Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet csinálnom hogy...

Mit lehet csinálnom hogy kitörjek így pályakezdőként? Nagyon durva ez a nagybetűs élet. Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Pálya kezdő vagyok, szakmunkásvizsgával és már fél éve nincsen munkám! Minden egyes nap küldöm az önéletrajzokat, adom oda személyesen, szóltam minden ismerősnek hátha tudnak valamit.. de semmi nincs.

A TB-t bezzeg fizetnem kell havonta (4500Ft) pedig nem is járok orvoshoz...

Most haljunk éhen mi pályakezdők vagy hogy gondolták ezt? Szinte bármilyen munkát elvállalnék, takarítást stb. De a drága jó munkahirdetők 100-ból egyszer válaszolnak vissza, akkor is csak azt hogy mást vettek fel..

Van valami ötlet? Vagy tegyek le egy másik szakmát ami min. 150.000 Ft? Azt hogy fizessem ki? És amíg oda járok mit eszek?



2013. febr. 18. 13:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
10%

valszeg nagyon fiatal vagy még és tapasztalatlan, ezért beszélsz így.


elárulom, hogy az, hogy tanulsz meg dolgozol valamin, még nem jelenti, hogy használható vagy értékes eredménye is lesz. nem azt mondom, h semmit nem ér az eredmény, csak nem biztos, hogy annyit mint amennyi munkát belefektettél.


ha perfekt német vagy (gondolom felsőfokú vizsgád is van), akkor nagyon könnyen fogsz találni irodai állást, vagy fordítást ott előny. Elárulom, hogy a pult mögött többnyire nem szükséges.


Tanultam sok mindent én is. A jogtól kezdve a vállalkozási ismereteken keresztül minden szarig. De ezek csak tölteléktárgyak. Ettől még nem leszel jogász vagy értékesebb eladó.


Amit a suliban megtanultál, annak a nagy részét az életben nem fogod használni. Senkit nem érdekel, hogy te milyen sokat tanultál. Az érdekli a munkáltatót, hogy neki hasznos vagy e a meghirdetett állásra.


Nem leszel jobb munkaerő azért mert végigültél 40 órát és írtál 3 5-ös röpdogát "pszichológiából". A kérdés, hogy képes vagy e a pult mögött állni, kiszolgálni a vevőt és jól visszaadni a pénzből.


Vagy egy számtech boltban előny, ha értesz az informatikához, a hardverekhez.


a probléma, hogy ezeket a melókat elvégzi a legtöbb érettségizett.



Nem becsültelek le, csak épp a tényeket közöltem. Nem tehetek róla ha fáj az igazság.

A személyeskedéssel nem érsz el semmit, max kiadod magadból a dühöt, persze az se utolsó dolog, de előrébb nem fogsz lépni tőle, melód nem lesz ettől még.

2013. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%
Az eladó szakmát, tényleg nem nevezném annak, mert az nem szakma. Én dolgoztam már több boltban is, és sehova nem kértek tőlem papírt, hanem behívtak 1 próbanapra, ott előadtam magamat, rábeszéltem a vevőket vegye meg azt is, ami számára nem kellett, meg drágább terméket adtam el neki az olcsóbb helyett. Ez tetszett a főnöknek, és felvett. Nyelvet nem is beszélek. Sőt voltam festékboltban is eladó, holott nem is értek a festéshez, de jól rátudtam dumálni az embereket, vegye meg az olasz ócska festéket :D Most már nem dolgozok boltokban, mert már megutáltam a sok ostoba buta embereket, inkább mást csinálok. Ezt csak azért mondtam el, hogy tudd a rátermettség a fontos.
2013. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

"Az érdekli a munkáltatót, hogy neki hasznos vagy e a meghirdetett állásra."

mindenkinek javaslom, ízlelgesse ezt a mondatot, mert erről van itt nagyba' szó

2013. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Jól van, látom mindenki letette ezt a szakmát és ezután írtátok a megjegyzéseiteket. Akármit is tanultatok (és valószínűleg jól meg is éltek belőle) látom ezért a pénzért észt nem kaptatok és nem is kaptok. Fortyogjatok csak ha nincs más dolgotok :) Nekem van jobb dolgom mint hogy ilyen kis internetbetyároknak válaszoljak. Hajrá! :)
2013. febr. 19. 18:26
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Az biztos, hogy van jobb dolgod.. nyavalyogni a havi 4500 Ft-ok miatt :D


Véletlenül se fogadd meg azok tanácsát, akik sokat keresnek és segítenének neked. Jobb otthon unatkozni és okoskodni munka nélkül.

2013. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Mi nem fortyogunk. Azt te teszed. Jobb is ha nem mész el dolgozni, nem vagy eléggé érett hozzá úgy néz ki.


U.I.: De arra nem reagáltál, hogy ugye felsőfokú vagy németből?

2013. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
elég frusztrált a kérdező. mondjuk megértem, én is ugyanebben a csónakban evezek.
2013. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Most nem tudom mit bántjátok szegényt. Minden munkát el kell végezni valakinek, így kerek a világ..Nem tudom mit kezdenétek ha egy nap nem lenne bolt nyitva és nem lenne senki aki kiszolgálna benneteket...ezt ugyanúgy minden munkáról el lehet mondani. legalább büszke arra hogy ő ezt tanulta ez érdekli. Sajna manapság sok fiatal kitanul valamit apuci-anyuci kedvéért, vagy mert ülni kell valahol napközbe aztán meg esze ágában sincs vele kezdeni bármit is...Az meg érthető ha fusztrált, állás nélkül lenni nem nagy öröm...

Amúgy kérdező ne add fel, csak összejön egyszer. Tudom hogy nehéz, de ha feladod mégúgyse fog összejönni.

2013. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Teljesen egyetértek veled! Sajnos ebben a világban (nem csak Magyarországon!) tényleg úgy működnek a dolgok, hogy (az esetek többségében), minnél butább valaki, annál inkább előre jut (lásd média, politika). Én sem értettem sokáig, hogy hogy maradhatnak életben ilyen fogyatékos emberek, akik csak visszamondják a "bemagolt szöveget", dehát kellenek az ilyenek, mert valakinek fényesíteni kell a vezető pozícióban lévők fenekét. Aztán ilyenkor jönnek azzal a szöveggel, hogy ők aztán tudták előre mit kell tanulni (már oviban tisztában voltak az életcéljaikkal), hogy nekik jól megérdemelt állásuk van, blabla. Kamumail is ebbe az agymosott kategóriába tartozik valszeg. És akkor itt van ez a 12-es, akinek fogalma sincs az eladásról, de már dolgozott eladóként. Na erről beszélek, tök hülye az egészhez, de betöltötte, az adott munkakört. Mondjuk a főnöke se lehetett valami észkombájn, ha ilyen mentalitással felvette, hogy rátukmálta a vevőkre az adott árut. Ugyanis egy igazi kereskedő tudja, hogy többet ér neki, ha megtartja a vevőt, mert jó árut ad el, jó a kiszolgálás stb. mintha otthon anyázik a vevő, hogy mit sóztak rá, és nem jön többet vissza. (Talán nem meglepő, ha már nem dolgozik eladóként. Vannak még csodák!)

És igenis minden szakmára szükség van, a Kérdező legalább becsületesen kitanulta a sajátját! Az államnak, pedig csak olyan képzéseket kellene indítania, amivel később az azt elvégző hasznosan tud működni a munkaerőpiacon. Nem tudok semmi hasznosat mondani neked Kérdező, pedig ha olyan emberek töltenék be a munkaerőpiacot mint Te szerintem sokkal többre mehetne az ország vagy az egész világ!

2013. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Magad ellen beszélsz utolsó, hisz te is meg a kérdező is eléggé buták vagytok, és láthatóan mégse vagytok túl sikeresek :/


Arra kíváncsi lennék mit is mondtam ami agymosásra meg bemagolt szövegre utal.

2013. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!