Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem találok magamnak munkát?

Figyelt kérdés

Tele van a hócipőm! Unom már, hogy a munkaügyi hivatal nem óhajt segíteni (pedig ők állítólag ezért vannak), kismillió helyre jelentkeztem már, olyan munkát is szívesen bevállalnék, aminek abszolút semmi köze a végzettségemhez, csak már legyen valami, az itthon ülés helyett. Párommal élünk az ő szüleinél, és már az agyamra megy az, hogy én semmibe nem tudok beadni egy kanyit sem, mert nincs miből. Sokat vitatkozunk emiatt, szinte mindig ezért megy a cirkusz itthon, és az ember már unja. Félek, hogy rá fog menni a kapcsolatunk, azt meg nem akarnám.

Ki mit tud tanácsolni? Előre is köszönöm.


2013. febr. 5. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel a problémával még rengeteg ember küzd nap mint nap... ha lenne rá egyszerű megoldás, akkor ennyi munkanélküli sem lenne az országban.

A munkaügyi hivatal valóban nem segít, max. csak elméletben. Azzal meg messzire nem mész, munkád sem lesz tőle.

Ismerősöket körbe kell kérdezni, nem-e tud valaki valamit... és minden nap nézni az álláshirdetéseket. Többet nem nagyon tudsz tenni.

2013. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy védeném a munkaügyi hivatalt: nem azért vannak, hogy munkát találjanak bárkinek is. Az a munkaközvetítő. A munkaügyi ellátást ad (ha jogosult vagy rá), tanfolyamokat indít, és a munkáltatók megkeresése alapján kiközvetíti a nála regisztrált munkanélkülieket a munkáltatóknak. Ha a te végzettséged egyik munkáltató megkeresésében sincs megjelölve, nem felelsz meg a munkáltató által felsorolt feltételeknek, nem közvetít ki. Viszont nem feladata a munkanélkülieknek munkát keresnie.

Jelentkezz munkaközvetítőknél, töltsd fel az önéletrajzod a netes portálokon, nézegesd a hirdetéseket, küldözgesd az önéletrajzod.

2013. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éve fent vagyok egy munkaközvetítő adatbázisában. Ugyan már csak kíváncsiságból. Középfokú végzettséggel és középfokú angol nyelvtudással, fél éve egyetlen egy munkát sem ajánlottak.
2013. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Második válaszoló: Folyamatosan azt teszem, állandóan a gép előtt ülök, és lesem az e-mai-eimet, hátha visszajeleztek, de semmi.

2013. febr. 5. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem csinálnak ők semmit gyakorlatilag, csak ülnek néha nyomkodják a gépet, és új időpontot adnak neked a következő jelenésedre.
2013. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

A munkaügyi semmit nem csinál az ég világon. A tanfolyamok meg vannak hirdetve (itt nálunk legalábbis) aztán érdekes mód sosem indul egy sem "jelentkezők hiányában" . És ez Bp ,nemhinném,hogy pl vidéken több lehetőséget kínálnának.


Kérdező: küldözgeted az önéletrajzokat meg beviszed személyesen. Ismerőseidnet megkéred,hogy szóljanak ha bárhol üresedés van. Semmi mást nem lehet tenni .Én is itthon ültem fél évig,pedig van végzettségem és nyelveket is beszélek.

ha nem IT s vagy villamosmérnök vagy akkor ez a sors vár rád.

2013. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm szépen a válaszokat, ettől tartottam. :(

Nem, nem vagyok villamosmérnök, két szakmunkásbizonyítványom van, semmi több. :/

2013. febr. 5. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!