Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkatörvénykönyv szerint,...

A munkatörvénykönyv szerint, mennyit dolgoztathat egy héten a munkáltató?

Figyelt kérdés

Most éjszakás vagyok és szombatra is berendelt dolgozni a főnököm,viszont a vasárnap éjszakát is már a munkahelyemen töltöttem.Ma reggelre kitalálták,hogy most vasárnap is be kell mennem rövid váltásba,tehát délutánra dolgozni.

Ezt megteheti a munkáltató?Hiszen pihenésre nincsen is időm és hetek óta ez van 7 napból 6-ot,de van úgy,hogy 7-et dolgozom.Ez a hét is,ha a múlt vasárnapot is beleveszem,hiszen,akkor kezdtem a hetemet,nagyon húzós,hiszen most 8 napot kell dolgoznom.

Én úgy tudom,hogy a munkáltatónak kötelessége 24 órát biztosítani a pihenésre,és ez bizony nálam nincsen meg.

Már nagyon kimerült vagyok.

Előre is köszönöm,ha valaki ezzel kapcsolatban tudna informálni,hogy nekem,mint munkavállalónak,milyen jogaim lehetnek a munkáltatóval szemben?!


2009. aug. 25. 07:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én is egy nagy gyárban dolgoztam. Sokszor 12eztünk egy héten 3 napot meg szombat meg vasárnap ha valaki vasárnap nem tudott bemenni akkor az volt a válasz, hogy ez rossz fényt vet rád! És nekem is volt hasmenésem a sok idegtől; teljesen kikészültem. Neked kitartást vagy egy jobb munkahelyet kívánok!29/N
2009. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!