Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül az embernek...

Diploma nélkül az embernek kevesebbek az esélyei?

Figyelt kérdés

Érettségi+szakma: pl: pincér,cukrász,szakács,kereskedő,eladó. Kevesebb esélyei vannak mint egy diplomásnal?

Mármint sokkal kevesebb?


2012. nov. 27. 20:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
64%
Nem feltétlen. Én is egy aluliskolázott paraszt vagyok. aztán mégis akadt a horgomra már csaj.;)
2012. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szakmájában mindenkinek ugyanannyi esélye van, mert ott diplomás a diplomással, szakmunkás a szakmunkással verseng. De ha nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni, akkor jobbak az esélyeid diplomával, mert sok helyre csak annyi az elvárás, hogy legyen egy bármilyen diplomád. Olyat még nem láttam, ahol az lett volna az elvárás, hogy legyen egy bármilyen szakmád.
2012. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%
#1 Gondolom a csaj sem volt atomfizikus.
2012. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ugye itt most nem én értettem félre a kérdést? Arra gondolsz, hogy egy magasabban képzettel vannak e esélyek? Vagy álláskeresés szempontjából?
2012. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%
3-as. Hát nem éppen, de a jelenlegi barátnőmnek van 3 diplomája és mégis tud szeretni, így. :)
2012. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül igaz.Egy ügyes szakmunkás is boldogulhat az Életben,és a munkaerőpiacon,illetve egy diplomás is állhat egy gyárban a szalag mellett,miközben senki nem nézi a végzettségét.Egy alul iskolázott,ám törtető senkit is nyomhatnak vezető pozícióba,míg egy becsületes,ám iskolázott ember is örökre maradhat szürke kisegér,vagy hosszú időre munkanélküli.
2012. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 schocko ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy alapíts egy céget nem kell diploma, de azután nyugodtan alkalmazhatsz diplomásokat, mint ahogyan az a gyakorlatban sokszor előfordul.
2012. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább talpraesettségtől függ. Aki megy utána és kikaparja magának a gesztenyét, az sikeres lesz, aki behúzza a kéziféket minden vélt problémánál, az nem jut előre - függetlenül a végzettségétől.

Két sarkos példa is van a környezetemben:

Az egyik egy jogász végzettségű nő. Hihetetlenül szerencsétlenül kezeli az álláskeresést, sok helyre be sem adja, mondván "á, úgyse vennének fel". Tingli-tangli munkákból tartja fent magát, néha kirúgják az albérletéből, ő meg nagyrészt otthon sajnálja magát, munka után nem igazán megy. Pedig jó eszű, művelt, egyedül a hozzáállásával van gond.


Egy másik ismerősöm műkörmös végzettségű, gerincbeteg rokkant anyukával. A lány egy darabig bérelt helyen dolgozott,aztán annyira emelték a bérleti díjat, hogy otthagyta őket, elment postásnak, minimálbérért. De közben munka után járt körmözni, munka közben szórta a szórólapjait. Ha kellett, akkor rezzenéstelen arccal igent mondott a hajnali 5-re és az éjjel 11-re is, ha a vendég akkor ért rá. Házhoz ment, mosolyogva megcsinálta a körmöt és félretette a pénzt.

A felgyűlt pénzből (amiből kettejüket tartotta el!) kibérelt egy ici-pici saját szalont (10-13 nm lehet) egy városban. Elkezdett ott dolgozni, körbe szórólapozta a környéket, akciókat hirdetett, minden vendégnek adott valami apró ajándékot (ingyen kő, ingyen minta, törzsvásárlói kedvezmény, stb). Egy hónap után felmondott a postánál és hajnaltól éjszakáig dolgozott, annyira felkapott lett.

Ez egy egy-két éves történet, most már nagyobb helyet bérel, van fodrász és kozmetikus is, ő pedig az üzletvezető, közben ő is dolgozik, mint műkörmös. Jól keres, alkalmazottakat tart fent.

2012. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem párkapcsolati téren kérdeztem:) Tényleg félreérthető volt a kérdés megfogalmazása.:) De munkahelyileg.

Azt hiszem az utolsó válaszolónak a válasza volt biztató:).

Mindenki segített:).


Csak mert mostanában pl: Barátnőm is kikerekedett szemmel néz rám,hogy 'Jézusoom nem mész egyetemre?' és mikor mondom neki, hogy 'Nem, lesz egy szakmám,és egy érettségim, és ennyi'azóta mióta kérdezte,és mondtam, hogy nem: Eléggé kerül, vagy 3.hete nem találkoztunk úgy, hogy az iskolába menet a buszon. Ennyi:).

Szóval lehet neki fura a gondolkozása, de az embert le is nézik, ha nincs neki. Nem mindenesetben, ilyet még nem hallottam egyébként sem. Nekem tőle viszont fura volt.:)


Köszönöm, csak erre voltam kíváncsi:)

2012. nov. 27. 20:59
 10/13 A kérdező kommentje:

De egyébként nekem alapból azt hiszem 2 szakmám lenne, mert ez egy sima szakmunkás, 3 éves képzés, ezzel lenne egy szakmám, azután mennék még egy szakközepes szakmára, és akkor még az a szakma, és az érettségi, mivel egy norma szakmunkás képző után gimibe már nem vennének fel 18 évesen:D. 18 évesen végzek a szakmámmal, azután irány érettségiért,és még egy szakmáért, ami 4 éves lesz, így kb: 22 évesen leszek abban a helyzetben, hogy munkátkereshetek.

Először megpróbálok ezzel a szakmával, hátha nem feltétlen kérnek hozzá érettségit(nyáron). Aztán ha igen, szeptemberben iskolát folytatok:)

Még soká lesz:) 2,5év:)

2012. nov. 27. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!