Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha a munkáltatóm...

Mit tegyek, ha a munkáltatóm utasít arra, hogy mondjak fel?

Figyelt kérdés
4,5 éve dolgozom egy kft-nál, a jelenlegi, már a 2. pozícióm a cégnél. Most arra hivatkozva, hogy megszűnik a jelenlegi munkaköröm vissza akarnak helyezni az eredeti pozíciómba, de én azt nem fogadtam el. A szerződésem sajnos pozíciófüggetlen és nem kollektív, vagyis elvileg utasíthat rá, hogy csináljam azt. Viszont én visszautasítottam, erre közölte, hogy sajnálja, de akkor így nem tud tovább foglalkoztatni és közölte, adjam be a felmondásom. Ez egy olyan faramuci helyzet, amikor én akarok a cégnél dolgozni, a munkáltató akar foglalkoztatni, de a pozícióba már nem tudunk megegyezni. Hétfőre várja a felmondásomat, amit én nyilván nem fogok benyújtani, mert ezt a szabadságjogom korlátozásaként értelmezem. Milyen lehetőségeim vannak ilyenkor szerintetek? Illetve, ilyenkor jár munkanélküli?

2012. nov. 3. 11:20
 1/5 A kérdező kommentje:
jahm és szóban annyiban állapodtunk meg, hogy ad 30. napot, amit még ledolgozhatok!
2012. nov. 3. 11:24
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Felmondásáról nem kotelezhet, ellenben fel mondhat neked ő, illetve simán át helyezhet, főleg ha a szerződésben nincs meghatározva a pontos munkaköröd. Miért nem jó a régi neked?
2012. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem részletezném, de nehéz fizikai munka a mostanival ellentétben, indokoltam neki, miért nem fogom elvállalni, ésszerűen próbáltam elmagyarázni és úgy nézett ki, megértette.
2012. nov. 3. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor feltetted okt.31-én ugyanezt a kérést, akkor is kérdeztem, hogy mi van pontosan a munkaszerződésedben és az esetleges módosításokban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

De ha nem válaszolsz rá, nem adhat senki pontos választ neked.

2012. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjon fel neked ő. Azért akarja, hogy te mondj fel, mert akkor nem kell végkielégítést fizetnie, ami ennyi idő után 1 vagy két havi bér.
2012. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!