Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ciki ha színész szeretnék...

Az ciki ha színész szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ciki, csak elég nehéz bekerülni abba a körbe.


Van egy ismerősöm, aki tizenöt évesen már sorozatszínész volt. Nagyon kellemes, mesemondó hangja van, szívesen foglalkozik gyerekekkel, szaval, zenél, énekel, szóval minden adott LENNE, hogy felvegyék a Színművészetire. Ennek ellenére már 3-szor megpróbálta és mégsem került be. Azt mondja, ott bukik a dolog, hogy ha nincs szükség pont olyan karakterre, mint amilyen te vagy, már a suliba sem vesznek fel..

2013. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két évet színészkedtem a gimnázium alatt. Iskolák közötti verseny volt mindkét évben, amire a felkészülés szeptember-januárban zajlott februári előadással. Volt akkora szerencsénk hogy az iskola nem az egyik "kezitcsókolom" irodalom tanárnőjét rakta be rendezőnek, hanem a városunk egyik legtehetségesebb hivatásos, a helyi színháztól független rendezőjének fizetett a munkáért. Ezen kívül a csoportunkban volt egy lány, aki színésznek készült és még egy-két ember, akik egész jó tehetséggel voltak megáldva.


Emberileg rengeteget fejlődtem ez idő alatt és amit megtanultam és hozzád kapcsolódik, nem más, mint hogy színész nem a pénzért lesz az ember. Volt egyfajta életérzés körülöttük, amit nekem persze egyáltalán nem sikerült elkapni, de láttam testközelből és nagyon vonzani kezdett. Sajnáltam, hogy nem vert meg ez irányú tehetséggel a sors :D

Persze a színházakban is mennek a hatalmi harcok, intrikák, szóval tisztára úgy éreztem néha megint csak az alapján, amit láttam kétszer fél éven keresztül, meg amiket meséltek a hivatásosok, hogy az egész egy nagy szappanopera, mint egy kórházi sorozat, ahol vannak barátok, de kb. pont ugyanannyi ember akar fúrni téged.

Rengeteg lemondással és tanulással jár a színészi élet és bár tudom, hogy a laikusnak könnyűnek és jónak tűnik, mert van pár tucat országosan is felkapott színész, a legtöbbjüknek nem megy olyan jól anyagilag. A színészek inkább valamilyen emocionális pluszért csinálhatják azt, amit. A legtöbbjük nagyon elkötelezett a hivatása mellett, függetlenül a keresetüktől.


Nem tudom hány éves vagy, de a színészetet többnyire 12-15 éves korukban kezdik tanulni az emberek és a felső határt 17-18-nál hallottam meghúzva. Ez olyan, minthogy balerinának is már 5 évesen kb. el kell kezdeni.

2013. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

időben vok

12

hogy kezdjem el

2013. márc. 28. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!