Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kérjek fizetésemelést?...

Hogyan kérjek fizetésemelést? És mit mondjak el, és mit ne?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éve vagyok egy cégnél, 120 ezer a fizetésem. Tavaly év végén kaptam egy állásajánlatot, ahol 40-el többet adtak volna, de végül lecsúsztam róla, mert a részlegünk vezetője mondta, hogy várjak a döntéssel januárig, úgyis akkor vannak a bértárgyalások.

Elmondtam a részlegvezetőnknek, hogy ha az ügyvezető nem adja meg a 40-es emelést, akkor mást fogok keresni.

Tudom, hogy többen is 160 körül keresnek, akik hasonló munkakörben vannak, ráadásul csak 1-2 éve.

De erről hivatalosan én nem tudhatnék, hogy kinek mennyi a fizetése, szóval ezt nem mondhatom, hogy bezzeg neki... Az állásajánlatot elmondjam?

És nyilván arról sem kellene beszélnem, hogyha nem emel annyit, amennyit kérek, akkor más munka után nézek.


Segítsetek, hogy beszéljek erről? Nem akarom magamat fényezni, de tudom, hogy a többiekhez képest rengeteget dolgozok, megérdemelném az emelést. Szinte biztos vagyok benne, hogy meg is fogja adni, de hogy vezessem elő, hogy mennyivel akarok többet.


2013. jan. 31. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Főnök! Decemberben hívtak máshová 160-ért. Átgondoltam, hogy mégiscsak itt vagyok 8 éve, nem kabát ez, hogy csak úgy levessem. Van rá lehetőség, hogy megadja nekem is azt amit mások itt megkapnak? Mert szép dolog a hűség, de azért kevés kenyeret adnak a boltban.
2013. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mész el inkább biztonsági őrnek? 8 osztály kell hozzá és egy nevetséges tanfolyam, és kereshetsz 120 ezret úgy, hogy csak minden harmadnak kell dolgozni.
2013. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt egy másik kérdéshez akartam írni! Ott 70 ezret keres az ürge!
2013. febr. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sürgősen szerezz be irodalmat az önmenedzselésről! Könyvtárakat olvashatnál róla, de néhány alapmű is megteszi kezdetnek.


Már ott láttam, hogy problémák vannak nálad, amikor azt írtad, hogy nem akarod magadat fényezni.

2013. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy problémáim vannak?

Én nem érzem így, csak hát ez az első munkahelyem (bár már régóta itt dolgozok) és mivel a főnököm iszonyatosan hangulatember, így nem könnyű.

2013. febr. 3. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!