Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha ne találok...

Mit csináljak, ha ne találok munkát?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, már egy éve keresek Debrecenben,hiába.Van marketing OKJ- végzettségem, angol nyelvvizsgám ès pénzügyi vizsgám; dolgoztam értékeseítésben 1 évet, azon kívül diàkmelót itt-ott.

Nem válogatok, rengeteg helyre küldöm el az önéletrajzom/hìvom fel, de semmin Még a visszajelzée is ritka, ismerősök sem tudnak segìteni.

Elmennék egyetemre, de államihoz nem elég a pont ( hiába voltam 4-5-ös tanuló), fizetni nem tudom.


Teljesen kétségbe vagyok esve....


2012. dec. 28. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 évesen diplomával 2 szakmával az ország nyugati részén nem találok fél éve,pedig itt azért akad munka.

De kifogás is a munkáltatók részéről. Vagy az a baj,hogy "túlképzett" vagyok,vagy fiatal,nem pályakezdő,nincs gyakorlatom,stb. Nehéz,ki kell tartani és próbálkozni próbálkozni. Én megcsináltam azt is,hogy bementem egy könyvesboltba,hogy jó napot nem keresnek-e eladót? Mondták,hogy épp nem,de hagyjam ott az önéletrajzom. Hát veszteni azzal sem vesztettem. Sajnos ilyen a helyzet ma az országban.Nálunk egy takarítói állásra több mint százan,köztük diplomások is jelentkeztek...

2012. dec. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves személy és vagyonőr vagyok.

Úgy szoktam csinálni, hogy bárhol látok egy biztonsági őrt odamegyek beszélgetni. Megkérdezem van-e náluk meló, ha van akkor elkérem a főnöke elérhetőségét. Nem könnyű találni, de nem igazán tudsz mit csinálni. Keresed, és majd egyszer csak összejön valami. Felesleges rajta idegeskedni, mert a nagyobbik része nem rajtad múlik. Ami rajtad múlik azt meg jól csinálod. Folytasd, és majd előbb-utóbb sikerül.

2012. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem hogy épp azért lettem személy és vagyonőr, mert minden újságban azt keresték. Mire megcsináltam a szakmát a fél ország az lett:D:D Most meg már túl sok van ..
2012. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
77%
Igen sajnos ez nagy probléma mindenhol,szerintem ne csüggedj,ne add fel,legyél egy kicsit szemtelen,ugy ahogy az előttem szóló is irta,h sétálj az utcán és nézz be ide-oda és érdeklődj,h nem keresnek-e munkaerőt?hidd el előbb vagy utóbb vissza szólnak,vagy pedig,hívd vissza azokat ahova beadtad az önéletrajzodat,vagy emailen küldted el.Diszkréten kérdezd meg,h megkapták-e az önéletrajzodat,mert te nem kaptál rá választ és ha még nem foglalták el akkor lehett behivnak még egy interjúra.Nem szabad csüggedni fel a fejjel!szorítok mindkettőtöknek!
2012. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is itt tartok mint te, pedig két évvel idősebb vagyok nálad :( Egyszerűen nincs munka, pedig Budapesten élek, ahol - mint valaki nagyokos megmondta - csak a hülye nem talál munkát. (Véleményem szerint ez nem igaz)

Én is kétségbe vagyok esve, pedig nem válogatok :(

2012. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Furcsa, mert az expresszen minden nap látok friss takarítói, mosogatói, futár állásajánlatokat, amihez nem szükséges végzettség és nem tűnnek kamunak.
2012. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan úgy vagyok mint ti, épp ma megyek próbanapra :/

Pedig én is pesti vagyok, de nem találok semmit.


Utolsó; már mosogatáshoz is meg takarításhoz is 100an jelentkeznek nem mellesleg még oda is tapasztalatot kérnek...

2012. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is Debrecenben lakok... Egyszerűen semmi nincs. Én nem tudom, hogy az ország második legnagyobb városában, még ha keleten is van miért nincs meló... Folyton a diákokat nyomatják, mivel kevesebbet kell utánuk adózni, és ezért kiszorulnak a főállásban munkát vállalók. Nem azért mondom, jó ha dolgozik a diák, főleg ha nem tudja eltartani magát, de mi már arra vetemednek az emberek, hogy beiratkoznak ingyenes suliba, hogy legyen munkájuk (diákmunka) amit szinte azonnal találnak... Ne ess kétségbe, én 22 éves vagyok szintén, lassan diplomám lesz, de fogalmam sincs hol lesz melóm. Debrecenbe szerintem sehol.
2012. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"Furcsa, mert az expresszen minden nap látok friss takarítói, mosogatói, futár állásajánlatokat, amihez nem szükséges végzettség és nem tűnnek kamunak."


Azt miből állapítottad meg, hogy nem kamu? Egyébként meg oda is 2-300 jelentkező van, ahogy írták.



Itt az a baj, hogy sokan még a kádárista szemléletben vannak, hogy mindenkinek van munka, csak az nem dolgozik aki nem akar. (Ezt főleg az idősek mondják)


Tapasztalat: Budapesten, 8 osztályos-filléres portás állásra 500 -an (!) jelentkeztek, abból 60 személy felsőfokú végzettséggel rendelkezett.

Egyszerűen nincs munka!!!!!

A visszajelzés is luxus, pedig egy e- mail kb. 10 mp. -be kerülne!

2012. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok! Az "expresszes" válaszolónak: én már jelentkeztem konyhalánynak,szobalánynak is,azt mondták,van "szakmai" tapasztalatom? Nincs? Akkor köszönik szépen,nem kellek! Igaz,futárnak nem jelentkeztem,de lehet mire bicajjal,jogsi híján kivinném a pizzát elhülne cseppet :D!

Egyébként ma is indulok egy próba útra,hátha valamelyik üzletbe kell ember. Időmből kitelik!

Ja,kérdező! Annyi jutott még eszembe,hogy próbáld meg a Mc'Donalds-ot! Oda mindig kell jóformán állandós dolgozó,mert sok a diák és azok nem mindig tudnak menni,de az állandósokat lehet "rángatni" ahogy akarják! Tudom,egy évet ott dolgoztam. Gáz,de legalább lesz bejelentett munkád addig,míg jobbat nem találsz,bár 65-70ezernél többre ne számíts ezért pedig a beled dolgozod ki! De hát lesz munkád...(tök szánalmas,hogy itt tart az ország)

2012. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!