Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted az orvosoknak...

Szerinted az orvosoknak mennyi lenne az idealis bere?

Figyelt kérdés
Mennyit "adnal" nekik havonta ?

2013. márc. 25. 14:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, milyen orvos. De az biztos, hogy nettó 250 alatt senki nem keresne, ha rajtam múlna és ha bőven lenne rá pénz. De aki pl. műt, altat, ügyel, tehát nagy kockázatot vállal, annak inkább 500 körül adnék havonta.
2013. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak az orvosoknak, hanem mindenkinek, aki becsületesen és lelkiismeretesen, legjobb tudása szerint dolgozik annyi bért adnék, hogy ne kelljen neki számolgatnia, hogy egy héttel a következő fizetés előtt mire lesz még pénze, illetve évente egyszer el tudjon menni nyaralni két hétre családostul.
2013. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

Én ennél jóval többet, mivel aki orvosnak megy az sokkal tovább tanul, mint bárki más: 6 év egyetem (ha nem halaszt, ami gyakori) + 2 év rezidens + szakképzés. És egyetemi évei alatt is kevesebb ideje van mint bárki másnak (vannak kivételek, pl GYTkn sincs sok szabad idő. Mire mások már dolgoznak, ők még mindig csak tanulni fognak. A másik meg ha hibárt lövetnek el azonnal felelőségre vonják őket, sajntó is mindíg rájuk száll stb...

Szóval én 1M Ft adnék minimum. És ez még reális is pl Németo.ban 2M ,Angliában is 2M, USA-ban 6-7M (ez államfüggő, mert van ahol akár több is, v kevesebb) az átlagfizetésük.

1M reális lenne és akkor lehetne mondani, hogy aki elmegy az pénzéhes pl amerikában így is meg lehet keresni akár ennek a 10-12xét.

De szerintem akik most elmennek azok nem pénzéhesek, egyszerüen csak szeretnének megélni, nyugalmat stb.

magyarországon többet kell dolgozniuk, alíg kapnak fizetést és mindenki lenézi őket a hálapénz miatt.

2013. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

6-7 millio az nagyon sok. A top ortoped sebeszek keresnek ennyit egy atlag csaladorvos kb. 140.000/ et ami kb. 2,7 millio. De ez szazalekosan valoszinuleg joval kedvezotlenebbul oszlik el. Tahat atlagban nem sokban terhet el a Ny-europai atlagtol.


[link]


Sztem havi ~1,5millio realis lenne Magyarorszagon is. Ez kb 7,5x-os alulfizetettseg.

2013. márc. 25. 16:02
 5/26 anonim ***** válasza:
6%
Én max 300.000ft adnék nekik. Egy orvos ne azért menjen orvosnak, hogy minél többet keressen vele, hanem azért ,hogy segítse a beteg embereket, ergo gyógyítsa meg őket. Egy becsületes orvos azért tanult annak, hogy az embereken segítsen és nem azért, hogy több százezreket keressen meg. Kicsit átestek a ló túloldalára, ha nem fizetnek ennyi x pénzt, akkor sírnak miért tanultam ennyi éven keresztül, meg elmegyek az országból. Elég szomorú, hogy az a munka, ami a gyógyításon alapszik és az emberek egészségért vannak, az már pénzéhes döggé mennek át. Az meg egyenes felháborító, hogy itt egyes emberek 1,5 milliót is sőt még többet is adnának az orvosnak.
2013. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Azzal arányosan "adnék" nekik fizetést, ahány embert meggyógyítanak.
2013. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Családorvosoknál azt is lehetne, mint asszem Japánban, hogy annak függvényében kap az orvos bért, hogy mennyire egészségesek a betegei. Minél egészségesebbek, annál magasabb a fizetése. Lényegében ez a teljesítményarányos vérezés :)
2013. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Jaj se szeretem az ilyen kommenteket, h "minek nekik fizetés érjék be azzal, hogy gyógyítanak" stb - és ennek a kül. verziói -.-
2013. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 LACI115 ***** válasza:
0%

Az egyes és az ötös 100%-osan ígazat írtak!

Senki nem kényszeritette öket hogy orvosnak tanuljanak.

Ha pedig vállalták akkor vállalják az ehhez tartozó fizetést is!

Miért akarnak több száz ezer netto fizetést mikor Mo.-on

85-90e netto az átlag fizetés.Aki nem orvos vagy nincs egyetemi végzetsége az meg dolgozon éhbérérért.

Ja! Régen és most is csak az tanulhat(-ot)orvosnak akinek tehetös szülei vannak (voltak).

Nézzd meg az orvosok nagyon-nagy része néhány éves autóval járnak,nyaralni járnak,saját tulajdonú házakban élnek jómodban.Természetesen nem az állami fizetésböl, hanem az adózatlan magán rendelésből és a "hála pénzből".

Egy szó, mint száz: Nem kell öket sajnálni ahogy elöadják magukat.

Aki sír attól el kell venni!

2013. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

K_rvára nincsen igaza az 5-ösnek,mert igenis egy orvost fizessenek meg mint ahogy minket mérnököket,nem azért tanultunk nem azért talpaltunk nem azért szívtunk,hogy aztán keressünk 90ezret,röhej.

Egy orvosnak én itthon kezdőként adnék 1-1,5 milliót alsó hangon,mert iszonyat felelősség,és igenis pénzből élünk,próbáljon meg ötöske csak hivatásból vagy szeretetből kenyeret venni.

Igazuk van minek éhezzen itthon 90 ezerért,amikor kint ennek 20x-át kapja akár.

90 ezret az árufeltöltő kap nem egy diplomás értelmiségi.

Pénzből él mindenki ezt jegyezzük meg,és mindenki vágyik a jómódra.

2013. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!