Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A férjem pályázott egy külföld...

A férjem pályázott egy külföldi munkára, január elején indulhatna, szerződéssel. A neten találtam egy nagyon dícsérő leírást a munkáltatóról és emellett találtam kevésbé dícsérőt, fujjam le az egészet?

Figyelt kérdés

Aki dícsérte az azt írta ,hogy szuper volt a szállás,korrekten fizetett és vissza akar menni hozzá újból dolgozni .


A többi aki írt egy ugyanezzel a névvel megjelölt munkáltatóról (cég itt nem volt megjelölve ) ők átverésről,csalásról írtak.


Szerződés van,bejelentett munkaviszony lenne ,fizetnének a férjem után nyugdíjat,TB-t ,adót ,első nap kiérkezéskor mennek is a hivatalba intézik nekik a lakcímbejelentést,bankkártyát.


Nem mertem szólni a férjemnek még,hogy olvastam rossz dolgokat...lehet,hogy nem is ugyanaz az ember,csak a neve egyezik én meg lefújnám a dolgot...egy leendő kolléga hívta a férjemet telefonon,hogy a munkáltató megadta a telefonszámot,hogy mehetne e a férjemmel és akkor megoszlana az üzemanyagköltség nekik,hallottam beszélni őket arról,hogy a kollégát is átverték már külföldi munkával,lelki szemeimmel láttam ahogy jönnek haza átverten,csalódottan...


Ha szerződés van akkor kevésbé kiszolgáltatott,vagy gyakorlatilag a mai gazember világban már saját magának sem hihet ?


2012. dec. 31. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom egy netes "fórumból" nem lehet ilyen nagy volumenű döntést meghozni. Legfőképp nem neked, bár nem tudom ez a "lefújjam-e" mit takar. Ha csak annyit, hogy szólj-e a párodnak, akkor ok. Szerintem mondd el és majd ő eldönti.
2012. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, hogy a neten irkalo emberkek mennyire voltak oszintek. Nehany anonim hozzaszolasbol nem lehet velemenyt alkotni. Lehet, hogy a negativ jellemzest egy olyan valaki irta, akit kirugtak, mert logott, doglott stb, es igy probalja "megbosszulni" magat a cegen.
2012. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Amúgy is nagyon stresszel,hogy nem akar belefutni semmiféle problémás dologba és nagyon aggódik,hogy minden rendben menjen ,ugyanakkor látom rajta,hogy nagyon reménykedik,hogy rendben lesz minden és annyira nehéz nekem most megosztanom vele,hogy milyen infókhoz jutottam...nem 100 % ,hogy ugyanarról a munkáltatóról van szó,mert ahol cégnevet is írtak ott nagyon dícsérték a másik helyen pedig ahol csak név volt ott nagyon szidtak valakit .


Nehéz és körülményes volt a pályázás a céghez,nagyon körültekintőnek tűntek a dolgozó kiválasztásában,bár lehet ez is csak a csalás része .

2012. dec. 31. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond el vagy mutasd meg a párodnak, hogy ilyet is találtál, hogy tudja, bármire lehet készülni. De szerintem aki külföldi munkát vállal, az mindig tudja, hogy az elején van benne kockázat. De ne fújd el, hisz mit veszíthetnek, ha kimennek-na jó az üzemanyag költséget,de egy próbát meg megér.
2012. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

magát a céget leellenőrizted amúgy?


amúgy te nem tudod lefújni max a férjed, szerintem...elmondod neki mit találtál, és majd eldönti bevállalja-e vagy nem.


szerintem ilyen netes véleményeknél a lehúzó is lehet kamu (rosszul teljesített, kirúgták s még ő van felháborodva),

és a dícsérő is (beépített ember írja), tehát ezekre így nem lehet adni önmagában.


cég létezik, mik a termékeik, mivel foglalkoznak, mennyire ismert név, hol a székhely, elérhető-e a telefonjuk, cégjegyzékben vannak e vagy feketelistán, stb stb azért ezeknek is járjatok utána, pláne ha ilyen no-name cégről van szó.

2012. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha van aláirt szerzödés, akkor nem valószinü, hogy gondok lennének. Természetesen a szerzödésnek nem a közvetitövel kell meglennie, hanem az ottani munkáltatóval.


A leirásod alapján korrektnek tünik a dolog, de ha nem intézik a megigért dolgokat az elsö két napon, akkor ne nyugodjon bele.

2012. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Arra vigyázzon, hogy a szerződés magyar nyelven legyen, és a férjed alkalmazotti munkaviszonyban legyen. Alvállalkozóit ne írjon alá, mert baleset esetén ő lesz a felelős.

Az sem mindegy, hogy a munkáltató német vagy magyar. A magyarok nem megbízhatóak.

Próbáljatok olyanokat keresni, akik dolgoznak vagy dolgoztak ennél a cégnél. Ők hitelesen tudnak titeket tájékoztatni.

2012. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ma 18:11-es: alkalmazottként nem vesznek fel senkit, csak alvállalkozóként, mert másként nem éri meg külföldieket dolgoztatni.
2012. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a baj a netes hozzászólásokkal, hogy sosem leszel tőlük okosabb. Lehet, hogy a dicséretet ő maga írta, a szidást meg az alkalmazottjai, de az is lehet, hogy a negatívumot egy ellenlábasa írta direkt. Mutasd meg azért a férjednek.
2012. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sztem fel kell keszülni minden eshetösegre, hogy ebböl nemcsak jo sülhet ki.

Ennyiböl amugy ki is tudna megmondani... hiszen meg Te, aki tudod a ceg-es munkaltato nevet is pluszban, sem tudod, a kerdest olvasok ennyivel kevesebbet.

A szerzödes amugy nem ertem, miert lenne magyar nyelven??? Sztem külföldön ilyen nincs. Es ahhoz kell egy nagyon jo szintü nyelvtudas, hogy megertsd, ugyanis ha at akarnak vagni, akkor azt nem olyan ismert, egyertelmü kifejezesekkel es megfogalmazasokkal rejtik el benne. Ez mind benne van a külföldi munkavallalasokban, nemcsak a jo penz.

(Nekem egy osztrak penzügyi tanacsado ajanlott egy olyan hitelszerzödest, amibe egy ilyen sztem ketes megfogalmazas miatt nem mentünk bele. Szerencsere elöre elküldte a szerz szöveget, bar vonakodva, es ez is furcsa volt nekem.)

Nekem furcsa, hogy mindent inteznek, mert ilyennel meg nem talalkoztam. De neten keresztül sem volt meg külf munkam, kar, hogy nem irtak eddig hasonlo tapasztalatokrol, igy nem tudom, valoban van-e ilyen?


A magyar Munkaügyi központon keresztül is ki lehet menni külföldre (vagy csak regen lehetett?), ami persze nem olyan sokat igerö, es eveket kell ra varni, javasolnam ennek utananezni!!

Ami tapasztalatokrol irni tudok:

2000-ben dolgoztam Nemeto-ban egy szallodaban, de csak par honapos munka, es egy alig lakott települesen. Erre a lehetösegre majdnem 1 evet vartam, nem volt tul jol fizetö. KP-ben fizettek a vegen, nem volt bankkartya es nem tul jo körülmenyek, az meg ott derült ki, hogy a munkaidö gyakorlatilag vendegfüggö, vagyis ha nem volt vendeg, pl 1-kor szoltak, hogy akkor 3-ra jöjjek vissza. Azaz igy nem lehetett tervezni (nem mintha lett volna kivel), es eleinte 14 orak, a vegen meg volt, hogy egesz nap unatkoztam...stb. Eszrevettem, hogy a (szallodaban levö) szobamba bejarnak, es nem volt pl zarhato szekreny, tusolo es vece csak a folyoson, fa ütes azt hiszem, le volt kapcsolva (utolso honapra elkelt volna neha). Pedig minden hivatalos volt, a munkaügyi központban pl. meg a napi X orarol volt szo, nem ilyen megosztasrol, es ezt elötte telefonon sem mondtak. A fizetessel együtt kaptam fizetespapirt, es ezen az ellatasert, de föleg lakhatasert irrealisan sok penzt levontak (kint mar dolgozott ismerösökkel összehasonlitva, körülmenyekhez kepest).

Ezen kivül Ausztriaban a hatar mellett keresgeltem szemelyesen, itt nem igertek sehol sem bejelentest (azaz tebe, nyugdij, ado sem), es a szallast is magamnak kell megoldani.

Ettöl függetlenül en bevallalos vagyok, valahol el kell indulni, ezert igy is bevallalnam. Miert ne lehetne valos munka is?

Majd ird meg legyszi, hogy döntöttetek, melyik orszagban, es mi lett belöle!!!

2012. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!