Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Öngyilkosság befejezni egy...

Öngyilkosság befejezni egy büfészakot?

Figyelt kérdés

Leginkább azért nem felvételiznék újra, mert a családi béke megér annyit, hogy ezt befejezzem.

Másrészt egy iciripiciri remény van bennem.


Úgy gondolom, hogy ha lediplomáztam, akkor rögtön a diplomámat letagadva vállalok valami betanított melót, és közben levelezőin elvégzek egy jobb szakot, vagy akár OKJ-t vagy bármit.


Tudom, szenteste napján ilyenekkel foglalkozni... De ezzel a gondolattal kelek és fekszem, és most nem gondoltam rá, de a kedves rádiócsatorna eszembe juttatta...



2012. dec. 24. 12:37
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
41%

Milyen szak pontosan?


Egyébként én nem hiszek abban, hogy büfészak. Ezt csak azok az okosok találták ki akik szerint mindenki legyen mérnök vagy orvos miközben ők sem lettek egyik sem.

2012. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
20%

Nem való neked az egyetem, ha olyan kifejezést használsz, hogy büfészak, ráadásul pont arra a szakra, amit éppen tanulsz. Ha valamiért, akkor éppen azért lesz "büfé", mert ilyenek tanulnak ott.

Szerintem hagyd a fenébe, és ne rontsd a színvonalat.

2012. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
68%

Elárulod, hogy pontosan melyik szakról van szó?

Ugyanis vannak olyan büfészakok is, amikkeel remekül el lehet helyezkedni.

2012. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Környezetmérnöki.

Ne értsetek félre, szép célú szak, de ez a képzés ilyen túlképzés mellett semmit se ér.

Akkor már inkább otthon végig lehetne aludni azt a 3,5 évet, az kevésbé felesleges.

2012. dec. 24. 13:04
 5/54 anonim ***** válasza:
84%

Nem értelek. Szinte minden nagyobb multinál van egy olyan szakember, aki a környezetvédelemmel foglalkozik. Ahol én dolgozok mérnökként, ott is van egy ilyen szakember. Ő felel azért, hogy a vállalat a működése során a lehető legkisebb mértékben terhelje a környezetet. Elég jól keres vele.


Továbbá van egy ismerősöm, aki ugyanilyen diplomával az egyik hulladékgazdálkodási cégnél dolgozik vezető beosztásban. Céges kocsi, jó fizetés, megfelelő juttatások.


Sóval ezzel a diplomával is jól meg tudsz élni, csak szeresd amit csinálsz és tudd jól eladni magad.

2012. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy ez mennyire büfészak, általánosságban egyetértek azzal, hogy büfészakokat nem sok értelme van végezni (a pénzkidobás miatt, meg azért, mert így elveszed magadtól a lehetőséget, hogy államilag támogatotton szerezz valami olyan diplomát, amivel tudsz is valamit kezdeni),

DE VISZONT az is tény, hogy normális munkát csak diplomával tudsz szerezni, és nem feltétlenül kell itt a szakmádra gondolni.

Ügyintézői és hasonló munkakörökben előny, vagy éppen feltétel BÁRMILYEN diploma (főleg a közigazgatásban), anélkül szóba se állnak veled, egyszerűen azért, mert érettségije mindenkinek van, és aki már elvégzett valamilyen szakot, arról inkább feltételezik, hogy nem olyan link alak, mint egy épp középsuliból szabadult, tehát ha azt meg tudta tanulni, akkor valószínűleg könnyen meg tudja tanulni azt is, amit itt kell csinálni. Meg talán választékosabb a beszéde. Közigben meg törvény is írja elő, vannak olyan munkakörök, amik csak felsőfokú végzettséggel tölthetők be, az viszont tökmindegy, hogy milyen végzettség, csak államilag elismert legyen.


Szóval ha semmiképp nem akarsz most más szakba belekezdeni, akkor viszont ezt inkább végezd el, mert ezzel még tudsz is majd kezdeni valamit (ha nem is a szakmádban), anélkül viszont tényleg csak az árokásás, szalagmunka, árufeltöltő és társai maradnak.

Ott meg pláne nem fogják tolerálni, hogy te most iskolába akarsz járni, meg tanulni akarsz, úgy kirúgnak, mint a pinty, ha nem 12 órázol, amikor kell. Ráadásul jellemzően primitív senki emberek között, minimálbérért zsebbe, ugye, amiből még élni is kell. Már ha egyáltalán találsz helyet, mert minél kisebb szakképzettség kell egy melóhoz, annál több a jelentkező.


Míg, ha szerzel valami nyugis ügyintézői állást az akár büfészakos diplomáddal, akkor nemcsak hogy nem fogsz beleszakadni a munkába, és normális emberek között lehetsz viszonylag normális fizetésért, de még az is lehet, hogy a munkaadód támogatja a tanulmányaidat, ha nem is pénzzel, de akár fizetett eltávozással a sulinapokra, amit majd később ledolgozhatsz.

2012. dec. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Utolsó, egy nagy kérdésemre adtál választ. Miszerint a diploma hasznos és előny, bármilyen is. Ezt sose értettem. :)


Boldog karácsonyt!

2012. dec. 24. 13:28
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Elvégeztem ugyanezt a szakot, én is büfészaknak tartom.

Az utolsó években már bennem is ott volt, hogy minek gürizzek úgysem megyek vele semmire, a diplomamunkám is eléggé összecsaptam.

Utána 1,5 évig semmi munka, néhány önkéntes, gyakorlat. Kb. 1 éve az érettségimmel dolgozom, sima irodai állás minimálbérért.

Ha van pénzed újat tanulni, akkor azt akár most párhuzamosan is elkezdheted, nem írtad hanyadéves vagy, de ha túl vagy a felén akkor szerintem is fejezd be amiatt, amit az előző írt. Egyes helyekre -bármilyen- diplomával könnyebb bejutni. Persze valahol meg épp azért nem választanak ki mert van, hazugsággal pedig nem jó kezdeni, de inkább legyen még egy papír.

2012. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Elsőéves vagyok, és legkésőbb egy éve kellett volna átlátnom azokat az összefüggéseket, amelyeket mostanra sikerült. Szörnyű ez a szak, szörnyű, hogy létezik...


Igen, pont ez a problémám, hogy sok helyen viszont hátrány a diploma.


Lehetséges az, hogy olyan könnyű ez a szak, hogy már alatta el lehet végezni valamit, ha más nem, OKJ-t?

2012. dec. 24. 14:34
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Én is befejeztem egy ilyen szakot.Most novemberben 600000 ezer forintot tettem félre. Persze ezt nem a diplomámnak köszönhetem. Mosogatni lehetne enélkül is.
2012. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!