges szakma, ami nem diploma pl. asztalos, tetőfedő és hasonlók, de ebben nem vagyok képen.

2012. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt csináld amit szeretnél. Ha te óvónő akarsz lenni vagy titkárnő akkor tanulj annak. Sokan nem hiszik el, de ha nem érdekli őket amit csinálnak akkor milliókat is kereshetnek, ez nem fog meg változni. Lehet egyedül vagyok vele, de nekem jobb reggel úgy felkelni hogy "ma is egy jó nap lesz" és nem úgy hogy "az a rohadt munka, meg gyökér főnök, ma megint mivel fog engem szívatni"...
2012. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. A te idődben sokféle elképzelésem volt, de nem tudtam semmivel sem huzamosabb ideig foglalkozni.


19 évesen dolgozni kezdtem tehát, érettségivel, irodában. Gyűjtögettem a zsozsót, ami persze elég kevés volt.


24 évesen találtam meg azt a szakmát, aminél éreztem, hogy ez való nekem, és végül 28 évesen váltam benne annyira jóvá, hogy már jól keresek vele, és imádom.

2012. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!