Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valaki regisztrál...

Hogyan lehet valaki regisztrál mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés

Hogyan lesz/lehet a mérlegképes könyvelőből regisztrál mérlegképes könyvelő?

Annyit hallottam, hogy kell hozzá 3 év gyakorlat, és utána továbbképzésekre kell járni.


Ha valaki nem tud vele elhelyezkedni, akkor nem kell/lehet ezekre a továbbképzésekre menni?



2013. ápr. 17. 12:08
 1/7 Antimod ***** válasza:

"Annyit hallottam, hogy kell hozzá 3 év gyakorlat, és utána továbbképzésekre kell járni."


Igen, 3 év (nem szükségszerűen folyamatos) munkaviszony kell, addig nincs az illetőnek (mérleg)aláírási joga.


"Ha valaki nem tud vele elhelyezkedni, akkor nem kell/lehet ezekre a továbbképzésekre menni?"


Tudtommal akkor elveszik a regisztráció.

2013. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreérthetően fogalmaztam.

Szóval ha valaki mérlegképes könyvelői végzettséget szerez, de mondjuk sokáig nem talál munkát vele, így nincs gyakorlata, tehát nem regisztrált, akkor ilyen tanfolyamra mennnie se kell/lehet?


Regisztrációhoz más nem is kell csak 3 év gyakorlat?

Gyakorlatnak milyen területen, pozícióban, beosztásban kell lennie? Úgy értem teljes körű könyvelés, vagy elég mondjuk egy-egy terület: szállítói, vevő számla könyvelő, költségkönyvelő...

Pl. pénzügyi asszisztens, könyvelő asszisztens pozícióban is elég a 3 év?

2013. ápr. 17. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező továbbképzésekre csak a regisztrált könyvelőknek kell menni. Amíg neked nincs meg, addig nem kell menjél arra. Persze önszorgalomból mehetsz, nincs megtiltva, csak nincs jelentősége.

A 3 év gyakorlatot számviteli területen kell letöltened. Az mindegy, hogy csak egy-egy területet könyvelsz, vagy kompletten, az a lényeg, hogy könyvelésben dolgozz. Szerintem ezek az assziszteni állások is bele tartoznak.

Ha megszerezted a regisztrációt, akkor viszont még abban az évben el kell menjél a továbbképzésre a megszerést követően.

2013. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pracli! :)
2013. ápr. 17. 14:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt még megkérdezhetem, hogy tudjátok-e, hogy ezek a tanfolyamok miről szólnak? Úgy értem, hogy ott a jogszabály változásokat tárgyalják vagy miket?

Illetve ugyanolyan vizsgával zárul mint mondjuk az okj-s tanfolyam?

2013. ápr. 17. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vizsga.:) Mindössze 2 napos képzésről van szó. Egyik nap a számviteli változásokat mondják el, másik nap meg az adózás a téma. Mondjuk idéntől megváltozik, kreditpontos lesz, és asszerint kell elmenni képzésekre, de szerintem ugyanilyen módszerrel megszervezik majd a modulakt.
2013. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi az értetlenkedésért, de hogy érted azt, hogy kredit pontos lesz?
2013. ápr. 17. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!